galeon JKM Wodnik

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

galeon JKM Wodnik

Post autor: andre142 »

Witam ,jak pisałem wcześniej chciałbym założyć relacje z budowy,JKM Wodnik.Popełniłem kilka błędów i dlatego będę chciał ich uniknąć w przyszłości.Nie wiem jak na samym początku pójdzie mi z wstawianiem zdjęć do relacji jak na razie jest to dla mnie czarna magia.:huh:
Obrazek
Obrazek
Andre142
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: oksal »

andre142 napisał:
Popełniłem kilka błędów i dlatego będę chciał ich uniknąć w przyszłości


Andrzej popełniłeś jeden niewybaczalny błąd: położyłeś "kawał drewna" na białym obrusie;) Ale to nic nie szkodzi, w następnym modelu dasz gęściej imitację gwoździ i będzie dobrze. Pamiętam, że Mirek gdzieś w którejś relacji wstawił rys. z układem kołkowania burt XVIIw. galeonu.
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: andre142 »

Kołkowanie wcale nie jest za rzadki lecz na tym zdjęciu nie jest w pełni widoczne,będzie widoczne po potraktowaniu tego kawałka drewna olejem lub lakierem na razie jeszcze nie jestem zdecydowany.
Obrazek
Andre142
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: andre142 »

Witam,po przerwie.Nie miałem zbyt dużo czasu do dłubania ale przybyło kilka detali.Długo eksperymentowałem z różnymi lakieremi .lecz żaden jak na razie mnie nie satysfakcjonował,ponieważ zakrywał i tak mało widoczne kołkowanie.Jeszcze najlepszy jest chyba olej 3v3,ale chciałbym go minimalnie przyciemnić tylko nie wiem jak?Poszycie wykonane jest z olchy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Andre142
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: ryszardw »

Witaj.Olcha doskonale się barwi.Nie używaj bejc wodnych.Ja stosuję bejcolakier Luxonol plus Teak czeski.Można i inne rzadkie typu sadolin.Malujesz pędzelkiem a po kilku minutach wycierasz do sucha szmatką.Drewno powinno być wypolerowane.Jeżeli wyjdzie zbyt jasne powtarzasz.Jeżeli zbyt ciemne przecierasz wełenką ścierną.Na pow gdzie jest klej bejca nie chwyta.Wadą jest to że mocno uwypukli kołkowanie.Kołki powinny być ledwie widoczne.Próby przeprowadź na innej powierzchni.Powodzenia R.
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: andre142 »

Dziękuje ci za radę,no to teraz będę próbował dalej.
Andre142
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: andre142 »

Witam.po dłuższej przerwie.Nadal próbuje różnych lakierów a w międzyczasie zająłem się częścią dziobowa , gretingami i górnym pokładem.Musze chyba pomyśleć o nowym aparacie bo tym moim 3,2 mpiks zdjęcia są nie za bardzo lub może coś źle robię,ze zdjęcia są nie wyraźne.B)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Andre142
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: andre142 »

Dorobiłem balustrady i poręcze na części dziobowej.Materiał to grusza i meranti.
Obrazek
Obrazek
Andre142
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: andre142 »

Witam.Przybyło trochę detali,I chyba wreszcie się zdecydowałem czym pomaluje kadłub.Jest to olej 3v3 kolor tek.Musiałbym zatrudnić kowali i ślusarzy i porobić okucia drzwi i furt działowych ale trochę się tego boje,jak mi to wyjdzie.Próbowałem z blachy wyciąć paski lecz wychodziły mi paski różnej szerokości,nie mogę uciąć równych nie jest to taki proste.Ale może trzeba znaleźć jakiś sposób???Przydalaby sie teraz tez tokarka:(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Andre142
Awatar użytkownika
andre142
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:galeon JKM Wodnik

Post autor: andre142 »

Witam.Od ostatniej wizyty przybył górny pokład i parę drobiazgów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Andre142
ODPOWIEDZ