Co bys wybrał?

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Co bys wybrał?

Post autor: jeskom »

Oczywiście paniol. Wiadomo że sobie wału korbowego nie utoczysz bo jest za mała, no i wszystko też zależy od noży czy masz ostre, ale z czystym sumieniem mogę ją wszystkim polecić. Na początku trzeba ją z fabrycznego "smalcu" wymyć naftą i potem doregulować śrubkami.

Rychenko ma taką samą i też o ile wiem jest z niej bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
Piotras
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43

Re: Co bys wybrał?

Post autor: Piotras »

Dzięki za dość spore zainteresowanie tematem, ale po rozmowie na SB i w tym temacie też podjąłem decyzje że jednak nie będę kupował żadnej tokarki z tych które wstępnie brałem pod uwagę. Przemyślałem ile i co będę robił, obrabiał na tokarce i jednak stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać ok 4.000 PLN (na PD 230 bo głównie tą tokarkę brałem pod uwagę) zwłaszcza że jedną już mam. Co prawda nie spełnia ona moich oczekiwań ( mała waga i stosunkowo małe wymiary) ale to co bym chciał na niej obrabiać (chyba) w zupełności wystarczy. Musze tylko u taty w garażu sobie znaleźć na nią miejsce żeby mieć łatwy dostęp do niej i na tyle co będę potrzebował powinno wystarczyć. Kasa zamiast na tokarkę "pójdzie" na inne potrzebne narzędzie.
To jest ta tokarka którą aktualnie posiadam:
Teraz jest w lepszym stanie bo jest oczyszczona z rdzy ale muszę zakupić do niej nowy osprzęt.
DSC_0034.jpg

DSC_0035.jpg

DSC_0036.jpg

Temat raczej uważam za zamknięty. Raz jeszcze dzięki za porady i wybicie mi problemu zakupu nowej tokarki z głowy jak i za zainteresowanie tematem.
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Co bys wybrał?

Post autor: tadheus »

to jest ten model ,który ja używam jako frezarkę.Dorób kolumnę i masz jedno i drugie.

http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/fi ... &mode=view
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
Piotras
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43

Re: Co bys wybrał?

Post autor: Piotras »

Mój "znajomy" też ma taką i używa jej też jako frezarki i bardzo sobie chwali.
ODPOWIEDZ