HMS Victory - kolejny ;)

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Dzieki
A zdjęciem bloczków sie nie przejmuj. Widziałem je w jakieś relacji na Kodze. Są boskie:woohoo: . Tylko jak napisałem w poście powyżej (wyedytowanym) nie wiem jakich i ile
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Witam
Niewielka aktualizacja. Co prawda minął miesiąc, a niewiele się wydarzyło :unsure: . Na kadłubie poszywanie poszło w górę kolejne warstwy i wyciąłem pierwszy poziom furt działowych ( nie było to tak straszne jak myślałem :silly: ).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rufa została troszkę ukształtowana.
Obrazek

I pojawiły się kolejne armatki.
Obrazek
Obrazek


Następna aktualizacja mniej więcej za miesiąc, bo ponieważ jestem prenumeratorem przysyłają mi cztery numery co miesiąc, a przecież trzeba je jeszcze złożyć do kupy
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Witam ponownie.
Po jak widać dość długim czasie ukończyłem poszywanie górnej części kadłuba. Co ukazują zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Osobiście jestem całkiem zadowolony, żeby nie powiedzieć zachwycony swoją dotychczasową pracą :evil: . Jednak głośne zachwyty samouwielbienia są dość stłumione przez widoczne babole. Jeśli tyle ich jest przy poszywaniu w miarę prostych kształtów górnej części Victorii to, co będzie jak się dobiorę do dołu:S . Strach pomyśleć.:blink:
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Żeby nie było, że nic nie robię. Prace posuwają się ?zawrotnym ? tempem. Poszywanie przeniosło się na dolną część kadłuba i właśnie wykonałem swoje pierwsze droper planks (nie mam pojęcia jak to przetłumaczyć ? o ile jest jakieś rozsądne tłumaczenie). Na zdęciu prawo burtowa już na swoim miejscu, na lewej przygotowane miejsce.
Obrazek

Niewielka próba wykonania czegoś od siebie ? produkcja obramowania otworów wejściowych.
Obrazek

A tak mniej więcej będą się prezentować na modelu.
Obrazek
Obrazek
Jak widać na powyższych zdjęciach jestem w trakcie wyrównywania otworów armatnich.
Pozdrawiam Przemek
tomekk
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: tomekk »

ten model to niezly gigant, fajnie Ci to wychodzi

DA zaczelo wypuszczac ta serie w Polsce, cena za numer 29,90 (w prenumeracie 24,90)
ciekawy jestem czy poprawia te niedociagniecia (m.in armaty)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: gruby0606 »

Przemku nie orientujesz sie może czy w tym witku działa na dolnych pokładach będą w całości do wstawienia czy też atrapki jak to miało miejsce w ST ??
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Witam
W czasie kiedy mnie nie było ukończyłem listwowanie kadłuba :evil: . Pokraki która wyszła nie fotografowałem :oops: . Ale po kilku godzinach szlifowania wyszło mi takie cóś (pokarka nieco lepsza :lol: ):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dołożyłem do tego kil i teraz wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tyle na dziś 8-)
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Rado
Posty: 322
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: Rado »

Bardzo fajnie Ci idzie. Co do "przestojów"- staaaaary, no co Ty ? Ja Santissimę zacząłem jak wszyscy a ciągle babrzę się z poszyciem. Na dobrą sprawę za moment mnie wyprzedzisz także jest bardzo do przodu.
http://erka.ovh.org/
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Witam
Kurde. Relacja spadła na drugą stronę czas dodać jakieś zdjęcia 8-)
Postępy niewielkie, ale zawsze cóś:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomalowałem także "podwozie" lakierobejcą - orzech, przynajmniej tak było napisane na puszce ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to tyle na razie. Do zobaczenia w następnym odcinku
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
pdyner
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Victory - kolejny ;)

Post autor: pdyner »

Witam
Prace trwają. Niestety nie zawsze tak jak chcemy :evil: . Chwilowe zamroczenie i brak przewidywania zaowocował problemem:
Obrazek
żeby dopasować wzmocnienie do kadłuba i stępki zeszlifowałem nie ten boczek :oops:

Który rozwiązałem w najproszy (przynajmniej dla mnie ) sposób:
Obrazek

I całość wygląda teraz tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zakonczyłem prawie kładzenie środkowego pokładu:
Obrazek

I teraz mam pytanie. Przeglądając relacje wygląda na to, że preferuje się cyklinowanie zamiast zwykłego szlifowania. Dlaczego? Jeżeli cyklinować to pod jakim kątem ma być ustawione ostrze (prostopadle do pokładu, czy pod kątem,żeby się "ślizgało" po pokładzie) i czy siła nacisku jest większa niz przy szlifowaniu - to związane jest z konstrukcją pokładu, który położony jest na dość cienkich pokładnikach i się ugina, Boję się, że jak mocniej przycisnę, to się wszystko w pieruny połamie.
Pozdrawiam Przemek
ODPOWIEDZ