Santa Leocadia - Shipyard

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Ozłociłem kobitkę

sl343.jpg


Wkleiłem zakończenia masztów

sl344.jpg


Zrobiłem podwójny łącznik bukszprytu, lina została zaopatrzona w oczko do zaciągnięcia na siodle bukszprytu

sl345.jpg

sl346.jpg


Teraz wkleiłem galion

sl347.jpg


oraz ograniczniki siodła i dwa pachołki koło bukszprytu

sl348.jpg


I całość wygląda tak

sl349.jpg
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Bartek_W
Posty: 245
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: Bartek_W »

... i choć przedefiniowałeś na nowo pojęcie "suty jak rakiety", przyznać trzeba, że model ładny.
Pozdrawiam i życzę stopy wody pod kilem :)
Bartek
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Prace przy olinowaniu bukszprytu - watersztagi i wanty. Wanty mocowane są do burt za pomocą haków. Zastosowałem serca do łączenia want i watersztagów z bukszprytem

Obrazek

Obrazek

I widok całości

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Przyszedł czas na zamocowanie jufersów w ławach wantowych. Będzie trochę drutoplastyki. Na początek odciągi jufersów want fokmasztu i grotmasztu

Obrazek

I odciągi jufersów want bezanmasztu

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Kon_Bar
Posty: 371
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: Kon_Bar »

Tomku,
widzę, że używasz takich samych narzędzi co ja :) Moja dobra rada - opiłuj (z wyczuciem) jedną ze szczęk szczypiec okrągłych w ostrzejszy stożek - będziesz mógł wykręcać mniejsze oczka :)
Druga sprawa - przemyśl czy nie warto polutować oczek. Trudniej poczernić cynę, ale efekt optyczny jest znacznie lepszy.

Pozdrawiam i kibicuję
Konrad
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: ataman »

Kon_Bar pisze:Tomku,
widzę, że używasz takich samych narzędzi co ja :) Moja dobra rada - opiłuj (z wyczuciem) jedną ze szczęk szczypiec okrągłych w ostrzejszy stożek - będziesz mógł wykręcać mniejsze oczka :) Konrad


Ostatnio moja córka zainteresowała się hobbystycznym wyrobem biżuterii.... i dzięki temu natknąłem się na bardzo fajne szczypce, idealne do robienia takich właśnie oczek. W "narzędziach modelarskich" takich nie wystawiają, tu na forum też chyba jeszcze nikt ich nie polecał, no to ja podpowiem tym (tak jak ja do niedawna) niezorientowanym, że można tego typu zabawki znaleźć na allledrogo w dziale Kolekcje-rękodzieło-biżuteria-półprodukty-narzedzia
Załączniki
szczypce.jpg
szczypce.jpg (38.06 KiB) Przejrzano 6893 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Oczka i inne podzespoły będę lutował, inaczej byłyby widoczne brzydkie dziury na styku drutu. Zastanawiam się tylko czym - cienką cyną czy pastą lutowniczą. Z pastą lutowniczą nie miałem styczności, więc jak byście mi coś polecili to bym spróbował - chyba, że lepsza cyna ?

A szczypce warte zakupu, tym bardziej, że cena jest niewielka
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Dalsze prace przy jufersach. Dodatkowe mocowania odciągów dla jufersów grotmasztu i fokmasztu.

Obrazek

Obrazek

Obejmy jufersów

Obrazek

I pierwsza przymiarka jak to będzie wyglądało

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Mocowanie mniejszych jufersów

Obrazek

Uzbroiłem jufersy w obejmy i polutowałem odciągi i wzmocnienia

Obrazek

Kolej na drobny szlif lutów i malowanie na czarno...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

W końcu przymocowałem jufersy do ław wantowych
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz zostało poprawić malowanie odciągów jufersów i pora przymierzyć się do kręcenia linek na wanty. Odkurzyłem mojego Ropa z klocków lego
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rop podczas pracy, a w zasadzie juz pod koniec kręcenia linki bo wózek dojechał już do napędu
Obrazek
Obrazek

I ukręcona linka
Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
ODPOWIEDZ