IV Zjazd KOGI - pierwsza relacja zdjęciowa

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

IV Zjazd KOGI - pierwsza relacja zdjęciowa

Post autor: krzysztof »

Nie mogąc być z Kogowiczami w sobotę, postanowiliśmy z Elą odwiedzić Tczew w dniu dzisiejszym. Zostaliśmy oprowadzenie po wystawie przez tych panów:

Obrazek

Niech wybaczą Koledzy budujący piękne modele okrętów i statków śrubowych, iż zdjęć nie zamieszczam. Skupiłem się na tym co mnie fascynuje, czyli drewnie i żaglach.
Główny arbiter :

Obrazek

stwierdziła, że najładniejszy jest La Belle nie ujmując nic innym jednostkom.

Obrazek

Obrazek

Choć kordonki Oksala też zrobiły na nas niesamowite wrażenie.
Obrazek

Obrazek

Pretensje do Zbyszka, że zrobił tylko część okrętu i to nie do końca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Longboat for war 1834 z pękiem medali
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój ulubiony Granado
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czasu było mało, mam nadzieję, że inni zamieszczą swoje zdjęcia.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:IV Zjazd KOGI - pływanie

Post autor: Karrex »

Jarek napisał:
...
Dzisiaj w Tczewie również było pływanko (może nie w tak imponującym zbiorniku ;) ) Modele się bardzo dobrze prezentowały, ale brakło mi modulatorów dźwięku
...

Obrazek
Mi brakło kumkania żabek ;), o LAli nie wspomnę :laugh:.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To nie wszystkie "pływadełka", niektóre tak śmigały, że uciekły mi z ostrości :S
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Luna
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:IV Zjazd KOGI - pływanie

Post autor: Luna »

Karolu,bardzo się cieszę że mogliśmy się poznać.Spędziliśmy miło czas w fajnym towarzystwie.Dzięki za rozmowę.Do zobaczenia za rok.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:IV Zjazd KOGI - pływanie

Post autor: vegelus »

Chciałbym jutro (niedziela) się wybrać do Tczewa. Do której jest szansa coś zobaczyć?
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:IV Zjazd KOGI - pływanie

Post autor: Jarek »

Od Jarka otrzymałem info, że do godz. 12 zabieramy modele.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:IV Zjazd KOGI - zapoznanie

Post autor: Jarek »

Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w Tczewie.
Brakło mi takiego ogólnego spotkania zapoznawczego z kogowiczami. Byli Karrex i Luna, ale nie było mi dane Ich poznać. Tych co pamiętałem ze zdjęć przy profilach poznałem : Andrzeja1, RomkaS, Adama Lasko, Mirka Rybusa i Piotra z Braniewa. A gdzie pozostali ?
Mimo, że wystawiłem dwa modele zapomniano o mnie przy wręczaniu pamiątkowych dyplomów :( .


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:IV Zjazd KOGI - zapoznanie

Post autor: Karrex »

Jarek napisał:
...
Brakło mi takiego ogólnego spotkania zapoznawczego z kogowiczami. Byli Karrex i Luna, ale nie było mi dane Ich poznać.
...

Witaj Jarku,
dopiero w domu (jak ilustrowałem Twojego posta) uświadomiłem sobie, że nie udało mi się Ciebie poznać.
Myślę, że jest to do nadrobienia (jestem z aparatem w centrum Twojego zdjęcia).

Obrazek

Po wyczerpującej pracy analitycznej ;) domyślam się, że pomiędzy Cezarem a Jerrym to Ty (ale mogę się mylić).
Obrazek

Jola (Luna) w czerni z prawej :)
Obrazek

Jarek (jerry_bee), Piotr (PiotrB ), Andrzej (myszor, myszor2 ;)), Sławek (yetislawo) vel szczypiorek ;)
Obrazek

Niestety mam ten sam problem co Ty, oprócz Joli (Luna), Adama (oksal), Jarka B., tow. Mariana, Andrzejów (ONE i Myszowatego), RomkaS, Sławka K., Sławka D., Cezara, Mirka, Radka, Zbyszka, Artura, Konrada, Grzegorza, Mateusza i nieobecnego Krzysztofa, zapoznanie się z kilkoma kolegami mi umknęło (nadrobimy to na przyszłym Zjeździe ;)).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tajny Współpracownik Kogi tow. Marian (;)).

Jeżeli któryś z Kogowiczów nie życzy sobie podpisu nad lub pod zdjęciem proszę na PW, to usunę.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
myszor2
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:IV Zjazd KOGI - zapoznanie

Post autor: myszor2 »

Karolu dzięki za te zdjęcia . Super . Jarku ja też ubolewam nad tym że nie mogłem osobiście cię poznać . Takie spotkania są zajebiste . Przynoszą wiele radości i upewniają że modelarstwo ma sens . Dziękuje wszystkim . Dostałem kopa do dalszej pracy i następnego Willema zrobię lepiej . Raz jeszcze dziękuje :)
Awatar użytkownika
specmodelbraniewo
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:IV Zjazd KOGI - zapoznanie

Post autor: specmodelbraniewo »

Witam. Ja również byłem na IV zjeżdzie ,,KOGI" i jestem zachwycony tymi pokazami modeli szkutniczych i miłą modelarską atmosferą. Mam nadzieję że takie zjazdy będą powtarzać się co rok.


Pozdrawiam: Tomasz Kowalik:)
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

O:IV Zjazd KOGI - zapoznanie

Post autor: radek »

Jarek napisał:
Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w Tczewie.
Brakło mi takiego ogólnego spotkania zapoznawczego z kogowiczami. Byli Karrex i Luna, ale nie było mi dane Ich poznać. Tych co pamiętałem ze zdjęć przy profilach poznałem : Andrzeja1, RomkaS, Adama Lasko, Mirka Rybusa i Piotra z Braniewa. A gdzie pozostali ?
Mimo, że wystawiłem dwa modele zapomniano o mnie przy wręczaniu pamiątkowych dyplomów :( .


Witaj Jarku,
w imieniu organizatorów serdecznie Cię przepraszam za brak dyplomu, porozmawiamy o tym z Muzeum i postaramy się to przeoczenie naprawić. Oczywiście nie jest to zamierzone, ale niestety - przy organizacji takich imprez dzieją się czasami takie kwiatki i nie sposób zawszeo o wszystko zadbać.
Mam nadzieję, że Cię to nie zrazi do naszych imprez i będziesz aktywnie uczesniczyć w następnych naszych spotkaniach.

Mimo wielką mam nadzieję, że wszystkim podbał się zjazd, relację oficjalną można też pooglądać na tczewskim portalu:
http://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=ba7e96da9e721117&title=IV-Zlot-Modelarzy-Szkutniczych-i-Okretowych-KOGA-za-nami-zobacz-galerie-zdjec-i-wideo

Ja osobiście uważam, że zorganizowane noclegi w Tczewie były super, niesłychanie podobało mi się zwiedzanie pracowni konserwatorskiej. Uważam, że obecność Jerzego Litwina (dyrektora Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku) dodatkowo podnosi rangę naszej imprezy.

Podziękowania należą się wszystkim przybyłym, jednak szczególnie chciałbym podziękować Jarkowi Bąkowskiemu za pieczę nad całością. Na podziękowania zasługuje też Marian Deja- za wspieranie nas i pilnowanie naszych eksponatów w tygodniu, dziękuję Sławkiowi Kromerowi - który już w Piątek zaczął pływanie, Cezaremu Szczepanikowi oraz całej załodze z Braniewa za świetną robotę i świetny pokaz.


Chciałbym w tym miejscu podziękować też całej załodze muzeum w Tczewie za możliwość zorganizowania naszego zjazdu oraz za świetną oprawę imprezy.

W tym roku chyba mieliśmy najwięcej modeli, zjechało się chyba najwięcej modelarzy i wystawa była najdłuższa :D.
Zatem oby tak dalej, mamy świetną cykliczną imprezę i nadal będziemy się starać ją powiększać.

Pozdrawiam wszystkich jeszcze z trasy,
Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ