La Jacinthe

Opisy budowy jednostek żaglowych
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: Wiechus »

Robi wrażenie!:whistle: super robota gratuluję ;) :)
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: stefan »

Dzięki panowie:) choć za pewne można było zrobić lepiej to czy tamto no ale jest jak jest i tak zostanie.
Do powieszenia został mi ostatni żagiel, taki jakiś trójkątny...topsel?...a nie ważne;)...
Oczywiście do zakończenia budowy i wodowania pozostało jeszcze, oprócz tego żagla, dowiązać kilka linek jak: brasy, geje?...czy jakoś;) no i oczywiście zakończenia lin, czyli słonka i buchty.
A to stan obecny modelu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: oksal »

też bym tak chciał
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: stefan »

Żagle powieszone, jeszcze bandery, buchty i... flaszką o burte;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: rczarnec »

Gratulacje.

A tak przy okazji... na ścianie wiszą plany czegoś znajomego... Poniżej moje zmagania z Blenderem... tak w wolnych chwilach, bez śmiecenia w kuchni, trochę wirtualnie.
Przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale... to pierwszy i ostatni raz; jak skończę (ew. zrobię coś więcej, to pochwalę się w dziale CAD/CAM/3D.

Obrazek
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: stefan »

Dzięki:)
rczarnec napisał

A tak przy okazji... na ścianie wiszą plany czegoś znajomego... Poniżej moje zmagania z Blenderem... tak w wolnych chwilach, bez śmiecenia w kuchni, trochę wirtualnie.


Ano, wiszą plany chaloupe armeen, to będzie kolejny model w mojej stoczni.
Fajnie jest modelować w 3D:) ale ja sobie z tym nie specjalnie radzę:(

Zacząłem prace końcowe, tzw. słoneczka...

Obrazek

No i tak: grubszą linkę zwinąć w taki sposób, to żadna sztuka. Problem pojawia się kiedy trzeba zwinąć linke 0,3mm lub cieńszą, więc zrobiłem sobie taki prosty przyrząd.

Obrazek

Jak widać jest to kawałek drutu 1,3mm, jeden krążek przyklejony na stałe, w tym krążku jest otworek 0,6mm w odległości około 0,5mm od osi, w ten otworek wkładam koniec linki

Obrazek

drugi krążek nasunięty lużno, kawałek koszulki (izolacji) zdjętej z tego drutu, służy jako docisk

Obrazek

Tak spreparpwaną linke smaruje delikatnie rozcieńczonym wikolem, nawijam powolutku cały czas dociskając drugi krążek. Tak nawiniętą linke pozostawiam do wyschnięcia kleju.

Obrazek
Awatar użytkownika
Lucek
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: Lucek »

Model miszczunio normalnie:woohoo: Jest jakaś zasada gdzie powinny się znajdować słoneczka?:huh:
Pozdr.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: mirek »

No kurcze blade !
Ten patent na słoneczka jest super. A o modelu to nawet nie wspomnę zwłaszcza , że widziałem go na własne oczy i miałem możliwość go nawet pomacać :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: Adam70 »

Andrzeju to kiedy wodowanie??? - może w imieniny :laugh:
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:LaJacinthe

Post autor: stefan »

Lucek napisał:
Jest jakaś zasada gdzie powinny się znajdować słoneczka?:huh:
Pozdr.


Hmm...można powiedzieć że słoneczka to rodzaj buchty, czyli że jest to wolny koniec jakiejś liny, a że nie ma na pokładzie nagla czy knagi do zawieszenia, jest tak zwinięta.

mirek napisał

Ten patent na słoneczka jest super


Nie ja to wymyśliłem:) gdzieś, kiedyś, widziałem coś podobnego, trochę inne materiały zastosowałem ale działa:)
ODPOWIEDZ