Le Coureur

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Le Coureur

Post autor: obi »

Witam.

Jakiś czas temu prowadziłem relację z budowy kartonowego La coureur , no i czym dłużej to trwało tym bardziej wątpiłem w to co robię .
Patrząc na modele niektórych kolegów stwierdziłem że dalsza budowa nie ma sensu.
Karton nie daje takiego efektu co drewno no i skala 1/98 maleństwo.
Postanowiłem jednak wykonać ten okręt , bo czułem niesmak po porzuceniu maleństwa.

Zerowe doświadczenie z okrętami drewnianymi ,zobaczymy co z tego wyjdzie.
Standardowy szkielet ze sklejki 4mm ,pierwsze poszycie zrobione z listewek o grubości 0.6 bardzo elastyczne i fajnie się kleiły na dziobie i z tyłu trochę grubszej sosny. Drugie robię z drewna o nazwie samba , jestem gdzieś w połowie :)

tak to wygląda

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Robert
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Coureur

Post autor: myszor »

No i ładnie Ci to wychodzi . Mając takie "kopytko" mogłeś się pokusić o skorupkę . To nie jest takie strasznie trudne . Dałbyś radę . Dobrze że zdecydowałeś się na drewno . Kiedyś trzeba zrobic ten pierwszy raz . Nie będziesz żałował . Powodzenia .:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Coureur

Post autor: oksal »

Bardzo dobrze Ci idzie, a zakładkowe poszycie nie jest proste do zrobienia. To jaka skala? 1:48?
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Coureur

Post autor: obi »

Witam

Dzięki za pochwały ale to dopiero początek.
Skala to rzeczywiście 1/48 według mnie najodpowiedniejsza dla małego okrętu.

Tak na razie wygląda góra

Obrazek

Pozdrawiam
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Coureur

Post autor: obi »

Witam

Kilka dni pracy i jestem na wysokości burt ,jeszcze trochę to wyrównam i chyba przyjdzie kolej na pokład.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Coureur

Post autor: mirek »

Pięknie wyszło to pokrycie , szkoda tylko ,że drewno takie kiepskie wybrałeś
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
obi
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Coureur

Post autor: obi »

Padło na sambe bo wybór był słaby . w moim modelarskim mają tylko to i balsę , może dlatego że są nastawieni na RC a z drewna to mają tylko zestawy.
W budowlanych nie jest lepiej świerk i sosna w wielu odmianach , ale ich faktura jakoś mnie nie przekonuje
oczywiście dąb i buk ale to twarde i trzeba by mieć już coś za sobą sklejonego ,poza tym samba i jeszcze jakieś egzotyczne tak że wybór skromny.
Cóż buduję z tego co mam efekt jak widać , zobaczymy co będzie po dodaniu kolorku:blink:
ale na to za wcześnie , choć już mnie ręce swędzą żeby przetestować kilka pomysłów.
Pozdrawiam Robert
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Coureur

Post autor: myszor »

Pogadaj z Mirkiem . U Niego znajdziesz to co Tobie potrzebne . Bardzo ładnie robisz i szkoda oszpecić model jakimś egzotycznym drewnem które nadaje się do budowy tratw a nie fajnego modelu . Spróbuj . Pozdrawiam :) .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Coureur

Post autor: kagra »

Nie musisz daleko szukać,wystarczy udać się do Castoramy czy Obi.Tam mają listwy montażowe z brzozy albo olchy.Za niewielką cenę masz kupę materiału.Dębu nie polecam ale buk jest wdzięcznym materiałem ze względu na swą elastyczność.Chociaż nieco twardy ale można go swobodnie kształtować na gorąco.Artykuł gosp. domowego.(deski do krojenia)Pozdrawiam.K.
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Coureur

Post autor: rychenko »

Witaj
Jak chcesz to mogę Tobie i nie tylko Tobie jeśli są inni chętni podesłać deski olchowe mam tego materiału sporo w deskach o grubości 25mm i szerokości 10 cm materiał jest suchutki bo był długo sezonowany mi się raczej nie przyda do budowy modeli RC a do żaglowców to jeszcze nie dorosłem a poza ty jest tego tyle ze wystarczyło by na kilka:P
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
ODPOWIEDZ