HMS Victory

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

Dobrze pamiętasz :)


Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Victory

Post autor: antosiek »

Gdybym robił taki model to wykończył bym tak jak oryginał. Chyba, że zrobić jakiś konkretny etap nie ukończonego przed malowaniem. To by było ciekawe.
Awatar użytkownika
Wrajcik
Posty: 74
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Wrajcik »

Witam Serdecznie,

wieskolek napisał:
WItam

Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale na Victory żółto-czarne pasy nie pokrywały się z przebiegiem poszycia, więc chyba jednak bardziej odpowiednie będzie pomalowanie....

Pozdr
Wes


Zgadza się. Na Victory malowanie nie pokrywa się z przebiegiem poszycia. Nie da się wykożystać różnego rodzaju materiału na poszycie aby to malowanie odwzorować.
Z pozdrowieniami Darek "Wrajcik"

W stoczni:
HMS Victory 1:176 (MM1986)
Dżonka Chińska
Aqarius
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Aqarius »

Witam!

Da się:blush:

Sporo czasu to wymaga ale da się.

Aqa
Awatar użytkownika
wieskolek
Posty: 113
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Victory

Post autor: wieskolek »

Witam

Nie za bardzo rozumiem jak to można zrobić nie malując, ale może są sposoby. Odnośnie malowania to może też być problem z utrzymaniem ładnych połączeń pomiędzy kolorami, czytałem gdzieś o tym w MODELARZU, jak chcesz to poszukam i tutaj przytoczę...

A na zachętę takie oto zdjęcie....

Pozdr
Wes
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam70
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Adam70 »

Oczywiście bardzo proszę. Z pewnością przyda sie to mnie jak i innym.
Będę zobowiązany B)
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: ryszardw »

Adam wybacz ze trochę nie w temacie Kiedyś była dyskusja na temat Victorego przed przebudową .Przypadkowo znalazłem parę informacji o dawnym wyglądzie Zaciekawił mnie ale to zbyt mało żeby cokolwiek robić Tak dla historii tego ciekawego okrętu. Pozdrawiam R
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Michal1977
Posty: 74
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Michal1977 »

Aqarius napisał
Da się :blush:
Sporo czasu to wymaga ale da się

Tak to wygląda w praktyce i moim skromnym zdaniem wygląda lepiej niż w oryginale;)


Obrazek


Jeszcze jeden przykład, że można to wykonać w podany sposób (przykład zza dalekiej granicy ale właściciel obecny wśród nas na forum). Podczas listwowania mojego kadłubu chcę się wzorować na tych modelach.


Obrazek


i może jeszcze ten piękny model


[Obrazek


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
wieskolek
Posty: 113
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Victory

Post autor: wieskolek »

Witam

Michale, nie zrozumielismy się. Ja i Wrajcik mieliśmy na myśli że nie można odwzorować oryginalnego malowania, które nie pokrywało się z przebiegiem poszycia przez zastosowanie tylk oróżnych gatunków (odcieni) drewna. Na zdjęciach, ktore pokazałeś są widoczne różnokolorowe pasy (rózne gatunki drewna). ale w oryginale przebieg tych pasów był inny.

Modele piękne......

Pozdr
Wes
Michal1977
Posty: 74
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Victory

Post autor: Michal1977 »

Zrozumieliśmy się .Napisałem z przymrużeniem oka :

Tak to wygląda w praktyce i moim skromnym zdaniem wygląda lepiej niż w oryginale ;)

Nie podoba mi się za bardzo zamalowywanie słoi i faktury drewna stąd ten zachwyt. Co prawda odbiega to od oryginału, ale wygląd jest dużo lepszy niżby to wszystko zapaćkać olejnicą:) . zgodzę się z Wami że jeżeli model ma być wierną repliką to podane przeze mnie przykłady troszkę się z tym mijają.

Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ