Blue Shadow z Mamoli (mam problem)

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Blue Shadow z Mamoli (mam problem)

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Jest szansa, że wznowie budowe Blue Shadow. Mam pytanko do Kolegów. ZNacie jakieś sklepy wysyłkowe gdzie bym mógł kupić fornir (pytanie kieruje szczególnie dla weteranów forniru:) ) Pozdrawiam, jeżeli jutro uporam się z sprawozdaniami na fizyke, to podłubie nad poszyciem, i jeżeli tak się stanie to wstawie fotki, bo czekam dalej na przesyłke polistyrenu dla ORP Jaskółki, a chęci mam, więc niemoge ich marnować:) Pozdrawiam i życze udanego Weekendu przy Modelach i różnego rodzaju Trunkach :) (No to po cieniutkim)

Joł Hoł Poł i Butelka Rumu (i wszystko jasne)
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Blue Shadow z Mamoli (mam problem)

Post autor: maciejza »

robilem porzadek w garazu .. sprecyzuj jaki fornir chcesz .. moge ci wyslac .. ew napisz jaki chcesz a ci kupie jesli nie bede miec i wysle... atakuj na priv jakby co
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:Blue Shadow z Mamoli (mam problem)

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Witam Wszystkich po zbyt długiej przerwie! Reaktywuje moją relacje, co prawda nie będzie to szybkość Stefana, ale co jakiś czas co wystrugam dokleję to wstawię zdjęcia. Nie kontynuuje relacji, zaczynam od początku.
Zaczynam od szkieletu, Cały szkielet wyciąłem na sklejce 4mm (Obi za 5zł i jeszcze dosyć zostało) Skserowałem plany, wyciołem nożyczkami nakleiłem (taśmą dwustronną) na sklejkę, wycinałem Mini Wyrzynarką (marki raczej nieznanej, taka piłka tania kupiona za 129 zł). Gadać gadaniem to nic, wklejam zdjęcia. Pozdrawiam i życzę Sukcesów!

Pytanie nr. 1:
Czym wypełnić wręgi przy dziobie i rufie?
Pytanie nr. 2:
Chce zrobić jedno warstwowe poszycie, jaki rodzaj desek, gatunek drewna byście mi radzili, jako doświadczeni konsumenci?
Pytanie nr. 3:
Czym skleić szkielet? Klejami Wikolowymi, jakimś Pateksem czy może użyć dwuskładnikowego kleju żywicznego?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za Pomoc!

Joł Hoł Poł i Butelka Rumu

Edziu Powrucił :) :) :) :) :) :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:Blue Shadow z Mamoli (mam problem)

Post autor: mirek »

Edziu przed sklejeniem to wyrównaj te fale Dunaju :)

Obrazek


Ad.1 Wypełnienia to z jakiegoś miękkiego drewna lipa , topola
Ad.2 To już zależy tylko od tego jakim materiałem dysponujesz , ja bym polecał Czereśnię Amerykańską , gruszę, Możesz również zastosować brzozę , osikę , olchę ale później powinieneś to zabarwić bejcą na odpowiedni kolorek.
Ad.3 Patexx jest klejem typu Wikol i jest bardzo dobry , a kleje Żywiczne to są moim zdaniem za drogie i szkoda kasy , Sam zobacz na relacje innych kolegów prawie wszyscy stosują Patexx lub Ponal Exspres.
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:Blue Shadow z Mamoli (mam problem)

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Sie robi Mistrzu, ale niedziś, bo do dziewczyny muszę jechać (obowiązki) i uczyć na jutro :(
Awatar użytkownika
ARIS20
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:Blue Shadow z Mamoli (mam problem)

Post autor: ARIS20 »

No no gratuluję wytrwałości.;) Oby mi przy mojej dżance też wystarczyło.:P Życzę powodzenia w budowie oby tak dalej.
-----------------------------------------
| W porcie: HMS BOUNTY z MM |
| Dżonka (kogowa) |
-----------------------------------------
| W stoczni: HMS VICTORY z MM |
| Karl und Marie |
-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:Blue Shadow z Mamoli (mam problem)

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Dzisiaj trochę czasu było, więc pociąłem to i tamto, jakieś wkręty, wkrętarka, trochę doszlifować i zrobiłem taką małą pseudo Stocznie dla Blue Shadow. Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ