Żółty Lew

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Emerjan
Posty: 138
Rejestracja: 13 wrz 2019, 09:03

Re: Żółty Lew

Post autor: Emerjan »

To już ze zdjęcia widać że krętlik jest nie byle jaki. Z pewnością jest to newralgiczny punkt całego ropa. Też miałem taki przypadek że na początku wszystko szło dobrze a po miesiącu nie używania kropelka oleju maszynowego przyschła w krętliku z zaczęło się zrywanie nitki. Założenie nowego krętlika pomogło. Problem jest w zakupie czegoś dobrego. Niech Ci służy długo i namiętnie. Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Cytując Kaźmirza Pawlaka: Nadejszła wiekopomna chwila.... Prawie dokładnie po 10 latach od rozpoczęcia budowy na maszcie zawisł pierwszy żagiel :D . Liny jeszcze nie ponaciągane, ale żagiel na foku wisi.
Załączniki
IMGP8514a.jpg
IMGP8508a.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Drugi żagiel powieszony, przyszedł czas na kotwice. Zamierzałem wyciąć drewniane i pomalować jakimś gun metal Tamiji czy innej Pactry. Ale w międzyczasie rozmawiałem z koleżanką, napomknąłem, że czas na kotwice, a ona spytała: "będziesz odlewał?" ... No i tym pytaniem namówiła mnie do trochę trudniejszej zabawy. Pewnie drewniane byłyby bardziej idealnie gładkie, ale te są przynajmniej jak prawdziwe - metalowe :D . Jeszcze trochę je pogłaskam pilniczkiem i potem czernienie.
Załączniki
IMGP8521aa.jpg
IMGP8523aa.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: oksal »

ataman pisze: 13 lut 2021, 20:13 ...Zamierzałem wyciąć drewniane i pomalować jakimś gun metal Tamiji czy innej Pactry. Ale w międzyczasie rozmawiałem z koleżanką, napomknąłem, że czas na kotwice, a ona spytała: "będziesz odlewał?"
Skontaktuj się z Marianem. Da Ci przepis na azotan miedzi, który poczerni Ci te odlewy ołowiowo-cynowe, lub tez ołowiowe, ewentualnie cynowe.

Ogólnie temat masz do ogarnięcia, nawet poniżej 1m^2 wolnej przestrzeni od żony itp.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Kotwice częściowo "uzbrojone"
Załączniki
IMGP8531aakot.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Kotwice gotowe do podwieszenia, czas na wywieszenie bandery. Jako, że bandery na Żółtym Lwie mają dość skomplikowany wzór i pędzelkowanie byłoby okrutnie trudne, wymyśliłem, że se flagi wydrukuje.
Pierwsza próba na drukarce plujce atramentowej całkowicie nieudana, atrament w większości przeleciał przez materiał i bardziej intensywny był malunek na kartce pod materiałem niż na samym materiale.
Więc postanowiłem spróbować na laserze. Jednak kartka w laserze przechodzi przez układ rolek i to spowodowało, że pierwsza próba była nieudana. Mianowicie materiał przykleiłem tylko po brzegach do kartki i przechodząc przez rolki materiał się sfałdował i malunek zniekształcił.
IMGP8517aaa1.jpg
Więc druga próba: materiał przyklejony całą powierzchnią do kartki samoprzylepnej - i to dało radę.
IMGP8516aaa2.jpg
A na modelu wygląda to tak:
IMGP8541aa1.jpg
IMGP8545aa2.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Wodowanie
Załączniki
IMGP8562a.jpg
IMGP8551a.jpg
IMGP8559a.jpg
IMGP8569a.jpg
IMGP8571a.jpg
IMGP8577a.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Żółty Lew

Post autor: Kazek »

Pięknie wykonany model, gratulacje Boguś
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 147
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Żółty Lew

Post autor: sferoida »

Też gratuluję, prezentuje się wyśmienicie.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Żółty Lew

Post autor: Borek »

Gratuluję pięknie wykonanego modelu. Zdjęcia też super.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
ODPOWIEDZ