Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anubis
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2011, 16:36

Przywitalnia

Post autor: anubis »

Witam wszystkich. Jestem oficerem w stanie spoczynku/ czyli emerytem wojskowym/i wdowcem. Od podstawwowki zajmowalem sie modelarstwem lotniczym, wiec nic dziwnego ze wyladowalem w wojskowym lotnictwie/ sluzba inzynieryjna/. W zwiazku ze sluzba i rodzina troche zarzucilem modelarstwo, ale po kilkunastu latach zajalem sie platnerstwem/ repliki broni bialej/. Wykoba\nalem sporo egzemplarzy ale wkoncu zostalo mi tylko kilka. Platnerstwo musialem zarzucic bo skonczyly sie odpowiednie do tego warunku ,a jest to zajecie bardzo halasliwe/ kucie, szlifowanie, polerowanie/.Od 2002 roku wrocilem do modelarstwa ale tym razem do szkutnictwem. Zaczelm od zbudowania modelu galeonu San Juan Bautista z kolekcji de Agostini. potem zdobylem plany modelarskie okretu I rangi ,, Royal Louis . ktory zbudowalem od podstaw. Obecnie zbieram materialy do budowy ,, Victory. Postaram sie wrzucic pare w formie zalacznikow. Niewiele tego jest ale jest. Model ,, Royal Louis,, wykonalem w skali 1:90 tyle ze udalo mi sie znalezc na niego kupca i juz go niemam zostalo tylko kilka fotek, Pozdrawiam wszystkich.
Załączniki
1.jpg
5.jpg
11.jpg
14.jpg
15.jpg
07.jpg
11.jpg
13.jpg
23.jpg
24.jpg
33.jpg
35.jpg
36.jpg
16.JPG
16.JPG (53.16 KiB) Przejrzano 3644 razy
1.JPG
1.JPG (25.6 KiB) Przejrzano 3644 razy
2.jpg
2.jpg (53.97 KiB) Przejrzano 3644 razy
3.jpg
3.jpg (86.29 KiB) Przejrzano 3644 razy
6.jpg
6.jpg (53.83 KiB) Przejrzano 3644 razy
7.jpg
7.jpg (43.02 KiB) Przejrzano 3644 razy
13.jpg
13.jpg (48.21 KiB) Przejrzano 3644 razy
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: mirek »

Dorobek modelarski i nie tylko piękny, witamy na forum i czekamy na relacje z budowy HMS Victory
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: RomekS »

Witam Kolegę po fachu.
Też kilkanaście lat służyłem w wojskach lotniczych (wykładowca PRMG, RSBN, RSL.)
Witam na Forum, z takim dorobkiem będziesz "cennym nabytkiem".
Pokazuj co i jak robisz.
Szkoda, że zarzuciłeś płatnerstwo, chyba, że przekazałeś komuś młodszemu
swoje doświadczenia w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
anubis
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2011, 16:36

Re romeks

Post autor: anubis »

Witam. Po zakonczeniu zawodowej sluzby wojskowej dorabialem w cywilu, w bytomskim Linodrucie. Tam na wydziale mechanicznym byl piec, kuznia i szlifierki duzej mocy/ a do platnerstwa potrzebne sa o mocyokolo 1000KW/. Zaklad padl i ja tez zakonczylem tam prace a mieszkam w bloku wiec niema warunkoiw do kontynuacji mplatnerstwa. Zajelem sie szkutnictwem i po wykonaniu dwoch modeli/ zalaczone zdjecia/ odnowilem umiejetnosci. przygode ze szkutnictwem zaczalem od momentu jak zona zapadla na chorobe nowotworowa i zeby niewpasc w prochy wymyslilem takie zajecie . Zona niezyje a szkutnictwo zostalo jako pasja. Coz - ż y c i e. Teraz zmobilizowal mnie znajomy ktory buduje Victory z kolekcji de Agostni. Ja wygrzebalem w piwnicy ze spakowanych planow , Plany Modelarskie Victory i teraz jestem na etapie zbierania materialow. Pozdrawiam - Anubis
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Pozdrawiam z Gdyni

Post autor: Karrex »

Witaj na pokładzie Kogi, i mam nadzieję, że zamustrowałeś na dłużej (podobnie jak Mirek, będę czekał na relację z budowy HMS Victory :) )
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
ODPOWIEDZ