Jacht CHATHAM

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: PanLipazMiodem »

Witam wszystkich.

Niecałe półtorej roku trwała budowa jachtu. Dzisiaj w stoczni nastąpiło oficjalne zwodowanie tapczana.
Za parę dni jachcik dostanie jeszcze swój własny domek tj szklaną gablotę, wtedy to budowa łajby będzie skończona.

Ogólnie z efektu jestem zadowolony choć niespełniony do końca. Popełniłem straszliwie dużo błędów przy tej budowie, już na samym początku. Skutki tych błędów konsekwentnie ciągnęły się aż do dnia dzisiejszego. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest parę:
- moja mała wiedza na temat konstrukcji okrętów (wiedzę tę cały czas poszerzam);
- moje małe doświadczenie w modelarstwie;
- słaba dokumentacja (na początku myślałem że Shipyard jest wystarczający i brnąłem dalej);
- stosunkowo małe zaplecze sprzętowe ( wiem, nie powinienem się tym tłumaczyć ale nie ukrywajmy, że jakby był sprzęt to wiele rzeczy można zrobić szybciej i lepiej)
- mój przedziwny charakter, kiedy dostaje się porady od bardziej doświadczonych modelarzy a ja sobie wmawiam że ja to mam dobrze i nikt mnie nie bedzie poprawiał :D mea culpa
- to wszystko okraszone jest szczyptą lenistwa, niedbalstwa i "polaczkowości" (aaaaatam, jakoś to będzie :D )

Chciałbym również podziękować za wszelką pomoc jaka była mi udzielana przez cały czas. W szczególności dziękuję Kazkowi i Stefanowi - to oni "trzymali mnie cały czas za jaja" (metafora taka :D ). Przyznam, że gdyby nie ich pomoc i cierpliwość do mnie to jacht wyglądałby o wiele gorzej, bardziej prawdopodobne jest to że model nigdy nie zostałby skończony.
Dziękuję również wszystkim innym osobom, których nie wymieniłem, a które wniosły coś merytorycznego do budowy tego modelu.
Dziękuję za wszelkie słowa wsparcia (choć tych było niewiele :D ) oraz inne groźby, szydery, akty politowania, irytację i wiele różnych epitetów kierowanych w moją stronę :D

Obiecuję wszem i wobec że następny model będzie po stokroć lepszy :)

IMG_4120.jpg


IMG_4121.jpg


IMG_4122.jpg


IMG_4123.jpg


IMG_4124.jpg


IMG_4125.jpg


IMG_4127.jpg


IMG_4128.jpg


IMG_4129.jpg


IMG_4130.jpg


IMG_4132.jpg


IMG_4133.jpg


IMG_4134.jpg


IMG_4135.jpg



Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: oksal »

Przemek, żaden tapczan. Gratuluję ukończenia modelu. Wieczorkiem postaram się dołączyć do chrzcin;)
PS
Świetnie, że myślisz o następnym:)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: Kazek »

Przemysławie gratuluję ukończenia modelu co wcale nie jest takie proste i oczywiste a tobie się udało. Model jest bardzo fajny i nie masz się czego absolutnie wstydzić a to że nastepny bedzie lepszy to jest oczywiste bo nabrałeś doświadczenia i pokory . Obiecuję że jak będziesz budował następny to oczywiście nie zabraknie porad i pomocy oraz groźb, szyder, aktów politowania, irytacji i wiele różnych epitetów kierowanych w twoją stronę :D
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: jerry_bee »

Lipa - gratuluję ukończenia modelu! wytrwałeś, wytrzymałeś "obszczał" Stefana i innych, model zrobiłeś na przyzwoitym poziomie, wielu może to potwierdzić. teraz zdradź, jaki będzie następny model?

żeby nie było tak różowo - coś mi się widzi, że na topie nie było Union Jacka, raczej proporzec dowódcy eskadry. ale to pikuś.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: Slawek Kromer »

to nie lipa ale naprawde ładny modelik
gratuluje
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: stefan »

Kazek pisze:Przemysławie gratuluję ukończenia modelu co wcale nie jest takie proste i oczywiste a tobie się udało. Model jest bardzo fajny i nie masz się czego absolutnie wstydzić a to że nastepny bedzie lepszy to jest oczywiste bo nabrałeś doświadczenia i pokory . Obiecuję że jak będziesz budował następny to oczywiście nie zabraknie porad i pomocy oraz groźb, szyder, aktów politowania, irytacji i wiele różnych epitetów kierowanych w twoją stronę :D

Jako że sam był ładniej nie napisał, podpisuje się pod powyższym obiema ręcyma i jedna nogą (druga niestety jest popsuta)
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: stefan »

Lipa, jeszcze od kolegów masz gratulacje:)

http://www.youtube.com/watch?v=JOJtKs2o3K8
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: kagra »

Przemek,również moje gratulacje.
Awatar użytkownika
Bartek_W
Posty: 245
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: Bartek_W »

Cześć
Przemku przyjmij wyrazy uznania.
Pozdrawiam serdecznie
Bartek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Jacht CHATHAM

Post autor: RomekS »

Lipton,
gratulacje.
ODPOWIEDZ