powrót do modelarstwa "Admiral Hipper" 1:100

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
sina2
Posty: 63
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

powrót do modelarstwa \"Admiral Hipper\" 1:100

Post autor: sina2 »

tyle mam , na razie jak bedą postepy będe informował :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:powrót do modelarstwa \"Admiral Hipper\" 1:100

Post autor: artur »

Ogólnie to mi się podoba ale ta żywica poliestrowa to w ogóle się nie nadaje do modelarstwa , ja taką miałem to ją wyrzuciłem dla tego bo styren w niej zawarty nie odparowuje do końca w po wyschnięciu zostaje lepka powierzchnia, obecnie zaopatruję się w sklepach szkutniczych w żywice poliestrową .

;)
Kocham Laubzegę
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:powrót do modelarstwa

Post autor: Irek350 »

artur napisał:
...ta żywica poliestrowa to w ogóle się nie nadaje do modelarstwa ..., obecnie zaopatruję się w żywice ...poliestrową ...

Hmmmm... ;)

A czy ten kadłub nie jest czasami kupiony przez internet? (firma MAST)
Jeżeli tak, to napisz kilka słów o jakości wykonania.
Pzdr.
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:powrót do modelarstwa

Post autor: artur »

Ireku350 chodzi mi o żywice poliestrową produkowaną do celów szkutniczych a nie o taka jak Novol której jest pełno w marketach budowlanych jest to po prostu bubel :laugh: :laugh: :laugh:

a kadłuba się już nie czepiam bo każdy ma swoją inwencję do hobby jeden woli kupić drugi zrobić;)
Kocham Laubzegę
sina2
Posty: 63
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:powrót do modelarstwa

Post autor: sina2 »

a i owszem pan Stanisław robił ten kadłub na moje zamówienie , a teraz jest w jego ofercie sprzedarzy jak zostało uzgodnione , bedzie trzeba w niektórych miejscach naniesc łączenia pancerza i tp sprawy i w jednym miejscu ma obłość wymagająca doszpachlowania , ale większych zastrzeżeń nie mam
co sie tyczy żywicy wiem że nie jest to topowy produkt ale jest tani i do zalewania wzmocnień i podobnych spraw sie nadaje a po przykryciu farbą lub szpachlą sie juz nie palcuje
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:powrót do modelarstwa

Post autor: rychenko »

Artur chyba nie do końca masz racje z ta żywica co prawda ona jest lepka w dotyku ale bardzo krótko bo już na drugi dzień nie ma śladu po tym, to kwestia ilości dodanego utwardzacza , i nie zgodził bym się ze to bubel z marketu ,ja stosuje ja do mocowania rożnych pierdołów wewnątrz kadłuba i nie narzekam , ostatnio nawet mocowałem łoże silnika na nią i na matę szklana i jestem zadowolony, jest ona tez szeroko stosowana przez samochodziarzy w różnego typu naprawach karoserii .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
ODPOWIEDZ