Ambitieux 1:33

Opisy budowy jednostek żaglowych
Stanisław
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Ambitieux 1:33

Post autor: Stanisław »

Witam Wszystkich

Chciałbym rozpocząć relacje z budowy nowego modelu. Jest to „Ambitieux” W skali 1:33.
Okręt taki istniał i brał udział w bitwach.
Wykonuję go ze świerku, choć metodą która pochłania niesamowite ilości materiału..Jak będzie to Was ciekawiło to zrobię relację z budowy.

Pozdrawiam Stanisław
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ambitieux 1:33

Post autor: kagra »

Witaj!
Ty się nie pytaj czy zakładać relację.Tylko zamieszczaj.Już nas zaciekawiło.
Jaka długość modelu?Sądząc po budowie Leoparda.Relacja będzie ciekawa.Co z Leopardem?Już pływa?

Pozdrawiam
Stanisław
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ambitieux 1:33

Post autor: Stanisław »

Witaj

Leopard Jest na ukończeniu, ale maszyny zastały się i musiałem coś z tym zrobić.
Wielkość jest podobna, kadłub jest szerszy o prawie 10 cm, bedzie jeszcze lepiej wykonany bo z planów wydawnictwa "Ancre".
Awatar użytkownika
Armator
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ambitieux 1:33

Post autor: Armator »

Stanisław napisał:
Witam Wszystkich

Wykonuję go ze świerku, choć metodą która pochłania niesamowite ilości materiału


Możesz coś więcej powiedzieć na temat tej metody? Dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem i po zdięciach nie różni się ona dla mnie od innych metod.
Witam wszystkich. Łukasz
W stoczni - HMS Cleopatra
W porcie... jeszcze nic...
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ambitieux 1:33

Post autor: ryszardw »

Cześć Czy to będzie model w manierze admiralicji Bo masz bardzo precyzyjnie wykonane żebra Pokarz rysunek ogólny żeby mieć wyobrażenie o jednostce i coś napisz o niej.Materiał wybrałeś trudny Życzę powodzenia i pozdrawiam R
Stanisław
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ambitieux 1:33

Post autor: Stanisław »

witaj

Model będzie budowamy standartowo, od dolnego pokładu redukcja. Świerk jest bardzo dobrym materiałem, miał btć zrobiony z olchy ale jest niedostypna u mnie.A tak poprawdzie to chyba robiono okręty z drewna dostępnego.
Co do metody wykonania wręg to ta warstwowa jest bezpieczna. po wycięciu wręgi niedemorfuja się.
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ambitieux 1:33

Post autor: awas »

Gratuluje projektu i życze powodzenia. To piekny okret. Załaczam zdjęcie modelu wykonanego przez B.Frolicha, którego budowa była opisywana w jego ksiazce. I zdjecie drugie to piekny model wykonanu przez rosyjskiego modelarza w "odwróconej" kolorystyce. U niego rzezby są ciemne.
Pozdrawiam i czekam na relacje.
Artur
Obrazek

Obrazek
Stanisław
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ambitieux 1:33

Post autor: Stanisław »

Witam.

Uporałem się wreszcie z dziobem okrętu.Wyszło dość poprawnie. Można pominąć ten element, ale, dla dokładnego odwzorowania dziobu okrętu jest nieodzowne. Teraz przechodzę na rufę.

Pozdrawiam Stanisław
Obrazek
Obrazek
Stanisław
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ambitieux 1:33

Post autor: Stanisław »

Witam Wszystkich.

Cały czas prace postępują. Widać już kształt Okrętu. Pokładniki wstawione, wręgi przycięte. Teraz czeka mnie wykonanie furt działowych, co zajmie trochę czasu.

Pozdrawiam Stanisław.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ambitieux 1:33

Post autor: mirek »

Aż się oczy cieszą patrząc Twoją pracę
Szkoda tylko, że jak wspomniałeś nie miałeś olchy czy innego materiału na szkielet , ale ten tez się pięknie prezentuje
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ