HMY Royal Caroline

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

HMY Royal Caroline

Post autor: PawelCH »

Witam

Długo zbierałem się, aby rozpocząć budowę nowego modelu.Na początku miałem zamiar kontynuować sklejanie bellony,gdyż mam już kadłub prawie zrobiony, ale po wielu przemyśleniach postanowiłem rozpocząć nowy model i będzie nim jak w tytule Royal Yacht Caroline.

Model popularny, ale z uwagi na bogate zdobnictwo trudny.Ja postanowiłem swój wykonać w skali 1:30.Długość kadłuba będzie wynosić 105 cm.Model budowany będzie na podstawie książki Anatomy of the ship ..., którą kiedyś nabyłem na allegro.Model oczywiście w całości wykonany będzie z drewna,szkielet ze sklejki.
Pierwszy szkielet postanowiłem wykonać z tektury.Łatwiej mi będzie potem wszystko nanosić na sklejkę.Jak do tej pory wręgi po zewnętrznej stronie wycięte no i pierwsze zdjęcia zarysu kadłuba.


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam

paweł
Paweł
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMY Royal Caroline

Post autor: oksal »

PawelCH napisał:
Witam

Model popularny


ale to niczemu nie przeszkadza, dla mnie Paweł, trafiłeś w okres, który najbardziej lubię. Bellona, może poczekać;)
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMY Royal Caroline

Post autor: vegelus »

Podoba mi się skala :)
Ostatnio sobie lepię dość małego z kartonu i zauważyłem, że albo ja muszę się bardzie pochylać na biurkiem albo części są coraz mniejsze ;)

Czy będziesz robił tylko kadłub czy także maszty.
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMY Royal Caroline

Post autor: PawelCH »

Witam
Model wykonany będzie z omasztowaniem i ożaglowaniem.Myślę wykonać również częściowe wnętrza.Powinno być wiele widać, bo okna są duże no i może nie które zrobię otwarte(jak się dowiem w jaki sposób były otwierane.)Skala jest ciekawa całość będzie miała około 140cm , wiec model spory.No i można wykonać o wiele więcej szczegółów.
pozdrawiam
paweł
Paweł
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMY Royal Caroline

Post autor: ryszardw »

Tak przy tej wielkości można poszaleć.Znając Ciebie stworzysz spore dziełko.Możesz wykonać zdejmowany dach nadbudówki i pokazać wnętrze.Będę Cię dopingował.Powodzenia R.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMY Royal Caroline

Post autor: vegelus »

kurka wodna 1,4 m to musisz mieć sporo miejsca aby to potem trzymać :)
do tego doliczyć wysokość i szerokość
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMY Royal Caroline

Post autor: PawelCH »

Własnie myślałem, żeby zrobić otwarty jeden pokład.kiedyś znalazłem coś takiego



Obrazek


Co do miejsca, to mam go bardzo mało model zajmie praktycznie całą ścianę.

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMY Royal Caroline

Post autor: Jarek »

No, no, no.
Royal Caroline w tej skali ? Duże wyzwanie.
Przy tak dużym modelu i w dodatku tego modelu musisz zdawać sobie sprawę o wierności najdrobniejszych detali. Duże modele pięknie się prezentują, ale mają też wadę. Moja Sakolewa 1,35m zajmuje sporo miejsca w domu. Czasami jest to upierdliwe. Jeżeli masz w domu duży salon to model napewno będzie ozdobą.
Model naprawdę jest przepiękny. Sam mam na niego ochotę, mam dokumentację AoTS, ale to dopiero w odległej przyszłości. Muszę pokończyć najpierw to co zacząłem. Będę wiernie kibicował.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMY Royal Caroline

Post autor: Sebastian »

Witam

Gratuluję wyboru jednostki i cieszy fakt, że nie będę samotnie walczył z Carolinką. Przy tak dużej skali będę miał na czym się wzorować ;), muszę spowolnić prace przy swoim modelu.
Będę kibicował.
w porcie:
Korweta Elisabeth
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMY Royal Caroline

Post autor: PawelCH »

Witam
Który z tych dwóch to Royal Caroline?
Obrazek
Paweł
ODPOWIEDZ