Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
musty
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:09

Re: Przywitalnia

Post autor: musty »

Witam

Mam na imię Marcin ,39 lat z Mikołowa.
Dotychczas zajmowałem się modelarstwem lotniczym.
Z pływających modeli zbudowałem tylko Airboata z silnikiem elektrycznym.
Planuję zbudować obecnie model kutra rakietowego "Ryś"

pzdr Marcin
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Andrzej1 »

Witaj, więc.

Zamieść parę fotek swoich lietadeł i pływadła, i... do Rysia.
Już się posunąłem, co by Ci miejsce na pokładzie zrobić, byś wygodnie się rozpostarł.

Z ukłonami
Andrzej Korycki

P.S. Napisz jeszcze kim jesteś z zawodu, jeżeli poprosić można ?
Awatar użytkownika
AdamKor
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2012, 11:33

Re: Przywitalnia

Post autor: AdamKor »

Cześć wszystkim,

nazywam się Adam Korobacz i mieszkam we Wrocławiu.
Jakiś czas temu udzielałem się na Kodze pod nickiem adam korobacz, ale (na własną prośbę) konto zostało zablokowane. Teraz, po licznych perturbacjach znów mam możliwość realizowania i czas na hobby, więc zgłaszam się powrotnie :)

Aktualnie pracuję nad kartonowym modelem Czarnego kruka wydawnictwa Shipyard.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: kagra »

Witaj Adamie po raz drugi.Trochę czasu upłynęło.Pamiętam Cię doskonale.Pozdrawiam.Kazimierz.
Awatar użytkownika
janczo
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:42

Re: Przywitalnia

Post autor: janczo »

Witam wszystkich,

jestem całkowicie nowy na forum oraz całkowicie nowy w nowym hobby jakie wybrałem - a więc drewniane statki/żaglowce. Co prawda w dalekiej młodości dużo sklejałem - ale to były modele kartonowe, a moje wspomnienia z nimi bardzo pozytywne!

Po długiej przewie, postanowiłem wrócić do hobby z dzieciństwa. Co więcej, chyba nie byłem do tej pory świadomy, że własnoręcznie sklejone statki tak ładnie mogą wyglądać i świetnie prezentować się jako uzupełnienie wystroju w domu. Musze przyznać, że te wszystkie reklamy w TV modelu Czernej Perły zachęciły mnie do poszukiwań. Chciałem nawet rozpocząć, tym właśnie modelem, ale obliczając ilość $ wydanych na wykupienie wszystkich modeli, szybko sprowadziłem się na ziemie :)

Wspominałem o wystroju domu dzięki ukończonemu modelowi. Zbieram już od jakiegoś czasu szklanki i kufle po piwie, w kolekcji około 95 sztuk (każda inna oczywiście). Oba hobby świetnie się uzupełnią w pokoju :)

Wrzucę zaraz relację z pierwszego statku i pewnie zbiorę pierwsze "liście" od doświadczonych modelarzy :)
qubiaq
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: qubiaq »

Witam wszystkich użytkowników KOGI tak starych wyjadaczy, jak i takich jak ja, którzy tylko mają zamiary. Nazywam się Sławomir Kubiak. Mam 46 lat. Zarejestrowałem się na Kodze już dość dawno temu, ale je byłem specjalnie aktywnym użytkownikiem. Mieszkam w Bydgoszczy.
Modelarstwem interesowałem się od dzieciństwa. W czasach skolnych były to Małe Modelarze. Udało mi się popełnić kilka samolotów i statków. Później były plastikowe modele samolotów. Następnie zainteresowałem się dioramami. Bawiłem się skalą 1:35. Niestety do dnia dzisiejszego z uwagi na częste przeprowadzki, dzieci i nie pojmującą pasji modelowania byłą żonę nic nie ocalało.
No prawie nic, bo w międzyczasie udało mi się popełnić jachcik Nash 20, który do dziś pływa mimo wieku już ok. lat 20 głównie po Zalewie Koronowskim.
Od dawna zaglądam na Kogę. Ma początku miałem zamiar zbudować model RC z zestawu czeskiej IGRY bądź Artura bądź Pilota 20, ale z powodu wyjazdu za granicę sprzedałem oba zestawy.
Obecnie chcę zbudować model HMB Endeavour w skali 1:48 na podstawie Shipyardu w wersji kartonowo-fornirowej, ale analizując relacje doświadczonych kolegów stwierdziłem, że zacząć trzeba od Dżonki.
Tak więc Dżonka ruszyła.
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Borek »

Witam na Kodze. Mam nadzieję założysz relację z budowy dżonki. Co do budowy Endeavoura masz na forum super relację Oksala, więc jest się na czym wzorować, więc mam nadzieję nie zaniechasz planów budowy tej jednostki :) Życzę udanych modeli i czerpania radości z modelowania.
ps. dobrze że chcesz modelować w drewnie a nie RC :D
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Skalpel_z_Gdańska
Posty: 0
Rejestracja: 30 gru 2012, 17:01

Re: Przywitalnia

Post autor: Skalpel_z_Gdańska »

Witajcie. Mam na imie Piotr i mieszkam w Gdańsku Brzeźnie. Modelarstwem zajmuję się juz nie pamiętam od kiedy :-). Przeglądając net trafiłem na to forum, które od pewnego już czasu przeglądam. Zawsze chciałem zbudować model żaglowca z drewna i chyba wreszcie nadszedł ten czas. Mam zamiar zakupić model firmy Bojer - Wodnik. Wybór padł na ten model głównie dlatego , że mieszkam blisko Oliwy , gdzie okręt ten brał udział w bitwie, no wiadomo co co chodzi :-)

Chciałem przy tej okazji zapytać, czy ten model jest trudny w wykonaniu - tzn czy są jakieś niedopasowania , czy może niewprawnemu np zabraknąć materiałów itd... Wybrałem zestaw , ponieważ chciałbym uniknąć problemów z dobieraniem materiałów i dostępnoscią instrukcji, choć sądzę że byłbym w stanie wykonac taki model i całkowicie samodzielnie. A może warto zacząć całkowicie od podstaw ? Prawdopodobnie będzie też będzie to mój jedyny model tego typu bo mam tak dużo zainterresowań, że życia mi nie starcza na wszystkie , a chciałbym go ukończyć w rozsądnym czasie :-)

Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: Kazek »

Witaj! Fajny model wybrałeś i najważniejsze, że zestaw z rodzimej produkcji. Mam w swoim CV :D ten model właśnie z tego zestawu i jest tam wszystko, co potrzeba do zbudowania go. Materiał jest przyzwoity i w wystarczającej ilości a odlewy są OK., więc tylko potrzeba chęci i umiejętności a jeżeli zajmujesz się modelarstwem od dawna to powinieneś sobie poradzić bez problemu. Buduj i zakładaj relację chętnie obejrzymy jak sobie radzisz. Na forum jest kilka relacji z budowy tego modelu i nawet z tego zestawu, więc będziesz miał, na czym się opierać i wzorować w razie kłopotów.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: ataman »

No to witamy na pokładzie!
Co do "Wodnika" (i innych modeli z firmy Bojer), to możesz nie przejmować się o ew, reklamacje. Szef firmy to mój kolega, poza tym, znajomy wielu Kogowiczów, więc w razie czego, na pewno załatwi ew reklamacje błyskawicznie i bez marudzenia... Ale z tego co sam widziałem i co wiem.. zestawy są raczej bez wad.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ