Blok podwójny

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Blok podwójny

Post autor: krzysztof »

Długo się zastanawiałem, czy temat zainteresuje szanownych Kolegów.
Na jednej z budów, którą nadzoruje, znalazłem rzucony w kąt bloczek. Nie przystawał do zadań, które były realizowane, przypuszczam, że ktoś go wywalił robiąc porządki. Kształt i dwie rolki całkowicie nie pasowały do roli, którą na budowie spełnia to urządzenie.
Stan fatalny. Uwalany w betonie, pordzewiały, popękany.

Rozebrałem go na części z niemałym trudem. Rdza wżarła się w drewno, skutecznie spajając elementy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyczyszczeniu drewna okazało się, że bloczek - wg mnie - jest z teaku. Dorobiłem, to co można, posklejałem popękane elementy, złożyłem w całość i mam piękny brelok do kluczy.
Kółka są odlewane, pałąk odkuty z pręta stalowego, ośka również. Wszystkie części metalowe odmoczyłem w odrdzewiaczu (24 godziny) i mozolnie doczyściłem szczotką stalowa do stanu, który widzicie. Pałąk zabezpieczyłem brunirą, a całość woskiem pszczelim, drewno również.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wątek z pewnością nie pasuje do tematu "modelarnia , żaglowce," ale jest ściśle związany z historią tego co budujemy. Może Radek wydzieli specjalny kątek w KODZE na opisy elementów wyposażenia żaglowców?
Jeśli nie pasuje to proszę relację usunąć.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 965
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Blok podwójny

Post autor: ataman »

Piękna robota! breloczek do kluczy jak się patrzy!

Moim zdanie wątek doskonale pasuje do takiego portalu, jakim jest KOGA
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Blok podwójny

Post autor: Karrex »

Dobra konserwatorska robota i kolejny nikomu nie potrzebny przedmiot odzyskał swój blask
(ma znów swoje 5 minut ;)).
Linka niestety nie pasuje ;):laugh:, nie ten splot, grubość i materiał :laugh:.
Teraz rozejrzyj się za odpowiednią kauszą i szeklą
(kausza oczywiście do liny, a szekla połączy elementy :)).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Blok podwójny

Post autor: Jarek »

Piękna konserwatorska robota.
Ten wątek niech świadczy potomnym na Kodze, że nie tylko modelarstwo ale wszystko co ma jakikolwiek związek z morzem, żeglarstwem itp. jest nam bliski. A Ty Krzysztof jesteś tego żywym dowodem. Tak trzymać.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Blok podwójny

Post autor: krzysztof »

Wiadomo, ze sznurówka nie pasuje. Zastanawiam się nad łańcuchem, chyba, że Koledzy znajdą linkę konopna grubości 10- 15mm. Stalowa - stara kausza i takowa szekla też by się przydała.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Blok podwójny

Post autor: vegelus »

Ja taką line konopną widziałem w przybytku zwanym "Dom rzemiosła" (raj dla modelarza) który w skrócie można nazwać sklepem żelaznym ze śrubami, gwoździami i wszelakimi innymi elementami żelaznymi. Na piętrze jest dział z kablami i linami. Są liny sztuczne i naturalne w różnych grubościach. Rozejrzyj się za takim sklepem a jak nie znajdziesz to daj znać PW to postaram się pomóc.
ODPOWIEDZ