Victory-stocznia remontowa

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa-kosz

Post autor: halny55 »

Dzisiejszą nockę poświęciłem na naprawę tego,co spartoliłem.Gretingu na razie nie przyklejam.Muszę go jeszcze dopasować do dziobu i wyszlifować powierzchnię.
UFF!!!
Przepraszam za jakość zdjęcia (światło).Zrobione jest w pośpiechu przed wyjściem do pracy.

Obrazek

A mówią: Śpiesz się powoli...
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa

Post autor: halny55 »

Witam,
mam nadzieję,że nie wykonam już takich kardynalnych błędów.Dalej przymierzam się do zakończenia budowy kosza.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa

Post autor: halny55 »

Witam,
po dość długim procesie remontu kosza doszedłem prawie do finału. Pozostało jeszcze wklejenie paru detali, zaślepienie niepotrzebnego otworu do wiązania bukszprytu, dokładne oszlifowanie i polakierowanie drugą warstwą lakieru. Pozostanie jeszcze ozdobienie kosza. Żeby już zakończyć remont tej części dołożę galion i związane z nim odpowiednie zdobienia. Oczywiście w sporym uproszczeniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Te miejsca, jak i podobne mankamenty na pewno będą usunięte.Chociaż w naturze są prawie nie widoczne. Zaszpachluję je mieszanką wikolu i pyłu ze szlifowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Grubość stewy - no tak. Ale to oszustwo mojego aparatu - głupawki.Wprawdzie SONY,ale z 2002 roku.
Mam nadzieję, że to wybaczalne.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa - kosz

Post autor: halny55 »

Witam!!!
Korzystając z długo oczekiwanego wolnego, zabrałem się do zrobienia kilku elementów kosza. Wykonałem ( nie znam nazwy ) dwie część, jakby burty, z dwóch stron gretingu. Na niej opierają się wytyki dziobowe przymocowane w środku objemkami z blaszki mosiężnej. Końce tychże wytyk będą zamocowane w pachołkach.
Otwory w objemkach wywiercone są wiertłem o średnicy 0,5 mm. Na razie wytyk nie montuję, gdyż są bardzo cienkie i mogą się złamać przy montażu np. galerii rufowej.
Objemki też trochę poczekają na montaż. Zresztą muszę postarać się o drut mosiężny 0,5 mm, lub gwoździki o takiej średnicy. Może ktoś z kolegów wie, gdzie można nabyć takie małe mosiężne gwoździki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa - kosz

Post autor: myszor »

Witam Kolege po fachu :) . Dobrze że masz wolne , bo jazda w takich warunkach to koszmar ! Jurek , ja takie gwoździki kupiłem w sklepiku Kogowym . Jestem zadowolony tylko że musiałem polowac na ten konkretny wymiar . Trochę kuleją tam z dostawą do magazynu . Buduj , buduj bo nie wiadomo kiedy znowu wolne :P . Takie jest zycie OPERATORA CIĄGNIKA SIODŁOWEGO . Nie znasz ani dnia ani godziny . Pozdrawiam :)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa - kosz

Post autor: halny55 »

Andrzejku,
niech młodzież uczy się i walczy z tym białym g....m. Jak wiesz, to w takich warunkach schwertransport jest zawieszony.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa - kosz

Post autor: halny55 »

Te "burtki" zamontowałem prowizorycznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa - kosz

Post autor: waldek »

Nie cieszcie się chłopaki w Danii zimę już pozamiatało plus 5 stopni a śniegu na lekarstwo, wystarczyła jedna noc.
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Victory-stocznia remontowa - kosz

Post autor: mirek »

Takie małe gwoździki (nity) kupisz w RB model wymiar to 3x 0,5 x 0,8 mm

http://rbmodel.pl/index.php?action=products&group=018
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Victory-stocznia remontowa - kosz

Post autor: halny55 »

Karolu, mimo, że zamówiłem już gwoździki w necie ( RB-MODEL ), to na pewno skorzystam z Twojego sposobu na produkcję, a raczej pozyskanie tychże. Ze zdobyciem procków nie będę miał problemu.
Dzięki za podpowiedź.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
ODPOWIEDZ