Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Czyli warsztat szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: tadheus »

Jak w temacie to co na zdjęciach plus do tego przystawka do toczenia drewna.
Załączniki
2013-10-28 20.38.26.jpg
2013-10-28 20.37.25.jpg
2013-10-28 20.36.52.jpg
2013-10-28 20.36.04.jpg
2013-10-28 20.35.43.jpg
2013-10-28 20.35.30.jpg
Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: koziobrody »

To jeszcze nie wszystko.Powinna jeszcze być szlifierka na papier ścierny,która jest zamocowana po przeciwnej stronie na osi piły tarczowej.Ponadto na tym samym miejscu mocuje się frezarkę oraz wyrzynarkę.Właściwie jest to piła na modelarskie brzeszczoty.Taki kombajn zakupił kolega na stadionie w Warszawie w zamierzchłych czasach.Niestety nie chce go odsprzedać.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: Zbyszek »

Nie wiem kto z kogo zerznął, ale bardzo podobne urządzenie produkowały zakłady w Łodzi. Jestem w posiadaniu takowego. Niestety ale nie całego kompletu.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 209
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: Romanov »

Też mam ten z Łodzi ale oprócz ściernicy reszta jest jak dorwę jakiś aparat to z foce :)
DKM "Wodnik" www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 22
Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57

Re: Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: art2310 »

Mam tez ten wynalazek z małymi usprawnieniami.Tuleja gdzie jest mocowana tarcza piły jest przetoczona na wymiar fi-20mm żeby pasowały tarcze o mniejszej średnicy.Oryginał ma fi-32 z tego co pamiętam.Tokarka do drewna to może zabić albo przynajmniej okaleczyć delikwenta.Trzeba dorobić jakąś konkretną podstawę żeby nie gubił osiowości z zabierakiem.Regulacja noży strugarki to makabra ale można to jako tako zrobić.Moc jak na prace modelarskie zupełnie wystarczająca.Warto dorobić większy,stabilniejszy stolik do piły tarczowej.Ja dorobiłem z kilku listew i paneli podłogowych.Sprawuje się znakomicie. :D
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: Kapitansio »

Witam.
Tak swego czasu nabyłem takie "ustrojstwo" za straszną kasę. Ile to było radochy jak się zaczęło kręcić. Śmiga do dzisiaj, łożyska jedynie wymieniłem. Umożliwia obróbkę w zakresie: przecinania desek i listew o gr.do 30mm, struganie wyrównujące,wiercenie otworów w pionie i poziomie, frezowanie frezami nasadowymi i z otworem do mocowania, frezowanie frezami trzpieniowymi, szlifowanie płaszczuzn, profili i otworów, toczenie przedmiotów o max średnicy 100mm i dł. 350 mm.(tokarka wcale nie zabija). Mam cały komplet, oraz 2 kpl. noży do strugarki, drugie futerko do frezowania w poziomie oraz 3 bębny do szlifierki dla 3 różnych gradacji papieru.
Kiedyś to była "lux pomada". Aż się chciało pracować. Dzisiaj człowiek stary, maszyna ciężka, straszna praca aby to wywlec na stół. Muszę demontować, bo nie ma miejsca w "stoczni". Mało na tym robię. Dechy jednak pod listwy tnę aż miło, ale już listewki 3x7mm tnę na innej pile. Strugarka działa nieżle. Prawdą jest, że noże ustawić nie jest łatwo. Trochę zachodu jest z przestawianiem (przezbrojeniem) na inną funkcję. To jednak normalne przy tego typu "centrach obróbczych". Dzisiaj już nie robią takich maszyn (tak dużo funkcji w jednym). Jednak każda z nich działa jak potrzeba.
Ciekawe za ile dzisiaj można by było to "ustrojstwo" sprzedać.
Pozdrawiam
"Kapitansio"
Załączniki
koga_1.JPG
koga_2.jpg
Awatar użytkownika
tadheus
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: tadheus »

Pod tym adresem jest podobna do mojej,albo taka sama.
http://allegro.pl/grubosciowka-tokarka- ... veShoppers
Pozdrawiam, Paweł.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: myszor »

Witam .
Do ustawiania noży ja używam takiego ustrojstwa .
Oszczędność nerwów przeogromna :lol:
http://www.hafen.pl/produkty/przyrzad-d ... ,53,3,1382
Załączniki
szablon-regulacji-noza-do-strugarki-hmld0919eacb8e447cc649f687aa406fc10_242_207_1_pl.jpg
szablon-regulacji-noza-do-strugarki-hmld0919eacb8e447cc649f687aa406fc10_242_207_1_pl.jpg (7.82 KiB) Przejrzano 8180 razy
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Piła strugarka i tokarka do drewna w jednym

Post autor: koziobrody »

Witam.Z ceną to gostka nieźle wygło bo maszynka nie jest kompletna.Chyba,że ze względu na wagę na stadion zwozili niekompletne ustrojstwo.Sąsiad obecnie tyrający na zachodzie posiada ten kombajn z dodatkowymi udogodnieniami poza tymi wymienionymi powyżej.Instrukcja też jest inna niż pokazana przez kolegów.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ