Plany

Opisy budowy jednostek żaglowych
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Plany

Post autor: Rogal113 »

Witam.
Czy ktoś może posiada plany Czarnej Perły abym mógł je wydrukować i zacząć swoją przygodę :)
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 913
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Plany

Post autor: Slawek Kromer »

trzeba trochę poszukać w internecie są z całą pewnością
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Plany

Post autor: Jarek »

Rogal113 pisze:Witam.
Czy ktoś może posiada plany Czarnej Perły abym mógł je wydrukować i zacząć swoją przygodę :)


Panie kolego, tak jak Sławek napisał plany są w necie. Trochę ubogie, ale coś już można dłubać. Mnie szukanie zajęło kilka sekund. Wpisz w google:
"Black pearl ship model plans pdf." ENTER .
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Re: Plany

Post autor: Rogal113 »

Witam
Dzięki za odpowiedź wiem że w necie są tam jakieś plany ... ale chciałem od zawodowców sprawdzone plany gdyż jak mówię zaczynam przygodę i wolę się uczyć wszystkiego na sprawdzonych planach itd. :)
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Plany

Post autor: PiotrB »

Zawodowcy, mój Przyjacielu, nie robią czegoś takiego jak Czarna Perła. Chcesz się czegoś nauczyć? Zbuduj model "oklepanej" już dżonki. Zaprezentuj nam fotki jak Ci wyszedł model. Pewnie sam zrezygnujesz z CzP. Cóż - nie namawiam, zrobisz jak zechcesz.
Pozdrawiam PB
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Plany

Post autor: Jarek »

Rogal113 pisze:Witam
Dzięki za odpowiedź wiem że w necie są tam jakieś plany ... ale chciałem od zawodowców sprawdzone plany gdyż jak mówię zaczynam przygodę i wolę się uczyć wszystkiego na sprawdzonych planach itd. :)

Widzisz. Problem jest taki, że plany takie normalne jakich używają "zawodowcy" (jak to nazwałeś) nie istnieją, gdyż taka jednostka nigdy nie istniała. Została wymyślona tylko i wyłącznie na potrzeby tego filmu. Można oczywiście wzorować się na podobnych jednostkach, ale to nigdy nie będzie to samo.
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Re: Plany

Post autor: Rogal113 »

Dziękuję za odpowiedzi. Moje ostatnie pytanie brzmi. jak robicie np te elementy które są metalowe. Prócz armat oczywiście
Załączniki
dod.jpg
dod.jpg (11.36 KiB) Przejrzano 7005 razy
Awatar użytkownika
Virs
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2016, 17:30

Re: Plany

Post autor: Virs »

Armaty się albo kupuję gotowe albo się toczy samemu.. Jeśli z drewna potem maluje. Rzeźby robi się z modeliny lub drewna jeśli dasz radę. A jeśli chcesz poszaleć to i z green stuffu albo poxiliny... :?
W nie jednej rekacji była mowa o armatach czy o rzeźbach..
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Re: Plany

Post autor: Rogal113 »

Witam ponownie.
Proszę się nie denerwować na moje pytania ale kto pyta nie błądzi :)
Kolega z tutejszego forum prowadzi relacje z budowy Santa Maria w skali 1:65 z zestawu.

viewtopic.php?f=7&t=46859

Jeżeli ja znalazłem w necie plany zdjęcie poniżej. To jak mam to wydrukować aby zachować taka skalę jak kolega.
Dziękuję z góry wszystkim za podpowiedzi.
Załączniki
7.jpg
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Plany

Post autor: dali »

Cześć, Rafał nie pokazuj takich planów i nie zadawaj takich pytań, bo ci będą chłopaki z forum złośliwie odpowiadać, z takich zdjęć nikt nie buduje żaglowców. Podaj mi swojego meyla na PW to wyślę Ci jakieś plany np. floty Kolumba.
To, co pokazałeś na forum możesz tylko w warunkach domowych drukować metodą prób i błędów na kartkach A-4 i później je sklejać. Dobre plany powinno się drukować na ploterze albo od biedy na A-4 .

Pozdrawiam Piotrek
ODPOWIEDZ