Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
syso1
Posty: 98
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Witam

Post autor: syso1 »

Witam wszystkich, nazywam Krzysztof S.mam 30lat. Z modelarstwem miałem styczność kawał czasu temu porwałem sie wtedy na model "VICTORY" z MM. niestety go nie skończyłem.oprócz niego zrobiłem parę samolotów nie pamiętam nazw. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zbudowanie żaglowca- najbardziej mi się podobają. Buszując po sieci natrafiłem na tę stronę i stwierdziłem że jest ona super chyba najlepsza. Krok po kroku ludzie opisują jak spod jch rąk wychodzą eleganckie modele,,, bardzo dobre wskazówki na start. Stronę koga czytam na bieżąco od dwóch tygodni. Na poddaszu umodziłem jusz warsztacik-cisza spokój i zaczynam robić żaglowiec "MAY FLOWER" wydanie z MM 1:100. Mam zamiar zrobić model z kartonu.Jak na razie zrobiłem szkielet jestem przy etapie szliowania. Jak się odważę to wyślę parę fotek.Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia.
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam

Post autor: Adam70 »

Witam kolejnego Krzysztofa na pokładzie Kogi. Andrzej liczył ostatnio ilu jest już Krzyśków na pokładzie.:laugh:
Koniecznie rozpocznij relacje z budowy, bo jestem ciekaw jak wygląda Twój MAY FLOWER.
Zawsze możesz liczyć na pomoc kolegów z Kogi.B)
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: maciejza »

witaj, trzymam kciuki, aby ta budowa zakonczyla sie sukcesem.
po niej dojdziesz do wniosku ze nigdy wiecej 1:100. ;)
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Witam

Post autor: RomekS »

Witam.
Mam szwagra Krzyśka.
Krzyśki są "wporzo"...

Co do skali to:
Setkę trudniej przełknąć,
lepsza 50-tka, albo dwie....
:)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: mirek »

Witam również bardzo serdecznie
No i Krzyśków mamy jak mrówek
Co do skali to już tu jest taki jeden Krzysiek co na kolanach przysięgał :
Nigdy więcej takiej skali ;)
Lepiej powiększyć do 1:50 i robić z drewna , ale wybór należy do ciebie
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Witam

Post autor: ataman »

Potwierdzam opinie kolegów, sam zaczynałem od zbudowania "Smoka" na podstawie MM w skali 1:100.. no i teraz nikomu go nie pokazuje ;) :) ... i następne modele buduje juz w wiekszych skalach.

Osobiście proponowałbym Ci powiekszenie tego MM do skali 1:50 i na tej podstawie, posiłkując sie relacjami Romka, spróbować zrobić model z forniru. Napewno dasz radę, i napewno model bedzie fajniej wyglądał ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
syso1
Posty: 98
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Witam

Post autor: syso1 »

Dzieki za rady panowie. Może i macie rację z tym że model zrobić w 1:50 ale już szkielet schnie pozatym nie zrobiłem kopi wręg. a 1 pierwszy model zrobie normalnie a w miedzyczasie podszkole się w temacie 1:100 przerobić na 1:50 bo jak sami pisaliście po skanach czasami coś nie pasuje a mi sie wydaje że dobry program powinien wszystko rozwiązać (może polecicie jakiś). Lecę do warszawy zakupić fornir, poszycie zrobię z forniru bo u mnie nie ma, pytałem sie w paru sklepach i słyszałem tylko "że cooo" "a co to jest".
Dzieki za uwagi i do usłyszenia.
ps.szwagier pracuje w firmie xero siedzi 8 godz. przy kompie i insrukcje do...... drukuje
butla rumu i i wszystko mi wydrukuje he he narazie,pozdro.
Awatar użytkownika
syso1
Posty: 98
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

cześć

Post autor: syso1 »

Cześć panowie mam pytanko małe, czy idzie zrobic pokład z forniru ''mayflower" skala 1:100 bo ten z Małego Modelarza wygląda jak nalepka z taniego wina.
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:cześć

Post autor: maciejza »

syso1 napisał:
Cześć panowie mam pytanko małe, czy idzie zrobic pokład z forniru ''mayflower" skala 1:100 bo ten z Małego Modelarza wygląda jak nalepka z taniego wina.


czy widzisz jakieś przeciwwskazania aby wykonać go z forniru ?
To samo tyczy się poszycia jak i wyposażenia pokładu.
Fornir ma grubość ca. 0.6 mm wiec stosujesz z powodzeniem jako zamiennik kartonu.
Awatar użytkownika
syso1
Posty: 98
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

HOUSTON MAMY PROBLEM mayflower

Post autor: syso1 »

Cześc. ta skala 1:100 jest uciążliwa odstawiam pracę na bok ,szkoda bo szkielet zrobiony cjanopanem zabezpieczony przyszlifowany, ale cóż robię od nowa w 1: 50.Tylko skąd wźiąść plan szkieletu???? może ktoś poratuje?
ODPOWIEDZ