Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Santisima Trinidad / Karrex

Opisy budowy jednostek żaglowych

Re: Santisima Trinidad / Karrex

Postprzez Karrex » 29 Mar 2013, 16:55

Zapomniałem o kołkownicach i gretingach na dziobie (też wróciły na swoje miejsce, aż wstyd się przyznać w listopadzie zeszłego roku :oops: )

11pok42.jpg
12pok44.jpg
13pok45.jpg
14pok43.jpg
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo

Image
Awatar użytkownika
Karrex

Miejscowość: Gdynia

Re: Santisima Trinidad / Gretingi kosza galionowego

Postprzez Karrex » 08 Gru 2013, 20:59

Gretingi kosza galionowego

Niestety nie mam planów gretingów kosza, jedynie model curo

Image

i spróbuję zrobić coś podobnego na szkielecie starych gretingów.

Gdy demontowałem deskowanie pokładów, zdemontowałem również pierwsze kratownice kosza galionu
viewtopic.php?p=51453#p51453
Znalazłem zdjęcia z tamtego okresu (to przez te zawirowania z komputerem ten post się zawieruszył na dwa lata [listopad 2011 :oops: ] ).
...
Starałem się nie zniszczyć kratownic - posłużą jako szablon dla nowych lub po modyfikacji użyję ich powtórnie.
...

Zrobiłem nowe ramki pod nowe gretingi, jednocześnie w "starych" pomiędzy oczka po nacięciu, wkleiłem cienkie listewki

01gre90.jpg
02gre91.jpg

Efekt modyfikacji (mimo, że nie jest idealny, ale to zobaczyłem dopiero na zdjęciach) zadowolił mnie na tyle, że wkleiłem na koszu.

03gree95.jpg

Na zdemontowanym gretingu zrobiłem próbkę kratownicy, jednak tu efekt nie był zadowalający,
więc pozostałe gretingi postanowiłem zrobić tak jak te poprzednie, a jak efekt będzie kiepski to zrobię takie gretingi jak na pokładach.

04gre04.jpg
04gre04.jpg (112.62 KiB) Obejrzany 1639 razy
05gre07.jpg
06gre09.jpg

cdn.
Pozdrawiam
Karol

Pozłotnictwo

Image
Awatar użytkownika
Karrex

Re: Santisima Trinidad / Gretingi cd.

Postprzez Karrex » 16 Gru 2013, 00:33

Kontynuacja

W sposób jak powyżej zrobiłem pozostałe "gretingi". Przyciemniłem lekko rozcieńczonym bursztynowym szelakiem (odszedłem celowo od malowania Caponem, aby bardzo jasne gretingi nie rzucały się tak w oczy ;) ).

07gree89.jpg

W końcu zdecydowałem się na użycie tych gretingów, gdyż i tak nie wiadomo jak wyglądały na okrętach hiszpańskich.

08gree34.jpg
02kosz05.jpg
Pozdrawiam
Karol

Pozłotnictwo

Image
Awatar użytkownika
Karrex

Poprzednia

Wróć do Stocznia - Żaglowce