wodnik2

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:wodnik 2

Post autor: JurekBin »

Kaziu,
zdjęciami się nie przejmuj, jest OK.

Tak sobie patrzę na Twojego Wodnika i właściwie to nie wiem co powiedzieć :S
Widzę, że już prawię go kończysz, ale wydaje mi się że jakoś za szybko to idzie. Tzn. ogólny wygląd jest fajny, ale brakuje mi różnych szczególików i nie wiem czy ta kolorystyka mi aż tak super pasuje. Ale to jest moje subiektywne zdanie.
A tak poza tym to już szykuję gratuluje, ponieważ niedługo się będą należały!
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Witam Cię Jurku:)
Dzięki za post.Ostatnio pogoda nie dopisywała i dlatego z robotą trochę podgoniłem.Chciałem postawić maszty i olinowanie.Jeszcze trochę roboty przy nim będzie.Co do kolorystyki to też mi się nie za bardzo podoba.ale nie miałem odniesienia aby porównać z innymi modelami.Robię to na wyczucie oraz metodą prób i błędów a przeważnie błędów.Jak bym zaczynał od nowa to inaczej niektóre sprawy bym teraz widział.
Po prostu uczę sie na stare lata a na naukę nigdy za póżno jak mówią.Teraz kiedy mam więcej czasu bo sprawy zawodowe odpadły znalazłem sobie zajęcie które mi odpowiada, mam swoją stocznię i chodzę do niej jak do pracy.Dlatego trochę idzie szybko bo normę trzeba wykonać jak w pracy:laugh: :laugh: Szczególiki jeszcze dopracuję postawię żagle a od jesieni biorę się za następnego Wodnika może w większej skali aby nie bawić się z lupą:laugh:Ale się rozpisałem :woohoo:Jurek, tak na marginesie odnośnie wgrywania zdjęć.Coś tu robię żle że zdjęcia albo wgrywają się chaotycznie nie po kolei tak jak chcę albo wychodzą takie numery jak ostatnio gdy chciałem zrobić poprawnie za pomocą Img.PozdrawiamKazimierz:)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Witam szkutników!
Po tygodniu pracy podwiesiłem wszystkie reje i zabrałem się za część olinowania ruchomego.Teraz tylko żagle uszyć, (ale to już muszę uśmiechnąć się do mojej małżonki.)Wyposażyć Wodnika jeszcze w brakujący osprzęt,kotwice,flagi,itp.i wodowanie.Myślę że za parę tygodni.Pozdrawiam.Kazimierz:) :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:wodnik 2

Post autor: stefan »

Kazimierzu nie żebym sie czepiał ale...wydaje mi się że wanty są jak by za cienkie, albo wyblinki za grube?
No chyba że to przekłamanie aparatu:)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Wyblinki mogłyby być trochę cieńsze. Są cieńsze od want ale może za mało.Resztę robi aparat że na zdjęciu wychodzą jednakowo.Pozdrawiam.Kazimierz;) ;)
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:wodnik 2

Post autor: JurekBin »

Mimo, że jak na mój gust za kolorowo,
jednak chylę czoła przed postępami prac.
Jak dojdziesz do końca, będzie pięknie :)
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Witam na pokładzie!B)
Wodnik jest bogatszy o dwie kotwice.Armaty są drewniane to i kotwice postanowiłem zrobić z drewna.Mimo że wzoruję się na PM.to wydają mi się za duże chociaż trochę je zmniejszyłem.Czy okręty tego okresu miały rzeczywiście tak duże kotwice?Tu mam prośbę do kolegów jeżeli ma ktoś na ten temat wiedzę prosiłbym o informację w tym temacie.Chodzi mi o sposób zawieszania kotwic bo widziałem w niektórych opracowaniach że kotwice są zawieszone o burtę albo ławę talrepową.Czy to jest właściwy sposób?Przecież w czasie falowania taka ciężka kotwica niszczyła by burty.Choćby nie wiem jak była umocowana.Pozdrawiam.Kazimierz:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Jurku i Adamie wasza przypadłość chyba i mnie się udzieliła.:woohoo:.Ledwo wymęczyłem trzy flagi. Postanowiłem więcej czasu poświęcić innej dziedzinie sportu t.zn.łucznictwu.:laugh: :laugh: Pozdrawiam serdecznie.P.S.Żubry po takim treningu o wiele lepiej smakują:laugh: :laugh:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:wodnik 2

Post autor: JurekBin »

3 flagi i 3 dziesiątki!!

Wczoraj jednak nawet żubrom było za gorąco i nie dawały się okiełznać.... 3 małe żuberki i padłem spać :S

Z czego te flagi zrobiłeś?
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:wodnik 2

Post autor: kagra »

Jurek 3 dziewiątki!Na flagi poszła bluzka żony.Nie wiem co to za materiał ale może być, bo się ładnie barwi.:laugh: Żona chyba się nie doliczy że bluzka się straciła:woohoo: Materiał impregnowałem klejem do tapet(Znowu experyment)Będzie się dobrze układał wystarczy lekko prysnąć wodą.
ODPOWIEDZ