Spray of Boston

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Łukasz_Oleś »

Już nie raz oglądałem zdjęcia takich modeli (makiet) i strasznie mi sie to podoba ale nie mam pojęcia jak to zrobic ;) Nawet nie wiem z czego robi się taką sztuczną wodę. Szczerze powiem Piotrek, że Twój pomysł strasznie mnie zafascynowal :) Tylko musiałby mi ktoś pomóc bo nie mam pojęcia jak to zrobic i z czego:S
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Piotrek »

Łukasz_Oleś napisał:
Tylko musiałby mi ktoś pomóc bo nie mam pojęcia jak to zrobic i z czego:S


To jest chyba najlepsza strona na ten temat, jaką znalazłem:

http://www.aircraftresourcecenter.com/tnt1/001-100/TNT067_making-water_Geraths/tnt067.htm

(w j. angielskim)
Piotrek
_________________________________
w stoczni: Karl und Marie (scratch)
w stoczni: Flying Fish (kit)
w przygotowaniu: ORP "Orzeł" (III)
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Łukasz_Oleś »

Tylko jak jeszcze zrobić żeby to morze było wzburzone :S
Chciałbym uzyskać coś takiego ..
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Piotrek »

A czyje to modele? Skąd jest zdjęcie?
Może autor Ci pomoże.
Piotrek
_________________________________
w stoczni: Karl und Marie (scratch)
w stoczni: Flying Fish (kit)
w przygotowaniu: ORP "Orzeł" (III)
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Łukasz_Oleś »

Jest to zdjęcie ze strony American Marine Model http://www.shipmodel.com/art-W_&_C_Hitchcock.htm#1 i nie widziałem żeby był tam jakiś mail czy cos do autora, gdzie mógłbym uzyskać pomoc :huh:
Wiesz może co to jest Castin’Craft Clear? bo ja nie mam pojęcia co to jest za materiał, który autor używa do zrobienia wody.
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Łukasz_Oleś »

A gdyby zrobić to z gładzi szpachlowej czy gipsu? ukształtować tak aby imitowało wzburzone morze, a potem pomalować to ciemnym niebieskim, a grzywy fal pomalować białą i błękitną farbą?:whistle: i na koniec wszystko maznąć lakierem aby uzyskać połysk wody?
Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Ar2r »

W dioramach i makietach kolejowych do imitacji wody stosowana jest specjalna żywica epoksydowa (jest kilku producentów i o jakiś doświadczeniach z nimi najlepiej zapytać na stosownych forach). Od zwykłej różni się tym, że jest idealnie bezbarwna i ma inne napięcie powierzchniowe (dzięki czemu nie ma efektu kapilary).
Z reguły jednak na takich dioramach robiona jest gładka, nieporuszona woda (wtedy wystarczy wlać odpowiednią ilość takiej żywicy w wymodelowane zagłębienie).
W przypadku takich fal wydaje się, że nie obejdzie się bez odlewu (konieczna warstwa 2-3mm).
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Łukasz_Oleś »

Niestety myślę, że zrezygnuję z tego pomysłu i zostane przy obecnym stanie. Boję się, że coś moge popsuć i wtedy cały model bedzie się nadawał na śmietnik :pinch: A poza tym żywica nie jest tanią rzeczą co dla mnie jest duża przeszkodą. Myślę, że tak też wygląda nie najgorzej :)
Pozdrawiam
Łukasz Oleś
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 917
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Slawek Kromer »

jeśli masz lutownice tak zwaną zwarciówke możesz popróbować ze styropianem na ciepło się topi i fale możesz wymodelować
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Spray of Boston

Post autor: Łukasz_Oleś »

A może być lutownica transformatorowa? Bo tylko taką mam w domu.
ODPOWIEDZ