HMS Fly 1:64

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
TomekA

Re: HMS Fly 1:64

Post autor: TomekA »

Czy przypadkiem nie pomyliles maszty i nie wstawiles foka jako grota i odwrotnie? Fok - przynajmniej na zdjeciu, procz tego, ze dluzszy, wydaje mi sie tez nieco grubszy od grota, a nie powinien tak byc.
Sprobuj zamienic oba i zobaczyc, czy lepiej pasuja. A jak nie, to skroc nieco stope foka, tak, zeby po wstawieniu byl on nieco krotszy od grota.
Reszta modelu prezentuje sie wysmienicie!!!
Awatar użytkownika
Emerjan

Post autor: Emerjan »

Szalupa. W samym zestawie czegoś takiego nie ma ale w dodatku uzupełniającym już jest z tym że, skorupa jest odlewem metalowym nawet dość dokładnym i to jeszcze z nadlewami. Nie umiem malować metalu tak by przypominał drewno. Postanowiłem wykonać szalupkę poszytą fornirem z gruszy. Będzie trochę więcej zdjęć i opisów bo przy budowie KiM było o to pytanie. Kogo to nudzi nich pominie. W szalupie brak jest dulek na wiosła ale nie znalazłem dobrego sposobu na ich wykonanie a nie chciałbym by wyglądała ja 9-cio centymetrowy jeżozwierz.
Załączniki
skorupa metalowa to jedynie wzór do kopytka
skorupa metalowa to jedynie wzór do kopytka
w kopycie jest rowek na nadstępkę a pineski jedynie przytrzymują cienką folię
w kopycie jest rowek na nadstępkę a pineski jedynie przytrzymują cienką folię
wręgi to dwa paseczki forniru sklejone ze sobą i ściągnięty palcami nadmiar kleju
wręgi to dwa paseczki forniru sklejone ze sobą i ściągnięty palcami nadmiar kleju
po poszyciu denne części można szkielet zdjąć z kopyta i oczyścić i pocienić górne fragmenty wręg bo będą  widoczne na podłogą
po poszyciu denne części można szkielet zdjąć z kopyta i oczyścić i pocienić górne fragmenty wręg bo będą widoczne na podłogą
po uzupełnieniu poszycia można już odciąć zbędną górę wręg
po uzupełnieniu poszycia można już odciąć zbędną górę wręg
wstawiona podłoga zakryje nadmiar kleju w części dennej
wstawiona podłoga zakryje nadmiar kleju w części dennej
doszły wiosła, kotwica i bosaki
doszły wiosła, kotwica i bosaki
przymiarka na pokładzie
przymiarka na pokładzie
jak wyżej
jak wyżej
Awatar użytkownika
Emerjan

Post autor: Emerjan »

Przyszedł czas na linki. Korzystam z instrukcji ale pod kontrolą świetnej pracy Jarcia o olinowaniu Victory pisanej z polskimi nazwami a wtedy wszystko staje się jaśniejsze. Upierdliwe są te 3 mm jufersy - lubią wyskoczyć jak pchełki. Kolumny masztów są już osadzone a wanty wybrane. Niżej parę fotek ze stanu na dziś. Janek
Załączniki
P1015154.JPG
P1015167.JPG
P1015162.JPG
P1015161.JPG
20210407_171454.jpg
20210407_171306.jpg
P1015156.JPG
ODPOWIEDZ