Zawisza Czarny

Opisy budowy jednostek żaglowych
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: vegelus »

Powiększanie na ksero niesie za sobą pewne mankamenty :(
Wiele razy przewijało się to na forach.

Ja mogę dać tylko jedną radę. Sprawdź każdą wręgę z oryginałem pod względem poprawności wymiarów bo może być taka sytuacja, że odchyłka kopi optycznej na +/- może wprowadzić wielkie błędy.
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: lesiu117 »

Tak tak :) Przed wycieciem bede sprawdzla kazda wrege i wtedy poprawial ewentualne bledy :)
w stoczni:
Bismarck
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :) :)
wtrącę swoje trzy grosze
jesteś niezdecydowany co do skali zaczynasz od 1:75 aby przejść na 1:50 Łączy to się z wykonaniem przy skali 1:50 wiele elementów nie będziesz mógł uprościć.Na podstawie samej wycinanki model będzie "goły"
musisz podeprzeć się jakimiś planami były publikowane w 1968 i chyba w 1980 . Z tego co pamiętam to wanty są stalowe o średnicy 20 mm Zanim cokolwiek zaczniesz zastanów się co chcesz osiągnąć przy jednym modelu (trudny)chcesz się nauczyć można powiedzieć wszystkiego(trochę to ryzykowne)Radziłbym zacząć od czegoś prostego i dopiero coraz trudniejsze decyzja jest Twoja z ciekawością będę śledził Twoje poczynania pozdrawiam Sławek
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: lesiu117 »

Model bedzie w 1:50 aby byl trudniejszy :) Co do metalowych czesci to skorzystam raczej z uslug Jurka jak bedzie mial czas :) ale do tego jeszcze daleka droga :P Jak znajde jakies plany to oczywiscie kupie/skseruje/pozycze itp. No i Jurek dal mi linka gdzie mam sporo fotek :)
w stoczni:
Bismarck
Awatar użytkownika
ROBERT
Posty: 268
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: ROBERT »

Michał. Tak jak radzi Ci Sławek to poszukaj planów Zawiszy, będzie łatwiej budować, oczywiście zdjęcia również bardzo się przydają. Poszukam może mam coś u siebie, choć tego typu jednostkami się nie interesuję, to jak mi coś wpadnie to do archiwum i jest "teczka" .:woohoo: :woohoo: :woohoo:
robert.lewinski@wp.pl
Pozdrawiam Robert
flipper
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: flipper »

Uważam, ze to dobry wybór i nie ma większego znaczenia czy to pierwszy model, czy któryś z kolei. Najważniejsze, żeby Ci się ten modelik podobal i żebyś mial motywację do pracy. Nawet jeśli pójdzie coś nie tak to następnym razem bedziesz już wiedzial co zrobić aby nie popełnić błędów. Ja też robię pierwszy model i nie jest to jakieś czółno tylko duży żaglowiec. Popelnilem sporo błędow ale wiem jedno: następnym razem już ich nie bedzie (co nie wyklucza innych). Gdyby model był prosty to o wiele dlużej nabierałbym doświadczenia. Życzę powodzenia i wytrwałości :) No i oczywiście śledzę relację.
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: Hadżi »

Witam!

ROBERT napisał:
Michał. Tak jak radzi Ci Sławek to poszukaj planów Zawiszy, będzie łatwiej budować, oczywiście zdjęcia również bardzo się przydają.


W numerze czerwcowym Modelarza tego roku wznowiono plany "Iskry II" na wkładce. W tym numerze pierwszy arkusz 5 z sześciu. Następne arkusze zapewne w dalszych numerach.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: Zbyszek »

Hadżi mała poprawka plany "ISKRY II" ukazują się od numeru 2/2007 gdzie ukazała się pierwsza część, w czerwcowym numerze jest 5 arkusz a w lipcowym powinien ukazać się 6 ostatnia.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: Hadżi »

Witam!

Zbyszek napisał:
Hadżi mała poprawka plany "ISKRY II" ukazują się od numeru 2/2007 gdzie ukazała się pierwsza część,


Tak Zbyszku! Masz rację, pierwszy arkusz ukazał się w numerze z lutego. Osatatni numer miałem w ręku, a o poprzednich zapomniałem.

Dzięki za sprostowanie.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
lesiu117
Posty: 220
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Zawisza Czarny

Post autor: lesiu117 »

Dzieki za info chlopaki.. :) ale... "maciejza" uzyczyl mi numer 11/2005 i 12/2005 Modelarza w ktorych byly plany Zawiszy Czarnego :) takze kwestie planow mam juz z glowy :) nowy Dremelek 300 juz czeka na prace... wiec zostaly tylko do kupienia materialy (sklejki itd) no i troszkcze czasu wolnego :P ktorego ostatnio nie mam... :( praca i kurs na prawo jazdy...
w stoczni:
Bismarck
ODPOWIEDZ