Proxxon mb 200

Czyli warsztat szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Proxxon mb 200

Post autor: Dziecko »

Witam.
Początkowo miała być to recenzja, ale nie miało by to sensu, ponieważ nie ma czego recenzować, jest to doskonałe narzędzie.
Kupno otworzyło mi ogrom możliwości, części pewnie nawet nie odkryłem :D Jest to dla mnie ogromny krok na przód.... Długo wyczekiwany.

Jak pewnie wiecie, posiadam statyw proxxona. By być w pełni z niego zadowolonym wykonałem 2 przydatne rzeczy z odpadów desek kupionych w markecie budowlanym.
Co mogę przy pomocy tego robić? Krócej by było jak bym powiedział czego nie można.
Gretingi, drabinki, wiercenie, szlifowanie, ogrom możliwości szczególnie przydatnych w modelarstwie szkutniczym.
Pewnie bardziej doświadczony modelarz będzie mógł robić więcej rzeczy i lepiej, ale w końcu: "praktyka czyni mistrza". Zdaję sobie sprawę, że pewnie przez długi czas nie wykorzystam pełni możliwości obu narzędzi, ale nie zaprzątam sobie tym głowy ;)
Załączniki
20190611_175306.jpg
20190611_175341.jpg
Deseczka ucięta pod kątem 45 stopni, idealna do wykonywania drabinek. Można też zrobić z innymi kątami. Jak tego używać tłumaczyć chyba nie muszę?
Deseczka ucięta pod kątem 45 stopni, idealna do wykonywania drabinek. Można też zrobić z innymi kątami. Jak tego używać tłumaczyć chyba nie muszę?
kolejna "przydaśka" tym razem otwór w centralnej części, tak by przeszedł papier ścierny. Niezwykle przydatne na przykład przy szlifowaniu wręg
kolejna "przydaśka" tym razem otwór w centralnej części, tak by przeszedł papier ścierny. Niezwykle przydatne na przykład przy szlifowaniu wręg
frezowanie, idealnie proste nawet przy obrotach 9tys. na min.
frezowanie, idealnie proste nawet przy obrotach 9tys. na min.
szlaczki też można robić
szlaczki też można robić
banał-czyli wiercenie
banał-czyli wiercenie
20190611_181336.jpg
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Proxxony

Post autor: Dziecko »

Szału proxxonowego ciąg dalszy ;)
Imadło MS-4, frez, osłonka do narzędzi micromot i Stolik do frezowania precyzyjnego górnego OFV wraz z próbką jego ogromnych możliwości. Niestety trochę się zawiodłem, ponieważ myślałem, że wszystkie frezy mają średnicę trzpienia 3,2mm ale wypad do marketu budowlanego skutecznie te myśli zmienił. "prawdziwe" frezy mają trzpienie o grubościach 6mm i 8mm :lol: :shock:
Załączniki
20190809_165043.jpg
20190809_165038.jpg
20190808_205327.jpg
20190809_151945.jpg
zapokostowałem też
zapokostowałem też
ODPOWIEDZ