HMS Victory, 1:96, Shipyard

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory, 1:96, Shipyard

Post autor: lkemot »

@Jarcio, widzę, że malujesz w nowej kolorystyce - miodzio :D, a nie w tym brzydkim żółto-czarnym :mrgreen:
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: HMS Victory, 1:96, Shipyard

Post autor: Jarcio »

Rzeczywiście zaniechałem malowania w tej paskudnej odcieni ;) zwanej żółtą ochrą, ale nie jestem aż tak radykalny jak ty i mój odcień żółci jest jedynie delikatnie łososiowy. Do malowania użyłem farby Renesans Maxi Akryl żółty neapolitański. Jeśli chodzi o czerń to nie jest to głęboko węglowa czerń, ale odcień bardziej ciemno szary. Tu używam farby Winsor&Newton professional graphite gray. Całość pokryłem matowy werniksem Winsor&Newton co dodatkowo dało taki fajny efekt spłowienia farby i wyrównało wszelkie niedoskonałości malowania wynikające z nakładania farby pędzlem.
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: HMS Victory, 1:96, Shipyard

Post autor: TomekA »

Co do obecnych kolorow na Victorym w Portsmouth, to na forum Model Ship World pojawila sie pare dni temu wypowiedz Davida Antscherl'a, ze ponoc ktos zaslyszal cos w Portsmouth, jakby rzekomo znow sknocili z tymi odcieniami, ze nie byly jednak takie kolory na oryginale, podczas np. bitwy pod Gibraltarem!
Czyli, w podsumowaniu, tak poprzedni koloryt, jak i obecny, nie sa historycznie poprawnymi.
Co bedzie dalej z tym dylematem, God only knows... :evil:
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: HMS Victory, 1:96, Shipyard

Post autor: Jarcio »

Drobne prace w części dziobowej

DSC_1901.jpg

DSC_1906.jpg

DSC_1902.jpg

DSC_1881.jpg


CDN...
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: HMS Victory, 1:96, Shipyard

Post autor: Jarcio »

Dłuuugo trwało od ostatniej aktualizacji i niewiele powstało, ale zawsze do przodu. :) Kratownica dziobowa nie jest na razie przyklejona, bo muszę w pierwszej kolejności wykonać boczne, zdobne belki, do której ona jest mocowana.
Załączniki
DSC_3286.jpg
DSC_3338.jpg
DSC_3343.jpg
DSC_3344.jpg
DSC_3345.jpg
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: HMS Victory, 1:96, Shipyard

Post autor: sferoida »

Ja mam problemy przy skali 2x większej (1:48), a tutaj tak ładnie, równo i czyściutko. Normalnie kosmos. Podziwiam i zazdroszczę umiejętności, jak również kibicuję dalej.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: HMS Victory, 1:96, Shipyard

Post autor: ralfee3 »

Radek wyjął mi to z ust. Precyzja w tej skali jest mistrzowska!
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
ODPOWIEDZ