Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

Witajcie.

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że Koga w aktualnym wydaniu istnieje już 10 lat! Przez ten czas broniła się dzielnie przed sztormami w postaci ataków hakerów oraz działała na tyle dobrze, że nie blokowała wymiany wiedzy. Wiadomo, zawsze mogła być lepsza. To tak jak to na starej łajbie, wszyscy znaliśmy już dobre i słabe strony naszej Kogi i ze względu na sentyment wybaczaliśmy jej niedoskonałości.

Ale przychodzi taki moment, że już czas na zmiany. Ostatni udany atak znów uświadomił mi, że skrypty Kogi mają już 10 lat i warto je zaktualizować. Dodatkowo zapragnąłem, aby w dobie urządzeń mobilnych nasza strona dostała nowy wiatr w żagle i podążała za nowymi trendami. Zatem zakasałem rękawy i zabrałem się za stawianie nowej Kogi, jest aktualnie dostępna do testów pod adresem:
https://beta.koga.net.pl

Oto główne zmiany jakie zostały wdrożone na stronie:
- wyświetla się prawidłowo na urządzeniach mobilnych
- nowa Koga została zintegrowana z aplikacją Tapatalk na telefony komórkowe - można ją zainstalować z AppStore lub sklepu Google na telefonie komórkowym i przeglądać forum, dodatkowo dostawać powiadomienia o nowych prywatnych wiadomościach i odpowiedziach na forum, odpowiadać na nie. Działa to całkiem fajnie - polecam!
- zostały wprowadzone nowe ustawienia prywatności oraz powiadomień - określamy w sposób precyzyjny co i komu chcemy prezentować z naszego profilu oraz jakie powiadomienia chcemy dostawać
- Karrex już od długiego czasu odwala kawał dobrej roboty - publikuje materiały w grupach mimo ich sporej niedoskonałości. Postanowiłem, że wspomogę go w tych działaniach i grupy dostaną nowe życie - teraz zakładanie grupy, publikowanie materiałów, zdjęć i filmów jest dużo łatwiejsze i prezentuje się dużo lepiej. Będę starać się mocno aktywować użytkowników w wieszaniu na grupach wartościowych informacji - aktualnie wszystkie artykuły zostały przeniesione do grup i każdy może dołączyć do grupy i dodać lub zmodyfikować swój artykuł. Przykładem takiej konwersji może być np. artykuł Hadżiego:
Budujemy pierwszy model szkutniczy - teraz Hadżi możesz wejść i samodzielnie modyfikować ten artykuł. To samo dotyczy np. artykułów Krzysztofa o olinowaniu, tu powstała cała oddzielna grupa, tyle tego jest:
Olinowanie
Karrex, te zmiany są dzięki Tobie, dziękuję Ci za zaangażowanie (zresztą dziękuję Wam wszystkim, nie uda mi się podziękować każdemu z osobna :D)
- na nowej Kodze moderatorzy dostali duuużo większe uprawnienia jak na starej Kodze: mogą dodatkowo blokować i edytować grupy, edytować profile użytkowników, usuwać zdjęcia i filmy których nie powinno być na Kodze, usuwać wiadomości na Shoutbox oraz wiele innych
- Nowy shoutbox umożliwia aktualnie edycję swoich postów, polubienie postów innych osób oraz po powieszeniu linku np. do youtube pojawi się osadzony film.

Oto główne zmiany jakie zostały wdrożone na forum:
- można dodawać linki do filmów na forum, będą się wyświetlać jako filmy osadzone, przykład tu
- zostali wprowadzeni przyjaciele i wrogowie - można zablokować użytkownika, dzięki czemu jego posty na forum nie będą widoczne, jego prywatne wiadomości będą przychodzić, ale nie będą wysyłane powiadomienia o tym.
- wygląda na to, że znikły problemy z podwójnym logowaniem - na stronie i na forum
- został wymieniony silnik prywatnych wiadomości na standardowy silnik forum. Dzięki temu np. można robić konwersację prywatną w grupie kilku użytkowników (nad prywatnymi wiadomościami jeszcze pracuję, w tej chwili jeszcze są z nimi małe problemy, dam znać, gdy będą gotowe)

Zapraszam Was do testów i zgłaszanie w tym wątku, co wg Was wymaga poprawy. Przeważająca większość z Was będzie mogła się zalogować na nową stronę, możecie tam testować do woli, wszystkie posty, pw, filmy, galerie i treści w grupach zostaną nadpisane.

W tym miejscu chciałbym podziękować też Jarciowi, który pozwolił mi na wykorzystanie swoich zdjęć do przyozdobienia Kogi, będą ozdobą nowej szaty graficznej.

Zatem zapraszam Was do testów i zgłaszania uwag, przewiduję, że nowa Koga będzie gotowa i uruchomiona jeszcze przed świętami:
https://beta.koga.net.pl

Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2011, 14:57

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: Artek »

Witam serdecznie.
Nowa Koga prezentuje się świetnie.
Mam pytanie : gdzie zgłaszać ewentualne uwagi?
Ewentualnie pytania, bo mam kilka. :?
Pozdrawiam, Artur.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

W tym wątku.
Czekam z niecierpliwością, nad każdą uwagą się pochylę.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2011, 14:57

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: Artek »

Zauważyłem, że na forum kolejność wstawianych zdjęć jest odwrotna niż poprzednio. Trzeba było wstawiać od końca. Teraz jest odwrotnie.
Jak to będzie teraz?
I w mojej relacji zniknął post Tomka A.
Artur.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

Artek pisze:Zauważyłem, że na forum kolejność wstawianych zdjęć jest odwrotna niż poprzednio. Trzeba było wstawiać od końca. Teraz jest odwrotnie.
Jak to będzie teraz?
Artur.

Tak jak teraz jest na nowej Kodze, to jest logiczniejsze.


Artek pisze:I w mojej relacji zniknął post Tomka A.
Artur.

Daj link do tego posta, sprawdzę skrypt migracyjny.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: dali »

Ja mam drobną uwagę, po przeniesieniu postów na nową Kogę, np. w relacji Rafała ( ralfie) zniknęło kilka postów. Na starej Kodze w wątku „kolejny HMS Enterprize” jest 263 posty a na nowej 251, nie wiem jakie posty uciekły, ale biorąc pod uwagę że relacje na Kodze są szczególne, wyjątkowo pouczające to obawiam się, że zniknęły ważne zdjęcia i opisy Rafała i innych kolegów.

Podobna sytuacja jest w mojej relacji „HMS Bounty” – na starej Kodze 300 na nowej 296, w relacji Adama (oksala) „HMS Royal William” stara 614, nowa 591. Itd. Martwi mnie że stara Koga pewnie zostanie zamknięta a na nowej mogą nie znaleźć się bezcenne zdjęcia i opisy.

Nowa Koga prezentuje się wspaniale gratuluje Tobie Radku oraz wszystkim którzy mają w tym projekcie swój wkład.

Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

Dzięki Dali, tak, sprawdzę to i dam znać, że poprawione.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: sferoida »

Do szukania służy tylko lupka przy menu?
Szuka chyba tylko spośród osób, bo próba znalezienia jakiegoś tematu owocuje komunikatem:
Niestety, nie jesteśmy w stanie znaleźć osoby, której szukasz. Spróbuj użyć zamiast tego jej/jego adresu e-mail.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Ogłoszenie - nadchodzą zmiany! - Nachodzi nowa Koga!

Post autor: radek »

Nie pisałem o tym, ale chcę zrobić mocno zaawansowaną szukajkę do strony jako krok drugi po wdrożeniu nowej Kogi- będzie np. wyszukiwać słowa w różnych odmianach, będzie bardziej dopasowane treści pokazywać wyżej (trochę jak w google). Będzie to pierwsza z nowych funkcjonalności. Teraz można szukać na forum wchodząc w zakładkę forum i wciskając więcej.. jak na załączonym obrazku.
Załączniki
więcej.png
więcej.png (45.19 KiB) Przejrzano 3168 razy
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ