Ahoj!

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sotter
Posty: 54
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:35

Ahoj!

Post autor: sotter »

Chciałem się przywitać i przedstawić całej doborowej załodze Kogi, mam na imię Jan i zaczyna mi byc bliżej do 50 niż 40 lat. Od dłuższego czasu śledzę z podziwem warsztaty. W końcu postanowiłem i ja spróbować swoich sił.

Nie jestem doświadczonym modelarzem. Jakiś czas temu popełniłem kilka modeli w plastiku w skali 1:350.
To jednak nie jest materiał tak szlachetny jak drewno więc pora na przygodę w tej technice, choć doświadczenie zerowe.
Poniżej kilka fot moich plastikowych pływadeł.

Wbrew zwyczajom kogowym nie porywam się na Dżonkę. Bardziej pociągający wydaje mi się model przepięknej galery La Real.

IMG_2352.jpg
IMG_2186.jpg
IMG_2727.jpg
IMG_3074.jpg
IMG_3927.jpg
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ahoj!

Post autor: Jarek »

Modele zacne. Podobają mi się.
Jak robiłeś dymy?
Witaj na kodze.
Awatar użytkownika
sotter
Posty: 54
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:35

Re: Ahoj!

Post autor: sotter »

Modele zacne. Podobają mi się


Molto grazie.

Jak robiłeś dymy?

To po prostu strzępiony wacik kosmetyczny utaplany w czarnym pigmencie.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Ahoj!

Post autor: Jarek »

Po części domyśliłem się, ale one tak fajnie wiszą w powietrzu i to właściwie o to mi chodziło. Jak je podwiesiłeś? A wyglądają bardzo realistycznie.
Awatar użytkownika
sotter
Posty: 54
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:35

Re: Ahoj!

Post autor: sotter »

Jak je podwiesiłeś?


Na kapkę CA do komina a potem "udrapowane" na olinowaniu. To tak lekkie że się nawet trzymało.
emilc78
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2017, 12:27

Re: Ahoj!

Post autor: emilc78 »

Ślicznie! Mi w szczególności mocno przypadło do gustu to jak zrobiłeś wodę przy łodzi podwodnej. Mam 2 małe modele, które chciałbym w taki sam sposób "posadzić". Mógłbyś poradzić jak z proporcjami i pigmentem do żywicy?
Awatar użytkownika
aragorn001
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2016, 14:27

Re: Ahoj!

Post autor: aragorn001 »

Bardzo zacne modele, moją uwagę przykuł ten podwodniak, zatopiłeś go w żywicy? Bardzo ciekawie to wygląda.

pozdrawiam serdecznie,

--Adam
-----

Gdzieś tam głęboko w sercu ukryty żeglarz ! Ahoj!
Awatar użytkownika
sotter
Posty: 54
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:35

Re: Ahoj!

Post autor: sotter »

emilc78 pisze:Ślicznie! Mi w szczególności mocno przypadło do gustu to jak zrobiłeś wodę przy łodzi podwodnej.


aragorn001 pisze:Bardzo zacne modele, moją uwagę przykuł ten podwodniak, zatopiłeś go w żywicy?


Dziękować Panowie.

Model zatopiony jest w żywicy translux barwionej akrylową farbą do witraży. Na co mogę zwrócić uwagę to ja babrałem się z robieniem formy z silikonu. Przy małych bryłach zbędny wysiłek. Lepiej skleić korytko z idealnie gładkich (czytaj nowych) kawałków cienkiego, przezroczystego plexi z jakimś separatorem - chociaż to sprawdzi się raczej przy małych formach.

Żywice wylewałem w dwóch partiach żeby uniknąć gazowania. Z barwieniem żywicy trzeba bardzo delikatnie, dosłownie 2-3 krople bardzo zmieniają kolor. Oczywiście trzeba też pamiętać, że model będzie miał tendencje do niekontrolowanego wypływania czy przemieszczania się więc trzeba go ustabilizować jakimś rusztowaniem poza przestrzenią gdzie wylewamy żywicę.
Na powierzchni ja chyba masą water effect zrobiłem te fale.
IMG_3916.jpg


IMG_3920.jpg


Przypomniało mi się, że robiem też małe skale:
fullsizeoutput_30.jpeg

fullsizeoutput_31.jpeg

fullsizeoutput_32.jpeg
ODPOWIEDZ