[Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Ciąg dalszy podrelacji z budowy armatki. Tym razem pryśnięte kolorem bazowym i troszkę wyposażenia:
046.JPG

047.JPG

048.JPG

049.JPG

050.JPG

051.JPG

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: TomekA »

Trudno uwierzyc, ze to wszystko zrobione recznie od podstaw z materialow wlasnych, a nie posklejane z gotowych elementow w jakims superdokladnym, waloryzowanym zestawie! Rura mieknie!!! :shock:
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Dzięki Tomek! Z tą super dokładnością to jednak różnie bywa ;)
Tymczasem chyba już bliżej końca (armatki) niż dalej :)
Doklejam owiewkę a potem zabiorę się za celownik tachometryczny.
052.jpg

053.jpg

Po drodze zaliczyłem kilka wtop, m.in. nie poradziłem sobie z mechanizmem otwierania drzwiczek i chyba raczej zostawię albo otwarte albo zamknięte na stałe. Jeszcze zobaczę.
Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
ZdzislawM.
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2016, 19:22

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: ZdzislawM. »

Super to wygląda Piotrze.
Pozdrawiam Serdecznie

Zdzisław

Do następnego wpisu :)
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Dzięki Zdzisław.
Armatka w końcu zmęczona. Brakuje jedynie kalki z oznaczeniem stanowiska bojowego no i finalnego pryśnięcia lakierem półmatowym, ale to już na koniec budowy modelu.
054.jpg

055.jpg

056.jpg

057.jpg

058.jpg

063.JPG

064.JPG

065.JPG

066.JPG

059.jpg

060.jpg

Pozdr
Piotr
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 00:15 przez Piotr80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: dali »

Nie mam pojęcia jak to robisz, ale jak się na to patrzy to brak słów, zacytuję tylko TomkaA „rura mięknie !!! :shock:

Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: Agrest4 »

Witam
Dla mnie to jakiś kosmos coś czego nie jestem w stanie strawić. Piękna robota.
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: futaba »

Normalnie rękodzieło artystyczne, działko bajka. Mam tylko jedną uwagę (zaraz pewnie mi się dostanie, ale co mi tam, mówię co myślę) - czy ten wash nie jest trochę za ostry. Działko stoi na pokładzie jednostki pływającej, która cały czas jest "polewana" wodą jak nie z góry to z morza, więc w większości zakamarków na pokładzie brud i kurz raczej nie ma szans się utrzymać.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:03
Lokalizacja: {"name":"Polska Gdynia","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: Piotr80 »

Dzięki za komentarze Panowie. A co do łosza hehehe...Temat rzeka... Ale skoro Grzesiek wywołałeś to przy okazji ostatnich doświadczeń ciut się rozwinę :) Ale nie martw się komu jak komu ale Tobie się nie oberwie ;) Otóż zauważyłem pewną prawidłowość, a mianowicie kilka osób co miało dokładnie tę samą uwagę do łosza na Groźnym zmieniło zdanie jak go zobaczyło na żywo (no chyba, że byli baaardzo kurtuazyjni, czego oczywiście wykluczyć nie mogę ;) ) Tłumaczyłem, że łosz to nie tylko brud ale także gra światła, cienia, której celem jest oszukanie oka :) Podkreśla się nie tylko brudne miejsca ale też zacienione. Zazwyczaj wlewa się tego ciut więcej i troszkę ciemniejszego i przy pojedynczym detalu, z bliska może nie wyglądać przekonywająco ale na koniec, jak dochodzi detali i ogląda się wszystko razem w świetle dziennym to nagle wszystko się jakoś ze sobą komponuje. Bynajmniej wg mnie :) A jak coś mi nie pasuje to otwieram skrzynię z Piorunem i z miejsca jestem wyleczony (no wash) :) Faktem jest, że może nie jestem w tym orłem ale moim zdaniem jest to o wiele wiele bliższe prawdzie niż robienie modeli jak to mówią "po stoczni". Chodzi tylko o to, żeby to zrobić dobrze. A sęk w tym, że dla wielu modelarzy / sędziów "dobrze" leży w innym miejscu i to jest najtrudniejsze... Teraz konkluzja. Ja osobiście jakoś nie wyobrażam już sobie robienia modelu bez łosza. Naoglądałem się już trochę okręcików i na morzu i w porcie i na własne oczy przekonałem się, że ten sam okręt każdego dnia wygląda inaczej (światło) a z czasem starzeje się, farba matowieje, wszędzie podmalówki, dochodzi rdza, brudzi się burta, odpada korund i wybija rdza itepe itede. Większość czasu życia okrętu i to nie tylko w Polish Navy ale też w US Navy to okręty "ubrudzone". Wyglancowane są zazwyczaj od święta, kiedy najwięcej ludzi je widzi i może stąd przeświadczenie o ich "czystości" :) Zresztą uważam, że problem z łoszem u wielu osób polega na tym, że nie wchodzą w to z obawy na ryzyko zepsucia modelu. Co zresztą jest całkowicie zrozumiałe. Dla "wiarusa modelarstwa", z kilkuletnim, głównie "forumowym" modelarskim stażem i potężnie przeświadczonym o swojej zajebistości, wejście w łosz "po latach sukcesów" to grząski grunt, obarczony wysokim ryzykiem "obśmiania go przez system", co może okazać się dla niego mentalnie nie do udźwignięcia :lol: A niektórym po prostu nie chce się już płacić frycowego i dyskusję na temat łosza kończą prostym "bo mnie się podobają jak ze stoczni koniec kropka." :) I okej. Nie mam już zamiaru nikogo do tego przekonywać, tylko poprosić o cierpliwość, nie obrażać się za "profanację standardu", poczekać na koniec i wtedy skomentować :) I na koniec jeszcze raz, broń Boże nie jest to personalny przytyk ani do Ciebie Grzesiek ani do nikogo, kogo znam na tym forum. To tylko taka moja luźna refleksja.
BTW aż się prosi, żeby upaprać ten kuterek...
167.jpg

Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Post autor: futaba »

Czekam zatem na koniec budowy.
PS. Mnie się Piorun podoba :)
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
ODPOWIEDZ