Dzialo okretowe

Opisy budowy jednostek żaglowych
kasia
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Dzialo okretowe

Post autor: kasia »

Dziadek powiedział że Rycha nie adoptuje bo jeden uczeń w domu mu wystarczy . Fajną ma Pan papugę też taką chciałabym mieć
Zrobiłam te słupki ale pokarzemy z dziadkiem jak robił te listewki z rowkiem .
Najpierw piłką elektryczną takie listewki a potem dziadek ma taki malutki hebelek i zestrugał jeden boczek .
Obrazek


Potem dłutkiem zrobił rowek a ja go szlifowałam takim zaokrąglonym klockiem
Obrazek


Słupki przyklejałam takim klejem w takiej buteleczce co się ściska i leci klej ale trzeba uważać bo czasem za dużo poleci i trzeba zbierać palcem ale on sam jak wyschnie to dobrze się ściąga.


Obrazek
Obrazek


Obrazek


Tak to mi wyszło dziadek powiedział bardzo ładnie


Obrazek

Tak będzie wyglądała burta jak ją przykleję ale najpierw muszę ładnie wkleić te listewki z rowkiem
Ale to już chyba jutro dziś mi się już nie chce i dziadek nie ma czasu

Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:Dzialo okretowe

Post autor: RomekS »

Wielkie brawa Kasiu... :) :) :)
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:Dzialo okretowe

Post autor: radek »

Kasiu
Z największą przyjemnością oglądam Twoje zmagania. Czekam z niecierpliwością na każde następne zdjęcie i opis, sam jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie. Może nie doczytałem, ale z jakiego sttku jest ta armata?
Radosław Kubera
Koga Portal
kasia
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Dzialo okretowe

Post autor: kasia »

Ta armata jest z Brygantyny Amerykańskiej Blue Shadow i jest zrobiona w slai 1:22 tak pisze w instrukcji jaka jest w pudełku. Dzidsiaj tylko troszkę zrobiłam ale dziadek nie ma czasu na zdjęcia . Jak zrobię więcej przy burccie to dziadek zrobi zdjecie i pokażę
Pozdrawioam
Kasia
kasia
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Dzialo okretowe

Post autor: kasia »

Wkleiłam te listewki . Dziadek strasznie się złościł bo robił te listewki jeszcze raz , trochę za krótko mi się uciąły i były szpary ale teraz jest już dobrze . Nawet to okienko w burcie też zrobilam tylko te listewki są takie cieniutkie . Teraz zacznę robić tem wózek na którym jeżdzi armata . Ale to będzie chyba łatwe.

Obrazek
Obrazek

Gdzie moj dziadek może kupić olej do tej armaty . Zapomniałam jak się od nazywa ale nim maluje się modele , tak napisał pan Tomek z Ameryki , sama czytałam

Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Dzialo okretowe

Post autor: jerry_bee »

Kasiu, tak bardzo nie bierz do siebie krzykow Dziadka ;), on po prostu chce żeby model wyszedł Ci jak najlepiej. za to masz swoją prywatną szkółkę modelarstwa, każdy by tak chciał. a takie ćwiczenia to najlepsza metoda na osiągnięcie sukcesu (no, nie wiem jak działa krzyk ;) ;) ;) ).

Kasiu, czy ta burta od strony zewnętrznej ma jakieś wykończenie? czy to model do oglądania 'od środka'?
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Dzialo okretowe

Post autor: maciejza »

kasia napisał:
Gdzie moj dziadek może kupić olej do tej armaty . Zapomniałam jak się od nazywa ale nim maluje się modele , tak napisał pan Tomek z Ameryki , sama czytałam


czy chodziło o OLEJ TUNGOWY ?
Do zdobycia w sklepach dla plastyków, ew. przez internet (kupiłem na allegro).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Dzialo okretowe

Post autor: Zbyszek »

Kasiu powiedz dziadkowi żeby się tak mocno nie denerwował, a model wychodzi super :laugh: :laugh:
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
KID
Posty: 246
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Dzialo okretowe

Post autor: KID »

Kasia napisała:
Gdzie moj dziadek może kupić olej do tej armaty . Zapomniałam jak się od nazywa ale nim maluje się modele , tak napisał pan Tomek z Ameryki , sama czytałam


A to już niech Pan Tomek z Ameryki się tłumaczy. Na przyszłość będzie wiedział, że i dzieci mają dostęp do internetu.
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

kasia
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Dzialo okretowe

Post autor: kasia »

Ten olej to nazywa się Danish Oil ale ten tung też może być tak tam pisało . Teraz z dziadkiem robić będziemy ten wózek . Teraz sobie oglądam obrazki w takiej ksiązce co dziadek dostał od przyjaciela . Muszę sobie trochę popatrzeć jak to dzialo jest zrobione bo w tych planach to nie widać jak to zrobić .Drewniane działo może być ? Dziadek powiedział że jak pomalujemy to nikt sie nie pozna .
Jak coś zrobimy to zrobimy zdjęcia i pokażę co zrobiłam
Pozdrawiam
Kasia
ODPOWIEDZ