wodnik2

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:wodnik 2

Post autor: Budrys »

kagra napisał:
Jurek 3 dziewiątki!Na flagi poszła bluzka żony...........

A propos: Ciekawi mnie czym się kończy ten przyrząd celowniczy z przodu (coś w rodzaju muszki?). Swojego czasu dużo nastrzelałem się z pistoletu na zawodach typu korporacyjnego ale to już stare dzieje.:P
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Witam!
Odnośnie celownika.Jest to przeziernik krzyżakowy z malutką wtopioną kuleczką pośrodku.Cały celownik ma regulację w pionie i poziomie co pozwala indywidualnie ustawić parametry w zależności od siły i długości naciągu cięciwy każdego zawodnika.Pozdrawiam.Kazimierz.
:)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Witam na pokładzie!
Pogoda dzisiaj nie sprzyjała do spacerów więc cały dzień spędziłem w stoczni.Przystroiłem Wodnika w bandery oraz zrobiłem przymiarkę jego imiennika z widelcem na przodzie. Wodowanie zbliża się wielkimi krokami.Chrzestnych już mam, jeszcze nieletnich,także szampana wypiję z żoną ale przed tym musi mi jeszcze żagle uszyć :woohoo: :woohoo: Pozdrawiam :) :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hefajstos
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:wodnik 2

Post autor: Hefajstos »

Siemka' ;) ładnie ci to wychodzi , podoba mi się
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Witam wszystkich!
Mam wreszcie żagle uszyte:)

Teraz zabieram się za resztę.Za pomocą czarodziejskiego kleju nomen omen "Magik"przykleiłem liki na żaglach.Do tych rzeczy klej jest super.Spoina jest mocna,elastyczna i nie brudzi materiału.

Aby żagle były wydęte w zaszewki żagli wsunąłem cienki drucik stalowy który kiedyś służył jako linka do modeli latających na uwięzi.




Myślę że będzie o.k.

Pozdrawiam.Kazimierz:) :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:wodnik 2

Post autor: oksal »

No Kagra przy flagach żonka mniej garderoby straciła a przy żaglach to chyba sporą część:) Mam pytanie "Królewski Łuczniku" ponizej na fotce zaznaczyłem interesujący mnie fragment rogu żagla. Czy mogę prość o fotke w większej rozdzielczości tego fragmentu?
Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Cześć Adam!
Wiem,wiem o co chodzi Adamie.W tym rogu to jest ślad po ołówku.Wg planów tam przychodzi bloczek do lin żagla i powinna być pętelka do szota.Na planach jest to tak nieczytelnie zaznaczone że zrobiłem to tak jak na zdjęciu.Nie wiem czy aż tak fachowo i dokładnie.W tym modelu bardziej kieruję się intuicją niż fachową wiedzą.Uczę się cały czas m.innymi też i od Ciebie Adamie.:laugh:
Ps Żona nie protestowała.Wręcz przeciwnie. Obiecałem że odkupię nowe.(w ciucholandzie):woohoo: :woohoo:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:wodnik 2

Post autor: Budrys »

kagra napisał:
. . . . . W tym rogu to jest ślad po ołówku.W\g planów tam przychodzi bloczek do lin żagla i powinna być pętelka do szota.Na planach jest to tak nieczytelnie zaznaczone że zrobiłem to tak jak na zdjęciu.


Nie magę jeszcze skanować rysunków ale czy wtym miejscu nie powinien być po prostu otwór zabezpieczony obrębieniem lub (w późniejszym okresie) swojego rodzaju metalową tuleją, chomątkiem (thimble - chyba to się nazywa kausza). :evil:
A na marginesie: czy samo ucho (clew) na rogu żagla nie powinno być utworzoneone z samej liny (liku)?
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:wodnik 2

Post autor: JurekBin »

Kaziu,

tak sobie podglądam Twojego Wodnika przymierzając się do malowania swojego ... i coś mi nie pasuje :unsure:

Patrzę na plany i nawet porównuje model Bojera... czemu dziób masz niebiesko czerwony?
Nie powinien być biało czerwony?
Obrazek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

No tak.Jest takie powiedzenie.dziesięć razy przymierz a raz tnij.Tak mi fajnie szło klejenie liku że zapomniałem o pętelce którą dzisiaj musiałem doszywać.Jest pięknie rozrysowane w planie a przeoczyłem ten szczegół.Adam delikatnie wskazał na ten szczegół aż mi głupio.No ale uczymy się na błedach.Jurek,co do malowania to próbowałem różnie.wcześniejsze wersje kosza dziobowego miały tego biało-czerwonego sierżanta który mi wogóle nie podpasował.Za dużo tej czerwieni było.Na śródokręciu też romby w czerwieni.Tak że zacząłem eksperymentować po swojemu.Chyba nie musi być tak jak pan Nojszewski w planach wymyślił bo jak był Wodnik malowany tak naprawdę nie wiemy.Wydaje mi się że z tym niebieskim kolory są trochę stonowane i nie takie gryzące.Zresztą już wcześniej pisałem że traktuję ten model jako moje poletko doświadczalne.Wnuki już nie mogą się doczekać kiedy będzie wodowanie:laugh: :laugh:Ale się rozpisałem:blush: Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ