KROK 10 - Część 1

Zapraszamy do udziału w projekcie !!!
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: jerry_bee »

Mirek, był szybszy z odpowiedzią ;).
my korzystamy głównie z planów opublikowanych w niemieckim Modellbau Heute. na rysunku szpary przelewowe są dobrze widoczne zaraz nad odbojnicą.

Obrazek
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: Zbyszek »

No i wszystko jasne, Mirku jeśli możesz to napisz co z poszywaniem dla tych którzy będą pokrywać fornirem, w końcu muszę tą wygraną spożytkować. :laugh:
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: mirek »

Z tym poszyciem dwu warstwowym to mam problem , ja robię model z jedno warstwowym poszyciem nie dam rady robić dwu modeli na raz :( :( W mojej modelarni chłopcy robią rownież modele Karl und Marire ale oni są dopiero na etapie wycinania wręg . Mam problem i może podpowiecie jak to rozwiązać ? :( :( :( :(
Pozdrawiam Mirek Rybus
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: vegelus »

Hmmm? :blink:
Jeżeli Mirku twoje pytanie "jak to rozwiązać" dotyczyło się porady w sprawie budowy przez ciebie dwóch modeli to nie ma innej rady jak jechać do Religi i poprosić o wszczepienie jeszcze dwóch łapek :laugh:

Natomiast jeżeli chodzi o technikę pokrywania metodą na fornir to cóż, może opisz pokrótce jak to powinno się zrobić na przykładzie poszycia pojedyńczego z uwzględnieniem różnic B)
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:KROK 10 część 1

Post autor: RomekS »

Moim zdaniem trzeba by sie skupic na pokrywaniu jednowarstwowym.
Pokrycie dwuwarstwowe "wiele wybacza" ale wykonuje sie chyba tak samo jak jednowarstwowe, wiec nie ma problemu.(tak sobie gdybam)
A ze bedzie duzo pytan ....
No coz Mirku musisz nam Twoim uczniom wybaczyc, ze zasypujemy Cie lawina pytan.
Trafiamy na same niewiadome....

Bedac przy glosie zapytam ( :blink: ) :unsure:
Czy gniazda masztow bedziemy robic pozniej po pokryciu ?
Bo lepiej by bylo chyba teraz to zrobic, szczerze mowiac nie wiem jak.
.............
No i z tym pokryciem ponawiam pytanie odnosnie przesuniecia laczen na listwach...
.............
i czy listewki maja pozostac o przekroju prostokatnym wypelnione klejem (2x3 mm) czy je "jakos doszlifowywac" rys z prawej

Jak sa pytania to znaczy , ze "robota idzie"
Gorzej jakby nie bylo pytan.........
Obrazek
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: jerry_bee »

RomekS napisał:
Bedac przy glosie zapytam ( :blink: ) :unsure:
Czy gniazda masztow bedziemy robic pozniej po pokryciu ?
Bo lepiej by bylo chyba teraz to zrobic, szczerze mowiac nie wiem jak.
.............
No i z tym pokryciem ponawiam pytanie odnosnie przesuniecia laczen na listwach...
.............
i czy listewki maja pozostac o przekroju prostokatnym wypelnione klejem (2x3 mm) czy je "jakos doszlifowywac" rys z prawej


Romek, rozmawiałem z Mirkiem na temat osadzenia masztów i wyszło na to, że można to zrobić po oklejeniu kadłuba. do wklejenia tych klocków wzmacniających wręgi będzie dość dobry dostęp więc poszycie nie będzie przeszkadzać. samo nawiercenie gniazd na maszty też nie powinno być problemem. z drugiej strony, jeśli cierpisz na nadmiar czasu (szczęściarzu ;) ) myślę, że spokojnie te gniazda mozesz zrobić już teraz, przynajmniej możesz wkleić te klocki. potrzebujemy jeszcze odpowiedniego rysunku z ustawieniem kąta pochylenia masztów, ale z tym musicie poczekać (nawał roboty).

jeśli chodzi o szpary między listewkami, to nie będą aż tak duże. wiem, że specjalnie to przerysowałeś żeby pokazać problem. te minimalne szpary to wypełnią się same ;). myślę, że odpowiednio wytłumaczy to Mirek w kroku na temat szlifowania poszycia. podpowiem tylko, że przy szlifowaniu nie należy zdmuchiwać pyłu ;).
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: mirek »

Oczywiście , że wszystko powiem tylko nie naciskajcie zbyt mocno :( :( :( mam tylko dwie ręce a prof. Religa jak narazie nie zajmuję się rękoma :blink: poszedł w ministry :( :(
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:KROK 10 część 1

Post autor: RomekS »

Ok,
juz siedze c i c h u t k o :huh: :huh: :huh:

Ale te laczenia listew :ohmy: ( mam krotsze niz model ).... :x :x :x
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: mirek »

Nie bardzo rozumiem Twój ostatni post :blink: :blink: Zapalki masz czy co ? Listewki 250 mm chyba masz ? Poczekaj Romku jak polecimy dalej z pokryciem to wszystko się wyjaśni :) :) :) ja mam listwy z czereśni o dł. 250 mm i jest ok . Tak prywatnie ci powiem , że Mondfeldem się podpieram ;) ;) ;)
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:KROK 10 część 1

Post autor: maciejza »

mirek_1953 napisał:
Tak prywatnie ci powiem , że Mondfeldem się podpieram ;) ;) ;)


to wy pogadajcie sobie prywatnie a ja pójde ze świstakami zawijac w sreberka ...
;)
ODPOWIEDZ