HMS Cleopatra

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

HMS Cleopatra

Post autor: robin »

Witam wszystkich. Po długiej przerwie wracam z nowym projektem;) . W przerwie nad przysyłanymi częściami od Santisimy wziołem się za brytyjską fregate HMS Cleopatra. Plany mam z "gazetki" SHIPYARD ( dokładnie jest to nr 21 ). Chciałbym się zapytać czy któryś z kolegów nie posiada czasem jakichś malowideł tejże fregaty lub jakichś dodatkowych pomocnych planów. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Jedno zdjęcie z egzemplarza SHIPYARD-u.
Obrazek
I drugie z moich dotychczasowych postępów.
Obrazek
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: Handszpak »

Być może sie myle, ale zdaje sie że jakiś czas temu Shipyard wydał plany bliźniaczej jednostki. To była zdaje się któraś z fregat klasy amazon(nie jestem pewien czy tak się to pisze).
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: robin »

Handszpak napisał:
Być może sie myle, ale zdaje sie że jakiś czas temu Shipyard wydał plany bliźniaczej jednostki. To była zdaje się któraś z fregat klasy amazon(nie jestem pewien czy tak się to pisze).

Nie mam pojęcia co teraz zostało wydane:) . Ten egzemplarz dostałem jakieś 2/3 lata temu, znajomy mojej mamy pracuje w drukarni i czasem cos trzeba dodrukować, więc też czasem dostaje od niego pare egzemplarzy różnych SHIPYARD-ów lub modeli kartonowych GPM. A wracając do tematu to szukałem po internecie i jest na prawde mało jakichkolwiek zdjęć lub relacji z budowy podobnych fregat. No chyba że nie potrafie szukac:blush: . A poza tym prace nad "szkieletem" trwają.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Cleopatra

Post autor: Piotrek 21 »

Robin na Kodze już był wątek na temat fregat klasy Amazon (takiej klasy jest Cleo)
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,4041/catid,508/#msg4041
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:HMS Cleopatra

Post autor: RomekS »

Pytanie rysunkowe.
Nie bardzo rozumiem jak chcesz zbudować szkielet....
Obrazek
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: robin »

Zdjęcia były robione na szybko. Żeby rozwiać wątpliwości Romka dodałem nowe zdjęcia. Wręgi są prosto ułorzone, otwory na maszty są wyciete, więc bez lęków;) . Faktycznie na tamtych zdjęciach widać jakby wręgi były krzywo, ale zdjęcie było robione lekko od dołu. Dzięki Piotrek za link, od razu go sprawdze. Nie wiedziałem jak się nazywa na ta klasa fregaty choć mi ktos powiedział ale sam nie był do końca pewien.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Handszpak
Posty: 153
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: Handszpak »

Hmm zwiększ staranność, fregate w końcu robisz:) Jak zamierzasz usztywnić kadłub zeby nie złamał się w pół?
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: robin »

Handszpak napisał:
Hmm zwiększ staranność, fregate w końcu robisz:) Jak zamierzasz usztywnić kadłub zeby nie złamał się w pół?

"Środkowe wręgi", chyba tzw. wzdłużnice, są wyciete z odzyskanej skrzynki po cytrusach jaką można dostać chyba w każdym lepszym sklepie, gdyż i tak je wywalają do śmieci. A że "Biedronka jest tak blisko" jak to mówili w reklamach, więc poszedłem i dzięki uprzejmości ze strony kierwonictwa jednej z nich, otrzymałem kilka takich skrzynek:) . Same wręgi są zrobione z twardej tektury i wszystko na razie sklejone na cyjanoakryl a nastepnie po jego wyschnięciu pokryte w miejscach łączenia zwykłym pospolitym wikolem. Jak na razie konstrukcja szkieletu idzie całkiem ładnie. W sumie wręgi są tak mocno związane ze sobą że gdybym chciał rzucić szkielet o ziemie to na pewno by sie nie rozsypał a wegi by sie nawet nie odkształciły, ale oczywiście prób robic nie będę:laugh: :laugh: :laugh: . Pozdrawiam.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
robin
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Cleopatra

Post autor: robin »

A oto moje jedyne zdjęcia jakie znalazłem w internecie na temat mojej Cleo;) .
To zdjęcie chyba nie jest wiarygodne, sam nie wiem.
Obrazek
Tu jest ładne malowidło fregaty choć też nie wiem czy wszystkie fregaty typu AMAZON były malowane tak samo, bo widać na tym obrazie że statek tam w dali ma podobne malowanie rufy.
Obrazek
A tu godło HMS Cleopatra.
Obrazek
I to wszytsko co mam. Byłbym na prawde wdzięczny gdyby ktos jak coś miał żeby podesłał na poczte lub dodał do tematu forum żeby inni też mogli zobaczyć.:)
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:HMS Cleopatra

Post autor: RomekS »

E tam, zaraz jakieś materiały...
Zrób dokładnie jak jest w Shipyardzie
a będziesz miał idealny super model.
To jeden z trudniejszych modeli.
Jeżeli zastosujesz sklejkowe wręgi to może pomyśl o
przeskalowaniu na 2 x większy.
Moim zdaniem obecny szkielet jest wykonany
nie obraź się, ale niestarannie.
ODPOWIEDZ