Wasa z " Fly model"

Opisy budowy jednostek żaglowych
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Witam sanownych kolegów :)
Tak jak napisałem w poprzednim poście popróbowałem swych sił w zreźbieniu - modelowaniu w modelinie. Sam materiał okazał się być wdzięcznym tworzywem do tego typu prac. Jest jednak mały szkopuł :unsure: Chodzi mianowicie o to, że do wymodelowanego elementu już na "czysto" fragmentu robionego ornamentu, następnego dnia dołączenie kolejnego nastręcza pewne trudności ponieważ przy łączeniu części twardszej (z poprzedniego dnia) i miękkiej robią się takie zadziory, które ciężko jest wygładzić :angry: szczególnie w takiej skali :huh:
Oto efekt mojej harówki;)

Pozdrawiam serdecznie Wiesiek;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Wasa z " Fly model"

Post autor: maciejza »

no teraz to pojechales ... pikne

czym malowane?
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Tomek Aleksinski »

Chyba ci projektanci z Fly Model troche polecieli w przyslowiowa pietke z projektowaniem tego modelu, bo przygladam sie mu uparcie i jakos nie moge sie w nim dopatrzec szwedzkiej Wasy, tylko bardzo luzne skojarzenia.
A ten ornament tez nie powinien byc na dziobie, a raczej na rufie. Ale i on jakis taki dziwny, malo podobny do tego z oryginalu. Czy modelowales go na wzor z opracowania Fly Model?

Jest kilku polskich modelarzy ktorzy buduja Wase - niektorzy robia wpros fantastyczna robote, inni modeluja cos, co tylko mniej lub bardziej przypomina oryginalny pierwowzor (szkoda). Tym polecam przestudiowanie strony : http://www.touscollectionneurs.com/~ptitquinquin/Index/indexenglish.html
jesli nie dysponuja dobrymi planami.
Jest tam duzo zdjec ze sztokholmskiego muzeum, a takze doskonaly, moim zdaniem, model z Berlina.
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Dzięki Maciek ;)
farba ta to zwykły "Deco-lack" w spreyu. Pryskane prawie bezpośrednio na element, tzn. puszczałem strumień farby obok herbu i podkładałem go w miarę szybko okręcając. Lakier już wtedy nie jest tak płynny , więc nie robią się "kałuże". :)

Pozdrawiam Wiesiek
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Ogromne dzięki Tomek za stronę. Rzeźba o której mówisz nie jest z opracowania z Fly Model. Pochodzi ona z modelarskiej strony rosyjskiej, którą dostałem od Oksala. Tam ona jest na dzibie statku, a na rufie jest inna. Rzeźba ta jest przedstawiona na stronie 2 tego linku i z niej korzystałem :) Więc jeszcze raz serdeczne dzięki

Pozdrawiam Wiesiek
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Tomek Aleksinski »

Aha, widzialem te ilustracje ze slynnej szwedzkiej ksiazki o Wasie. Teraz wszystko jasne!
Dzieki za wyjasnienie!
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Tomek Aleksiński powiedział:
Aha, widzialem te ilustracje ze slynnej szwedzkiej ksiazki o Wasie. Teraz wszystko jasne!
Dzieki za wyjasnienie!


Tomek - to znaczy, że te rysunki są dobre czy też nie :dry:

Pozdrawiam Wiesiek:)
ODPOWIEDZ