HMS Victory

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

HMS Victory

Post autor: Adam70 »

Witam wszystkich bardzo ciepło :) Jestem tu nowy i jeszcze nie potrafię sie odnaleźć. Na początek może powiem kilka słow o sobie. Buduje modele od dziecka to znaczy od 10 roku życia. Na początku były to statki i samoloty z Małego Modelarza (i nie wychodziły najlepiej :laugh: ale to dlatego że zawsze wybieralem te najtrudniejsze ). Teraz mam już kila lat wiecej :sick: i postanowilem zrobić model nie tylko z papieru.
Zabrałem sie za robienia Victory. Wiem że jest to dość trudny model ale lubie wyzwania. Prace zacząłem w zeszlym roku. Model jest budowany na podstawie planów zamieszczonych w czasopiśmie Shipyard, podpieram sie też planami Corela i Planami Modelarskimi. Dołaczam kilka zdjęć. Wiem że to nie jest takie cudo jakie widać w innych relacjach ale z Wszą pomocą napewno sobie jakoś poradze w budowie. Nie gniewajcie sie jeśli bede zadawał jakieś dziwne pytania ale to dla mnie to zupełnie nowy teren działania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:HMS Victory

Post autor: mirek »

Witamy na pokładzie kogi.
Modelik jaki robisz rzeczywiście nie należy do łatwych.
Po pierwszych zdjęciach widać , że sobie poradzisz ale gdyby co to śmiało pytaj ! Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.
Nie wiem jaka metodą będziesz robił swój model dalej , ale wydaje mi sie , ze powinieneś zamieścić relacje w dziale "Modele kartonowo - fornirowe"
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

Witaj Mirku. Dziekuje za to że wierzysz we mnie :) A teraz pierwsze pytanko - z kim mam porozmawiać aby przenieść moją relację do działu "Modele kartonowo - fornirowe" ???
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:HMS Victory

Post autor: lesiu117 »

tak jak napisal mirek... widac ze reke mas dobra :) jesli chcesz przeniesc to pogadaj z moderatorem.. np z mirkiem :)
w stoczni:
Bismarck
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:HMS Victory

Post autor: JurekBin »

Przeniosłem.
Trzymamy kciuki!

Słuchaj, ale chyba na tym ładnym stole tego nie tniesz, co :S

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

Witam .
Wielkie dzięki Jurku. Co do wycinania to musze Cię zmartwić. Na początku wycinałem na tym stole:unsure: ale teraz przenoisłem sie z robótką do innego pokoju. Stół jest cały i zdrowy:laugh: :laugh:

Pozdrowionka Adam

PS. Lesiu dzieki za info .
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:HMS Victory

Post autor: RomekS »

W Wodniku była szpachla akrylowa na bazie kredy.
Lepsza jest ta szpachla na bazie drewna.
Opis jest w relacji z Niny.


Obrazek
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

Witam
Na początku dziekuję Romku za informacje. :) Lecz zanim rusze na zakupy postanowilem zrobić troszke pokłdu. Nie wiem jaki to rodzaj drewna - sa to patyczki do mieszana kawy :laugh: . Praca poszła dość szybko. Nawet go polakierowałem i nie wiem czy dodrze zrobilem. Co o tym myślice? Może powiniemem go zabejcować?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:HMS Victory

Post autor: stefan »

Adam70 napisał

Może powiniemem go zabejcować?


Na pewno nie! jak powszechnie wiadomo pokłady były robione z sosny i często były szorowane, więc powinny być jasne. Można taki pokład polakierować ale dobrze by było aby lakier był matowy.
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

No właśnie natowy a ja polakierowalem z połyskiem :( . Nic to dobrze że to tylko mały kawałek pokladu coś wymyślę ;)
Pozdrawiam Adam
ODPOWIEDZ