[Relacja] Okręt podwodny VIIB U99 w skali 1:60

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: [Relacja] Okręt podwodny VIIB U99 w skali 1:60

Post autor: gdas »

Witam
A ja trochę pomarudzę , te spawy są za ordynarne i nie pasują do skali , wygląda to trochę jak by to jakiś amator spawał a nie fachowiec , spawy były płaskie , ledwie widoczne , w Twojej skali przy imitacji którą nadałeś to spaw by miał 35 mm wysokości co jest nie dopuszczalne i w hydrodynamice i w ekonomii spawu , można przecież inaczej zaznaczyć te łączenia , w sposób który nie będzie tak kłuło w oczy , moim zdaniem to bardziej szpeci model niż dodaje wyglądu ,
Awatar użytkownika
ryszardb
Posty: 146
Rejestracja: 12 lip 2011, 11:36
Lokalizacja: {"name":"Polska Gda\u0144sk","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [Relacja] Okręt podwodny VIIB U99 w skali 1:60

Post autor: ryszardb »

gdas - przyznaję Ci rację . Przez parędziesiąt lat szlajania sie po stoczniach nigdy czegoś takiego nie widziałem, a szczególnie na okrętach podwodnych , gdzie kadłub misi byś gładki i jest dodatkowo pokrywany specjalną farbą aby zmniejszyć szum przepływającej wody wzdłuż kadłuba. Pokrycie to musi też wygłuszać sonar.
B4A64BDWOBBM5P4DS54S7OUA7E.jpg
Virginia SSN Diagram.jpg
Pozdrowienia
Ryszard
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: [Relacja] Okręt podwodny VIIB U99 w skali 1:60

Post autor: TomekA »

Znalazlem zdjecie podobnej jednostki - wyraznie widac, ze te spawy tam byly, ale znacznie mniej widoczne. Ewidentnie sprawy hydrodynamiki, farb stealth i sonaru wtenczas jeszcze byly w powijakach albo jeszcze nie znane i nie rownac sie im w technice nowoczesnych lodzi podwodnych, jak na Twym zdjeciu powyzej.

Faktycznie, moze sie jeszcze uda troszke zeszlifowac te spawy...

To taka moja (malo znaczaca) opinia, ale nie znam sie na tych sprawach... ;)
Załączniki
Submarino_U995,_Kiel,_Alemania,_2019-09-11,_DD_05.jpg
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: [Relacja] Okręt podwodny VIIB U99 w skali 1:60

Post autor: gdas »

Witam , parę zdjęć
Załączniki
Bez nazwy 7.jpg
IMG_5931.JPG
IMG_5932.JPG
IMG_5968.JPG
IMG_5964.JPG
U-BOAT-U-235.JPG
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 33
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: [Relacja] Okręt podwodny VIIB U99 w skali 1:60

Post autor: Jakub_RC »

Oczywiście macie rację, że spawy są trochę za grube dla tej skali i tym doskonale wiem, ale mają podobać się głównie mnie, więc tak już zostaną.
Po dociśnięciu Kynaru podczas klejenia, nałożeniu farby i lakieru wystają obecnie od kadłuba jakieś 0.4mm, a powinny jakieś 0,1mm. Cieszę się, że te 0,3mm w modelu, do którego jakości wykonania i historycznej poprawności mam sam o wiele poważniejszych zastrzeżeń, wywołało tu taką ożywioną dyskusję.

Natomiast słowo uwagi odnośnie zapodanych tu porównań.

Panowie, porównując kadłub okrętów współczesnych lub tych z zimnej wojny do okrętu z IIWŚ, porównujecie jakość wykończenia Poloneza do Lexusa. Ostrożnie podchodziłbym też do porównań z muzeum w Laboe, tam okręt został w dużej mierze mocno zmodyfikowany, zrekonstruowany i uproszczony, aby łatwiej i przede wszystkim taniej można go było konserwować - informacja o tym znajduje się na bilecie wstępu (i chyba ulotce), więc osoby które go nie widziały na żywo mogą o tym nie wiedzieć.

Jedyne słuszne porównanie może się odnosić do niewyremontowanego U534 (choć to jednostka typu IX), ale tego chyba tutaj nikt nie zaproponował. Zainteresowanych zachęcam do poszukania informacji na temat tej jednostki.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje porównanie okrętu z lat 40 ubiegłego wieku, do rysunku Seawolf-a. Obecnie najlepszego i najbardziej nowoczesnego okrętu świata.

Dziękuję i pozdrawiam ciepło!
Pozdrawiam ciepło :)
Jakub z
rcshipyard.com
modelepodwodne.pl
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: [Relacja] Okręt podwodny VIIB U99 w skali 1:60

Post autor: futaba »

Jakub, okręt o którym wspominasz, też jest dość gładki :)
U-534.jpg
Absolutnie, nie mam nic przeciwko tym spawom, tylko przekazałem swoje osobiste odczucia. Najważniejsze, że Tobie się podoba i tego się trzymajmy.
A co do malkontentów w Lesznowoli to też nie warto się tym przejmować, tylko robić swoje i czerpać z tego radość.
Do zobaczenia nad wodą a może raczej pod wodą :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
ODPOWIEDZ