Dwunastu Apostołów

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam.
Miałem nie powielać relacji z budowy ale zdecydowałem, że pokażę co nieco i tutaj.
Od dłuższego czasu jestem tu tylko obserwatorem, no i przyznam szczerze, że mam trochę obaw ;) ale co tam. Budowa posuwa się u mnie dość sprawnie do przodu i odbiega od instrukcji DeA. Być może jako początkujący popełniam błąd ale wiele rozwiązań, które proponuje wydawnictwo nie zadowala mnie. Na pierwszy rzut poszły nadburcia, furty działowe i pokład. Oto kilka fotek z postępów prac:
Wykonanie poszycia
Wykonanie poszycia

Pierwsza warstwa poszycia gotowa
Pierwsza warstwa poszycia gotowa

Po szlifowaniu
Po szlifowaniu

Ramki furt wklejone
Ramki furt wklejone

93.jpg


Jak na razie prace posuwają się bez większych problemów i sprawia mi to mnóstwo frajdy :D. Nie wiem jak to będzie wyglądało z waszego punktu widzenia ale podoba mi się to co zrobiłem do tej pory.
W stoczni zwolniło się miejsce dla K&M ale jak na razie z braku czasu (dwunastka pochłania jak gąbka wodę) i materiału musi poczekać.
Wszystkiego nie jestem w stanie tu wstawić dlatego odsyłam do linka http://santisimatrinidad.jun.pl/viewtop ... sc&start=0. Od dzisiaj postaram się być na bieżąco :) .
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 07:41 przez darczello5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: acdd »

Cześć!

Fajnie że zdecydowałeś się kontynuować relację bo moim skromnym zdaniem wychodzi Ci bardzo fajnie... listewki przycięte ładnie... ułożone też ładnie... wyszlifowane też ładnie... więc jeśli podoba Ci się Twój model to wiedz że mnie też :)

Wspomniałeś w przywitalni że jesteś elektroenergetykiem więc pewnie wiesz w jaki magiczny sposób można z 12V akumulatora zrobić tak aby dawał 12V i 3V :)
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Spróbuj zastosować stabilizator w miejscu gdzie potrzebujesz 3V, powinien dać Ci prąd około 1A.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 23:11 przez darczello5, łącznie zmieniany 1 raz.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: myszor »

Witaj.
A co to za obawy masz ?!
Prowadź relację i niczym się nie martw.
Fajnie i czysto Ci to idzie . Kazda relazcja wprowadza coś na forum i jest interesująca a szczególnie drewniaka :).
A jak budowa sprawia Ci dużo radości to super . O to w tym hobby właśnie chodzi . Uczy Nas i bawi .
Życzę duzo frajdy i radości z budowy .
Będzie piękny model.
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Slawek55
Posty: 0
Rejestracja: 07 kwie 2015, 18:52

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Slawek55 »

Wygląda super - bardzo podoba mi się poszycie w rejonie dziobu
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Dzięki panowie :)

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam.
Przymierzam się do wykonania pokładu i mam niewielki problem dotyczący układu planek. To co proponuje DeA jest dla mnie nie do przyjęcia i chciałbym zastosować układ podobny jak ma Paweł w swoim SOTS. Myślę jednak o rozbudowaniu go o plankę królewską oraz odbicie lustrzane ( nie wiem czy to będzie zgodne z oryginałem ale takie rozwiązanie podoba mi się). Co o tym sądzicie i jak to mogło wyglądać na tak dużych okrętach (szczególnie w części dziobowej)?

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Prace przy pokładzie
Planka centralna ma wymiary 3 mm i długa od przeszkody do przeszkody, pozostałe 2 mm na 80 mm
Obrazek

Nie wiem na ile jest to właściwe ułożenie ale podoba mi się :)

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam.
Poszywanie pokładu ukończone :)
Ramy gretingu wymierzone i wpasowane po między klepki (nie wklejone), pozostało jeszcze szlifowanie i lakierowanie.
Listewki wykonałem z forniru olchy a dachtunek markerem przemysłowym (nakładany bezpośrednio na listewki nie wsiąka w nie).
Miałbym pytanie odnośnie samego lakierowania. Być może nie pierwszy o to pytam ale czy na ten pokład wystarczy lakier wodny bezbarwny, czy lepiej będzie to wybarwić lakierobejcą (ewen. jaki kolor) ?

Pozdrawiam
Darek
Załączniki
106.jpg
105.jpg
104.jpg
103.jpg
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Zdzisław »

Witam
Podoba mi się Twoja wykonanie, wszystko równe i dokładnie wykończone. Co do farby to nie będę Ci doradzał bo sam niewiele się na tym znam. Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni ode mnie. Oby tak dalej. Będę Ci kibicował.
Pozdrawiam Zdzsław
ODPOWIEDZ