Le SOLEIL ROYAL, 1670 / Sekcja rufowa

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Karrex

Re: Le SOLEIL ROYAL, 1670 / Sekcja rufowa

Post autor: Karrex »

Dzisiejszy post raczej nie wnosi nic konkretnego do budowy sekcji, jedynie dokumentuje jeden z często pomijanych aspektów prac koncepcyjnych, poszukiwawczych, pomocniczych i zanim doszedłem do etapu pokazanego w poprzednim poście, porobiłem kilka prototypów dekoracji, okien lustra i "pogrzebałem" w pudełkach z pozostałościami z poprzednich modeli.

W wykonie okien szukam innego sposobu niż "tradycyjnie z forniru". Najpierw zrobiłem odlew samej kratownicy, następnie kratownicy ze zdobnym obramowaniem i pierwsze elementy międzyokienne.

DSC1332.jpg
DSC1330.jpg
Pawęż przed korektą. Na zdjęciu widać o ile trzeba zmniejszyć światła otworów w pawęży.
Pawęż przed korektą. Na zdjęciu widać o ile trzeba zmniejszyć światła otworów w pawęży.

W pudełku znalazłem pierwowzory elementów do sekcji Ambitieux

DSC1334.jpg

i po małej przeróbce chyba się nadadzą do pawęży SR.

DSC1336.jpg

Przymiarka z nowymi i starymi elementami ozdób.

DSC1338.jpg

Kolejne prototypy elementów okien (rezygnuję z kratownic, przeproszę się z fornirem ;) ) robię "metodą negatywową" - przypomnę w skrócie: detal rzeźbię ("wyciskam") w plastelinie, odlewam prototyp, który "dopieszczam" do wersji mnie satysfakcjonującej ;), tenże odciskam w plastelinie i odlewam elementy końcowe.

DSC1354.jpg
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo

Obrazek
ODPOWIEDZ