HMS Victory

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
Armator
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Armator »

Dzięki Adam za odpowiedź :)
Witam wszystkich. Łukasz
W stoczni - HMS Cleopatra
W porcie... jeszcze nic...
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

Witam. Wczoraj wieczorkiem miałem nieco wolnego czasu i oto efrkt. Lawety na dolnym pokładzie wklejone. Puki co tylko z jednej strony. Druga strona zaplanowana jest na piatkowy wieczór B)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: ryszardw »

Cześć Chyba trochę się pospieszyłeś z tym wklejaniem armat .Będziesz miał problemy z dokończeniem poszycia Armaty montuje sie kiedy cały kadłub jest skończony z omasztowaniem (armaty na dolnych pokładach )Armaty wsuwa się przez otwory z lawetami o wysokości tak dobranej aby zmieściła się przez otwór W związku z tym i fałszywe pokłady też powinny być na właściwej wysokości Chyba ze najpierw wsuniesz i przykleisz lawetę a potem lufę ale to jest bardzo trudne .Sterczące lawety przeszkadzają w pracy i będą przypadkowo wyłamywane Pozdrawiam R
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Kazek »

Witam! Swietnie sobie radzisz z tym modelem a wiem że model jest trudny bo sam robiłem kilka lat temu dokładnie w ten sam sposób z użyciem forniru i listewek ten sam model w oparciu o wycinankę Shipyardu. To są dość dobre plany więc efekt końcowy na pewno będzie wspaniały.Z dużym zaciekawieniem będę śledził twoją relację. Pozdrawiam Kazimierz.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

ryszardw napisał:
Cześć Chyba trochę się pospieszyłeś z tym wklejaniem armat .....


Ryśku wkleiłem tylko lawety. Armaty są tylko położone na lawetach. Same armaty będą montowane znacznie później jak dobrze napisałeś pod koniec pracy nad modelem.:)

PS. Kaziu w jakiej skali robiłeś swojego Victory?
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Kazek »

Dokładnie w oparciu o Shipyard 1:96 to był całkiem spory model.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Budrys »

ryszardw napisał:
Cześć Chyba trochę się pospieszyłeś z tym wklejaniem armat .Będziesz miał problemy z dokończeniem poszycia Armaty montuje sie kiedy cały kadłub jest skończony z omasztowaniem (armaty na dolnych pokładach )Armaty wsuwa się przez otwory z lawetami o wysokości tak dobranej aby zmieściła się przez otwór W związku z tym i fałszywe pokłady też powinny być na właściwej wysokości Chyba ze najpierw wsuniesz i przykleisz lawetę a potem lufę ale to jest bardzo trudne .Sterczące lawety przeszkadzają w pracy i będą przypadkowo wyłamywane Pozdrawiam R


:ohmy: Nie lubię włączać się w tak żwawo prowadzoną dyskusję, ale przyłapałem się na tym, że czegoś tu nie rozumiem. Może mnie oświecicie?:huh:: wydawało mi się, że armaty na dolnych (pełnych) pokładach sygnalizuje się samymi lufami umieszczanymi wewnątrz otwartych furt działowych. Reszty i tak nie widać przez furty. Całe armaty umieszczane są na górnych i otwartych (nawet częściowo) pokładach. Nie spotkałem się do tej pory z ustawianiem (przyklejaniem armat z lawetami) na dolnych pokładach przed zakończeniem poszywania kadłuba. No ale człowiek uczy się (powinien :) ) stale.
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Budrys »

Jeszcze jedno: po wklejeniu armat jak na zdjęciu raczej trudno będzie dokończyć poszycie kadłuba.
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 464
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Victory

Post autor: antosiek »

Wojtek. U mnie w Halnym też wielu detali nie będzie widać, ale robię dla własnej sadysfakcji i żeby trochę pokazać jak można to prosto zrobić. A jak ktoś ciekawski zaświeci latarką w furtę działową?. Napewno trochę wtedy zobaczy.
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

;) Witam
Wojtku spieszę z wyjaśnieniem. Buduje model na podstawie Shipyardu oraz planów z MM oraz podpieram się PM. Po przejrzeniu całej relacji uświadomiłem sobie że nie podałem skali modelu. Mój HMS Victory będzie w skali 1:72.
Ale wracając do meritum w wycinance jest uwaga „ lawety na dwóch dolnych pokładach umieszczamy przed przyklejeniem pierwszego poszycia”. Tak też uczyniłem na zdjęciach pod spodem widać dokładnie że zostały wklejone tylko same lawety. Przepraszam jeśli wprowadziłem kogoś w błąd, Armaty służyły mi tylko do tego aby umieścić lawetę centralnie w furt działowych. Wydaje mi się że skoro nie ma armat nie będę miał wielkiego problemu z dokończeniem poszycia.
Jak słusznie zauważył Andrzej znam sporo osób które chętnie będą chciały zajrzeć i zobaczyć czy ta armata stoi na lawecie.

PS. Wracam do pytania które zadałem nieco wcześniej. Jak widzicie cześć podwodną mam już zrobioną. Dręczy mnie pytanie- czy mam ją już przeszlifować i położyć olej ? A może lepiej się wstrzymać i zrobić to dopiero gdy będzie gotowy cały kadłub.:unsure:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Adam
ODPOWIEDZ