Dar Młodzieży

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Łukasz_Oleś »

Witam Was, długo mnie nie było na forum ;)
W sumie może i powinienem zmienić pierwszy post gdzie pisałem o terminie bo jest juz dawno nieaktualny.
Przy modelu już dawno nie siedziałem.
Przykleiłem tylko ornamenty na dziobie(pasują i bardzo ładnie wyglądają).
Jednak nie pasują napisy DAR MŁODZIEŻY na burtach (częśc dziobowa) - są dużo za duże, może ja coś źle podałem albo przeoczyłem. No trudno, będę kombinował, może uda się ję przyciąć na dobre wymiary ;)
Niestety w codziennym zgiełku nie mam czasu na modelarstwo, nawet na dokładne śledzenie wszystkich wątków (do tego narazie mam problemy z matmą w szkole i muszę się na tym skupić).
Myślę, że w przerwie świątecznej uda mi się usiąść i zrobić chociaż pare drobiazgów, bo troche się stęskniłem za 'dłubaniem' ;)
Jurku przepraszam, że nie dałem wcześniej znać czy blaszki pasują i żadnych zdjęć nie zrobiłem ale nawet nie mam aparatu, żeby coś pstryknąć.
I przy okazji chciałbym złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia , udanego sylewstra i szczęśliwego nowego roku.
Pozdrawiam
Łukasz Oleś
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: JurekBin »

Dobrze że przynajmniej ornamenty pasują :)
Załatw tę matmę! Bo bez tej matmy to wiesz co... nawet wręg nie wyrysujesz i nie podasz dobrych wymiarów na napisy do Daru! Matma nie taka straszna tak swoją drogą... ja też miałem przygody chyba jak prawie każdy. Da się przejść. A geometria w modelastwie się BARDZO przydaje później!

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Łukasz_Oleś »

Witam po świętach :)
Troszeczke udało mi się podłubać, przykleiłem kilka blaszek.
Wczesniej zrobiłem też główną bryłę drugiej nadbudówki.
Mnie się cos wydaje , ze Twoja robota z blaszkami Jurku poszła na marne
Mirku, ja jednak myślę, że tak całkiem nie poszła na marne, bo nie zamierzam wszystkiego wyrzucić tylko odstawić na jakiś czas i krok po kroczku robić w wolnym czasie ;)
To są najlepsze zdjęcia jakie udało mi się zrobić :unsure: Przepraszam za jakość.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Łukasz Oleś
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Łukasz, mam pytanko. Czy to malowanie już pozostanie czy będziesz jeszcze szlifował? Nie znam się, nie mogę się nawet do amatorów zaliczać, lecz na pierwszym zdjęciu widać jakby cały okręt był nie za dobrze oszlifowany, oraz te dwa kolory, z białego na czerwony jak przechodzi, (linia wodna? Niestety jeszcze nie wiem, więc przepraszam za swą niewiedzę) jest jakoś nierówne, tak jakoś jakbyś taśmę maskującą za szybko ściągnął? Pozdrawiam, a reszta mi się podoba :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Łukasz_Oleś »

Aż tak tego nie widać patrząc na model, za to w aparat mocniej to pokazał ale nie da się ukryć, że możnaby było dopicować jeszcze tą powierzchnie. Może spróbuje ostrożnie drobnym papierem poszlifować.
A co do lini wodnej... juz dwa razy się z nią mocowałem i chyba nie będę robił tego 3 raz ;).. chociaż pewnie by się przydało :/ Problem jest tego typu, że ta farba przy odrywaniu taśmy maskującej w niektórych miejscach robi problemy i dlatego ta linia nie jest idealna :/
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Tomasz_D »

Łukaszu, a jaką taśmę maskującą stosujesz ?
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Łukasz_Oleś »

Tomku to jest taśma (koloru powiedzmy.. jasno-żółtego) którą kupiłem w sklepie z farbami. Jest cienka i troche przez nią prześwituje, na tej kartonowej wewnetrzej częsci są znaczki 50*C (*
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Zbyszek »

Łukasz nie to żebym sie czepiał, ale tak ładnie zrobione przez Jurka elementy fototrawione lepiej by sie prezentowały jednak na bardziej dopracowanych powierzchniach.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Edward Blackbeard Teach
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Edward Blackbeard Teach »

Łukasz a może postarałbyś ściągnąć jakoś te ornamenty, i dokładnie przeszlifować całość, warstwa po warstwie, bo jeżeli o mnie chodzi do wydaje mi się, że ta nierówna linia wodna to z właśnie tych nierówności na całej powierzchni.

Model mi się podoba, śledzę relacje od początku. Szkoda że miałeś taką przerwę, no niestety sam wiem jaki to ból, kiedy trzeba się uczyć i odłożyć na bok wszystko co piękne, sam się zbliżam do sesji i nie mogę sobie teraz pozwolić na utratę tego nad czym pracowałem. Po sesji mój Blue Shadow dalej ruszy:) Wtedy ty się włączysz i mi będziesz stawiał krytyki :) Pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
Łukasz_Oleś
Posty: 151
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Dar Młodzieży

Post autor: Łukasz_Oleś »

Ciesze się, że model Ci się podoba :)
Myślę, że dałoby się powalczyć i odkleić ornamenty chociaż nie wiem czy warto ryzykować żeby nie popsuć tak ładnej pracy Jurka.
Miałem nadzieję że w przerwie świątecznej coś porobie. Jeden dzień udało mi się coś zrobić ale okazało się że gram w turnieju, mam 2 mecze dziennie i znowu Dar musi odpłynąć na bok :/ (wygralismy dzisiaj 2 mecze ;) ).
Ehhh kiedy Dar doczeka się swoich dni .....
Edward ja mam nadzieję, że Twój model będzie tak dobry, że nie będzie czego krytykować, wole przyklasnąć i pogratulować, bo w krytyce dobry nie jestem ;)
Pozdrawiam i powodzenia w nauce :) (sobie też tego zycze :laugh: )
:)
ODPOWIEDZ