Dżonka Edka

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: krzysztof »

Na płytce, którą Mirek pokazał na zdjęciu wykonałem wzmocnienia żagli dźonki stosując otworki do 4-go od lewej. Długość patyczków wyszła ponad 12cm. Szło ciężko, ale można zrobić. Płytka jest ze stali podobnej do materiału sitka maszynki do mięsa.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: mirek »

A dokladnie ze stali HSS i dodatkowo hartowana
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Dżonka Edka

Post autor: JurekBin »

wracając do Dremla...

na cholerę Ci walizka (339zł)... i tak ją gdzieś wpakujesz a dremel na stojaku będzie z wałkiem wisiał nad stołem. Odpuść sobie mega zestaw z między innymi z fartuchem.
I nie patrz na 66 końcówek bo i tak je będziesz dokupował, a połowy z nich nigdy w życiu pewnie nie użyjesz ;)

Koncentruj się na samej wiertarce i wałku! Ja ostatnio kupiłem zestaw z wałkiem i stojak i jestem zadowolony. I nie szukaj za bardzo, bo chłopaki tutaj mają naprawdę tanio dremle i nikt Cie tu nie oszuka stary :)

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: Zbyszek »

Edek tak jak Jurek napisał nie oglądaj się na jakieś allegro tylko wal do sklepiku na kodze a najlepiej powiedz Mirkowi ile masz kasy a on ci przygotuje odpowiedni zestaw. Poza tym byłem w OBI, Castoramie i jeszcze w jednym sklepie gdzie był sprzęt Dremela, ceny różne momentami to oddech traciłem, po porównaniu nawet z kosztami przesylki najtaniej bylo w sklepiku na Kodze. Mój znajomy zawsze mi powtarza takie stare ludowe powiedzenie pszczół "Biednego nie stać na tanie rzeczy". I ma racje a drugie mowi "Chytry dwa razy traci":whistle:

Bramka numer 1 , 2 , 3 wybór należy do ciebie.:woohoo:
Pozdrawiam!!!
Edek
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: Edek »

Wreszcie wznowiłem prace nad dżonką:) Myślałem, że mi się to znudzi jednak im więcej czasu poświęcam tym bardziej mnie to wciąga. Może dla was to piękna ona nie jest ale dla mnie to się podoba strasznie jak na mój pierwszy model :D Muszę zrobić sobie warsztat z podstawowymi narzędziami bo bez tego to jest ciężko:( Wciskam 1 fotkę na 2 planie szkielet K&M :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: mirek »

Śledzę od początku Twoje poczynania z dżonką i powiem szczerze ! Bardzo ładnie ci to wychodzi zwłaszcza , że jest to praktycznie Twój pierwszy drewniany model.
Z Karl und Marie wstrzymaj sie do momentu kiedy sobie zrobisz stocznie no i narzędzia choć te podstawowe musisz mieć
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
jacek17
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: jacek17 »

Przepraszam że się wtrącam, ale czy burty nie powinny trochę wystawać nad pokład? a może to ja robie błąd?
pozdrawiam jacek17
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: mirek »

jacek17 napisał:
Przepraszam że się wtrącam, ale czy burty nie powinny trochę wystawać nad pokład? a może to ja robie błąd?


Zdjęcie jest troszkę nie wyraźne , ale ja odnoszę wrażenie , że burty wystaja ponad pokład. To nie jest moim zdaniem wtrącanie się lecz w sposób bardzo kulturalny zwrócenie uwagi koledze.
Jest to jedna z pozytywnych cech Kogi , że i owszem zwracamy uwagę lub jak kto woli wytykamy błędy jakie popełniaja koledzy , tylko w sposób taki jak to własnie ty zrobiłeś.
Pozdrawiam Mirek Rybus
Edek
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: Edek »

Ok dzięki za opinię. Właśnie z braku materiałów i narzędzi musiałem troszkę uprościć model co widać na zdjęciu chyba, że nie widać;) Co do burt to wystają jednak na zdjęciu tego nie widać.Może na tym będzie.Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
jacek17
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dżonka Edka

Post autor: jacek17 »

w takim razie będe udzielał się częściej:P bardzio ładne drewno (poszycie to chyba dąb?) ja też robie swoją tylko troche wolniej bo robie jeszcze K&M(etap olinowania) i jest jeszcze nauka;/ ale jak mam czas to pracuje jak tylko mogę;)
pozdrówki Jacek17
ODPOWIEDZ