Spray of Boston

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Ar2r »

Farbą emulsyjną tak się nie uda. W ogóle uzyskanie takich efektów jest o wiele trudniejsze (wymaga dużej wprawy).

Po pierwsze trzeba malować praktycznie od razu na czysto.Tzn wszelkie płynne zmiany kolorów (brązowy z granatowym) muszą być robione na bieżąco. Tylko jakieś plamy o zdecydowanych i wyrażnych konturach można robić w drugiej kolejności. Należy przy tym jednak uważać na kolejność (białą farbą trudno będzie zamalować jakieś bardzo ciemne plamy, tak więc spienione grzywy fal trzeba robić szczególnie dokładnie).

Po drugie farba emulsyjna w stanie mokrym ma zdecydowqanie większe nasycenie barw niż po wyschnięciu (jest wtedy o wiele bledsza). Tak więc przy dobieraniu kolorów trzeba poeksperymentować na papierze (za każdym razem czekając do wyschnięcia próbki).

No i jest jeszcze kwestia ziarnistości.
Farba emulsyjna w porównaniu do np. olejnej artystycznej jest gruboziarnista. W związku z tym nie uda się osiągnąć takiego samego efektu. Z odległości >1m będzie w miarę, ale robiąc inną farbą można osiągnąć taki efekt, że pod półkę z eksponatem trzeba będzie podstawić miskę.

Acha i jeszcze jedno - w związku z tym, że i tak dasz na to lakier, to możesz malować nawet samym barwnikiem.
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Łukasz_Oleś »

Dzieki za odpowiedź :)
Dziś wieczorem może pobawie się juz gipsem, a przy malowaniu połącze to co napisaleś jak i informacje od Piotrka :) Oby coś dobrego z tego wyszlo :whistle:
Teos
Posty: 56
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Spray of Boston

Post autor: Teos »

Łukasz,
model pięknie wygląda.
"Spray" już od jakiegoś czasu "za mną chodzi", mógłbyś napisać na podstawie jakich planów go zbudowałeś ??
Pozdrawiam serdecznie

Tadeusz "Teos" Jankowski

www.zegluga.info
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Łukasz_Oleś »

Witaj :)
Model zbudowałem na podstawie planów ściagniętych z internetu (rosyjskie). Jeżeli się dobrze orientuje to istanieją również polskie plany, których nie posiadam niestety (chyba plany modelarskie ? ale reki za to sobie uciac nie dam ;)).
Tylko musze się niestety do czegoś przyznać. Rufe zrobiłem troche inaczej, jest bardziej spłaszczona niż powinna być. Jednakże tak mi sie bardziej podoba, bo linia jest bardziej smukła :)
Jakbyś potrzebował pomocy w sprawie planów to daj znać i śmiało pytaj jakby co :)
Pozdrawiam
Łukasz Oleś
Teos
Posty: 56
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Spray of Boston

Post autor: Teos »

Wysłałem Ci mojego maila na PW, chętnie zobacze te rosyjskie plany.
Pozdrawiam serdecznie

Tadeusz "Teos" Jankowski

www.zegluga.info
ODPOWIEDZ