Santisima Trinidad / DeAgostini - Emilius

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rado
Posty: 322
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Rado »

No ale to co w linku to właśnie model projektowy, prawda ? Museo Naval w Madrycie ? Pozwoliłem sobie wrzucić fotkę z innego kąta. Też mnie kusi, głównie z racji rzeźb- możnaby poszaleć
Obrazek
http://erka.ovh.org/
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Emilius »

ups , przepraszam Rado, wkleiłem nie tego linka, chodziło mi o ten http://www.siglosdemadera.es/modelos/trinidad/index.html

Wszystkich czytających też przepraszam za ten błąd, gdyż pokazany wygląd rufy w projektowym modelu z muzeum dotyczy wersji 112 działowej !! .
Wyjaśnię - prawdopodobnie oryginalne wykonanie nie odbiegało zbytnio od przedstawionego w 112 działowej wersji i było równie bogate ale osadzone na solidnej konstrukcji pawęży jak w tym linku który podałem jako ostatni.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Emilius »

krótko w uzupełnieniu pawęzy

miałem na myśli to:
Obrazek
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Leon27 »

Obejrzałem sobie Twoja relacje Emilius i wszystko ładnie pięknie tylko czy DA przewidzialo na pokład poniżej pokładu najwyższego armatki?????? Jestem posiadaczem niby tego samego zestawu Ocre i tam mimo ze wydaje mi się że pomiedzy szalupami widać na pokladzie niższym będzie armaty. Przynajmniej tak mi sie wydaje to Ocre nie przewidzialo ich montazy tylko zaślepki w miejsce furt i tylko lufy toczone wtykane w zaślepki. Szkoda by było żebys te mocowania do lawet jakie bardzo ładnie zrobiłeś tkwiły tam nieprzydatne. Złożyłem sobie kadłub z Ocre na sucho i jest sporo róznic z DA. Jedne ułatwiają zycie. Na razie z tego co wczytałem się w instrukcje orazkowa Ocre bo z manualem po Hiszpańsku to kiepsko i przejrzałem dostepne materiały to na razie jestem przekonany ze Ocre przewiduje jednowarstwowe poszycie.Jestem w posiadaniu praktycznie calego szkieletu DA również więc pry chwili moze ustawie go obok na sucho i pokaze jak wygladają róznice w szkielecie.
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: RomekS »

Leon27 napisał:
Złożyłem sobie kadłub z Ocre na sucho i jest sporo róznic z DA. Jedne ułatwiają zycie. Na razie z tego co wczytałem się w instrukcje orazkowa Ocre bo z manualem po Hiszpańsku to kiepsko i przejrzałem dostepne materiały to na razie jestem przekonany ze Ocre przewiduje jednowarstwowe poszycie.Jestem w posiadaniu praktycznie calego szkieletu DA również więc pry chwili moze ustawie go obok na sucho i pokaze jak wygladają róznice w szkielecie.


Leon dawaj jakiekolwiek fotki bo literki niewiele mówią.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: Leon27 »

Romku na Twoja proślbę i dla wszystkich zobaczcie sobie zestaw Ocre. To nie moja relacja ale ktos odwalil kawal dobrej roboty:)))) Moja relacja jak nadejdzie czas:)))


http://www.youtube.com/watch?v=kXVnROeKhBk&feature=related
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / DeAgostini

Post autor: gruby0606 »

a co tak temat zamilkł ??? to już model w odstawkę poszedł ??? :ohmy: :(
Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ