Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Zmiany na stronie i inne związane z witryną.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: radek »

W najblizszym czasie wystąpi przerwa techniczna w wyniku przenoszenia kogi na nowy serwer. Zmianie ulegną też wpisy DNS dla koga.net.pl co może dodatkowo wydłużyć czas niedostępności strony u niektórych osób. Przepraszam za niedogodności. Przenoszę serwer aby dodać mu więcej pamięci i zamieniamy serwer na nowszy model - tamten ma już przwie 4 lata.

Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: Kazek »

Radosławie ty nasz miły Adminie bardzo prosimy byś dał znać dzień wcześniej o wyłaczeniu co bym nie wpadli w histerie jak ostanio gdy nam sie nasza Koga ukochana wykopyrtła.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: grzegorz75 »

Tylko załatw to Pułkowniku Radaffi do piątku wieczór .... :lol:
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: radek »

Dam znać albo i nie dam, przenosiny są podyktowane "wyrobieniem" wolnego czasu i postępów w przygotowaniu serwera, więc dokładnej daty nie sposób określić. Postaram się to zrobić tak, żeby przenosiny były jak najmniej odczuwalne.

Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: bartes123 »

Mniej się tłumacz, a więcej pracuj i każdy będzie zadowolony. I kup tarczę diamentową za 3 koła do serwera.
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: rychenko »

Witam
Bartek chyba trochę nie na miejscu jest Twój post , to tylko dobra wola Radka ze chce zmodernizować serwer w końcu to jego prywatny czas i pewnie tez koszty które się z tym wiążą abyśmy my mogli się cieszyć Kogą.
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: bartes123 »

Oj Ricardo, śpieszę już Cię uspokoić a także sprostować mój post - był on tylko i wyłącznie żartem. na szczęście w przeciwieństwie do Ciebie, Radosław "Zając" K. zna mnie o wiele lepiej, i zauważy w moim poście rubaszny żart, przyprawiony branżowym, modelarskim wtrętem.
Poza tym obiecałem Ci przecież onegdaj, iż nie będę opieprzał nikogo i niczego. Ani żadnej rzeczy która jego jest. Chyba że doctore...
Awatar użytkownika
Szynal
Posty: 22
Rejestracja: 25 gru 2011, 23:11

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: Szynal »

Wiam kolegów.

Mam pytanie do administratorów serwera, zauważyłem ostatnio, przy przeglądania zwłaszcza starszych postów, że brakuje w nich zdjęć. Zamiast nich pojawiają się pitogramy ze znakami zapytania (na przykład relacja Slawka z pierwszej budowy Kodowej Dżonki - wątek podpięty). Czy ma to związek z przenoszeniem serwera? A drugie pytanie, to czy na forum można wprowadzić możliwość sortowania postów według daty odpowiedzi, wtedy od razu byłoby widać, do których tematów zostały dopisane nowe odpowiedzi - nie trzeba przechodzić przez wszystkie strony kategorii w poszukiwaniu czegoś nowego.

Pozdrawiam
--
Rafał Szynalski
Awatar użytkownika
Szynal
Posty: 22
Rejestracja: 25 gru 2011, 23:11

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: Szynal »

Jeszcze raz ja. Z tym sortowaniem to się chyba pomylilem - jakaś pomroczność jasna mnie ogarnęła. Posty, które mają "świeże" odpowiedzi znajdują się na górze wątku, choć wcześniej wydawało mi się, że decyduje data utworzenia tematu. Pytanie o znikające zdjęcia ciągle aktualne.

Pozdrawiam
--
Rafał Szynalski
Awatar użytkownika
Szynal
Posty: 22
Rejestracja: 25 gru 2011, 23:11

Re: Przenosiny serwera - przerwa techniczna

Post autor: Szynal »

Witam wszystkich.

Linki do zdjęć ze starszych postów - o czym pisałem dwa piętra wyżej - już działają, widać konfiguracja serwera została poprawiona. Mam jednak teraz pytanie o wyszukiwarkę na forum. Czy zamierzonym jest rozpoznawanie przez silnik wyszukujący, małych i wielkich liter? Przykładowo szukanie słowa "pilot" oraz "Pilot" daje zupełnie różne wyniki co przy nieznajomości zasad jakimi kieruje się wyszukiwarka może być bardzo frustrujące.

Pozdrawiam
--
Rafał Szynalski
ODPOWIEDZ