@650

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

@650

Post autor: aleksander »

Obrazek

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/22/dsc1155xf.jpg/]Obrazek[/URL]

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Narazie wynik prac jest zadawalający mnie,zarys łodzi już jest.
Długość będzie wynosić 650mm. a od stępki po top masztu 980 mm.
Wręgi są wykonane z płyty mdf 10 mm to płyta twarda ale jednak papierowa jak sądzicie czym ją można zabezpieczyć przed wilgocią zanim zaczne wyklejać listewkami poszycie dna, mam coś takiego co się zwie NITROCELLION BEZBARWNY czy to jest wystarczający środek impregnujący papier.
Czy do takiej wielkości łajby zastosować kil czy wystarczy oryginalnie w/g planów miecz? a jeśli kil to jak dopasować wielkość i kształt tej części? cdn. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 99
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: @650

Post autor: futaba »

Zawodnicy, którzy startują w klasie 650 dążą to tego, żeby sam model był jak najlżejszy. Wydaje mi się, że mdf jest trochę za ciężki na szkielet takiego modelu.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 973
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: @650

Post autor: krzysztof »

Zmieniłbym nazwę wątku, "@" dla modelu?
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

Re: @650

Post autor: aleksander »

Nie wypada mi zmieniać tematu ponieważ taka jest nazwa łajby,to jest symbol który jest na wszystkich łajbach tego konstruktora Wojtka Kasprzak (przynajmniej z którymi się spotkałem),fakt faktem że w opisie technicznym jest S650 ale na żaglu ma @ 650
Awatar użytkownika
Joker 2
Posty: 80
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:43

Re: @650

Post autor: Joker 2 »

Drogi kolego , weź i wyrzuć to co zrobiłeś do śmieci . Nie wiem kto był konstruktorem łodzi , ale wpisz w gogle ‘’ NSS - 650 – STANDARD ‘’ i będzie już wszystko wiadome .

Tak na marginesie MDF jest produktem z drewna , wymyślonym do produkcji frontów meblowych i drzwi wejściowych . Znaleziono też dla niego zastosowanie do desek sedesowych i to wszystko .


Pozdrowienia Edward
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 919
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: @650

Post autor: Slawek Kromer »

zamiast bawić się z byle czego lepiej zrobisz jak kupisz gotowy kadłub
możesz to zrobić u producenta
http://modelmast.republika.pl/oferta_pol_redukcje.htm
ja mam kupiony kadłub i jestem zadowolony
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

Re: @650

Post autor: aleksander »

Dzięki Panowie za cenne uwagi .Ten model to pierwszy egzemplarz który buduje tych gabarytów i wogóle pływający(mam nadzieje) ,moja myśl przewodnia przy rozpoczęciu budowaniu była taka żeby łajba była odzwierciedleniem oryginału,później naszła mnie myśl że mogłaby również pływać a o żadnych klasach NSS 650 czy innych nawet niewiedziałem że istnieją dopiero szanowni koledzy mnie uświadamiają . Już na tym etapie widze że pomimo że trzyma się skali to kadłub będzie około centymetra dłuższy więc nie będzie się zaliczał do 650-tek no chyba że przesunołbym wręge która tworzy pawęż o centymetr lub półtora lecz nie jestem do tgo skory ponieważ właśnie klei się ostatni element stępki rufowej.
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

Re: @650

Post autor: aleksander »

Witam! Zaczołem prace nad poszyciem dna lecz kiepski wyszedł początek tych prac ponieważ listewki które zastosowałem okazały się za grube ,pierwsza miała być 10x5 mm następne 5x5 mm przy rufie zaczeły każda się łamać oczywiście żadnych kąpieli wodnych lub parowych nie stosowałem
Obrazek
Obrazek
Zerwałem pozostałości i zastosowałem szerszą listwe o gr.2mm efekty bardziej zadawalające
Obrazek
Obrazek
szkoda tylko że klej tak długo schnie możnaby więcej listew przekleić :(
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: @650

Post autor: jeskom »

czy ja dobrze widzę?..stosujesz listwy sosny do poszycia?..jak tak to się nie dziw że ci się wszystko łamnie
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 967
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: @650

Post autor: ataman »

Czy ten kadłub będzie docelowo laminowany, czy drewniane poszycie jest ostateczne?
Sosna jest kiepskim materiałem na poszycie. W przypadku, gdy jest to tylko podkład pod laminowanie to ok, ale gdy "tak ma zostać" to kicha! ( np. grusza, buk, brzoza -generalnie liściaste -byłyby ok). Listewki 5 x5 czy 5x 10 są stanowczo za grube!. do takiego poszycia idealne byłyby 1,5 mm-2,5 mm. W ostatnim wariancie zastosowałeś listewkę 2 mm gruba, ale stanowczo za szeroką, w przypadku krzywizn będziesz miał nieliche problemy, pewnie nierozwiązalne. Do takiego modelu najlepsze byłyby listewki poniżej 1 cm szerokości.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ