@650

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 921
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: @650

Post autor: Slawek Kromer »

skoro uparłeś się przy takich wręgach(grubaśkich i ciężkich)to niech tak będzie.Moim zdaniem to popełniłeś błąd jednak zanim zaczołeś kleić poszycie powinieneś zeszlifować wręgi aby listewki przylegały do całej płaszczyzny a nie tylko na styk do krawędzi.
Druga sprawa to nie wiem dlaczego kryjesz listewkami skoro kadłub jest typu szarp.Prosi się zatem aby poszycie zrobić z cienkiej sklejki(1-1.5mm)może być nawet z 0.8mm.wyrysować sobie szablon i kryć całymi płaszczyznami burty dno - łatwiejsze i mocniejsze
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

Re: @650

Post autor: aleksander »

I tak też zacząłem dzisiaj prace, nie będzie wąskich listewek tylko pokrycie ,,sklejkowe" czyli z sosnowe.
Tylko takie drewno posiadam, przyjąłem metodę budowy tak zwaną gospodarczą czyli wszystko co się da wykorzystać do budowy trzeba wykorzystać .Gdzie ? można dostać te wszystkie pozostałe gatunki drewna ponieważ ta nie chlubna sosna jest najbardziej popularnym materiałem nawet w modelarskim sklepie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakie koledzy używacie kleje do drewna ? jak kleje w kartonie to mam już opanowany zestaw klejów czyli wikol,hemol,hermol i uhu wzależności co kleje i jak ma szybko schnąć. A do tego modelu stosuje klej poliruretanowy fajnie dobrze mocno klei tylko ma mankament że jest bardzo płynny,dość długo żeluje powiększa swoją objętość,i brudzi efekt pracy jest taki jak kiedyś w zamieszchłych czasach kleiło się wszystko butaprenem.
Awatar użytkownika
kejsi
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2011, 17:51

Re: @650

Post autor: kejsi »

Witaj.

Do klejenia drewna używam klej WB-330 klasy D3 " TYTAN " i jestem zadowolony. Używam tego kleju głównie przy sklejaniu kadłuba. Jest też droższy klasy D4.

Pozdrawiam Kazimierz.
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 921
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: @650

Post autor: Slawek Kromer »

sosna o takich słojach nie nadaje się na poszycie.Jednak robisz na odczep się - nowe poszycie a wręgi nie doszlifowane
dsc1224x.jpg
dsc1224x.jpg (81.65 KiB) Przejrzano 6070 razy

na zaznaczeniu widać chyba że to tylko przymiarka
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

Re: @650

Post autor: aleksander »

Niestety to już nie przymiarka to się już klei,fakt mogłem zaokrąlić wręgi są za szerokie próbuję to korygować.Wychodzą drobne różnice w kątach płaszczyzn wręg trudno powiedzieć dlaczego ponieważ starałem się bardzo zwymiarować je i ze skalować jednak gdzieś wystąpił błąd w sztuce no cóż nikt nie obiecywał że będzie prosto.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

Re: @650

Post autor: aleksander »

ciąg dalszy poszycia się robi
Obrazek

Obrazek

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/259/dsc1238z.jpg/]Obrazek[/URL]

Wręge dziobową muszę dość mocno zeszlifować a najlepiej byłoby jakby ją usunąć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Usunołem ostatnią wręge puźniejszym czasie wykonam ją trszkę inaczej

Obrazek

Obrazek

Dziób mi troszkę nie wyszedł symetrycznie taki to los wrycowego jak wykonam dziobnice to mam nadzieje że się nie będzie zdytnio wpadało w oko

Obrazek

myśle że za niedługo zakończe budowe kadłuba pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: @650

Post autor: Sance »

aleksander pisze:ciąg dalszy poszycia się robi


Faktycznie się robi bo gdybyś ty robil na pewno byłoby wykonane jak bóg przykazał

aleksander pisze:Wręge dziobową muszę dość mocno zeszlifować a najlepiej byłoby jakby ją usunąć


Taki los wręgi dziobowej trzeba ja szlifować

aleksander pisze:Usunołem ostatnią wręge puźniejszym czasie wykonam ją trszkę inaczej


To zdanie to już zupełnie poza komentarzem

aleksander pisze:Dziób mi troszkę nie wyszedł symetrycznie taki to los wrycowego jak wykonam dziobnice to mam nadzieje że się nie będzie zdytnio wpadało w oko


Będzie wpadało w oko i to bardzo

aleksander pisze:myśle że za niedługo zakończe budowe kadłuba pozdrawiam wszystkich


Ja myślę że powinieneś to wszystko wywalić i zacząć od początku jeśli to ma wogóle pływać
Jak ci bardziej doświadczeni koledzy dobrze radzili to nie chciałeś słuchać tylko dalej brnąłeś w swoją wizję.
Ja nie jestem perfekcjonistą ale to co pokazałeś to wstyd wystawić na forum jakim jest koga.
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

Re: @650

Post autor: aleksander »

Muszę niestety wykończyć kadłub sosną napewno po malowaniu będzie lepiej wyglądać,kadłub zamknołem teraz tylko przeszlifować wykonać dziobnice i będe próbować opanować rufe z pawężą.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aleksander
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2013, 16:43

Re: @650

Post autor: aleksander »

Witam po letniej przerwie czas przyłożyć się do wstrzymanych prac. Chcę wyłożyć wewnętrzne poszycie burt sklejką i już na początku dopada mnie problem od wzorowania płaszczyzny podłużnej lekko skośnej i skręconej wzdłuż być może to nie jest takie trudne jak mi się wydaje .Wyłożyłem te powierzchnie taśmą maskującą aby odrysować tę powierzchnię lecz nie jestem z tego pomysłu usatysfakcjonowany ,może któryś z Kolegów miałby inny pomysł na rozwiązanie tego niuansu? Spróbuje umieścić parę fotek z tego etapu pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 100
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: @650

Post autor: futaba »

Straszny pancernik budujesz. Jak dodasz do tego balast mieczowy to linia wodna znajdzie się gdzieś w okolicach pokładu.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
ODPOWIEDZ