Żuraw Gdański

Dział poświęcony modelarstwu szkutniczemu w butelkach i żarówkach i szklanopodobnych pojemnikach
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Ciąg dalszy stawiania murów. Inaczej się składa na zewnątrz a inaczej wewnątrz butelki. Nie jest to takie proste, ale jak widać na zdjęciach jest możliwe do wykonania. Na razie jestem zadowolony z tej murarki. Niestety nie mogę tego powiedzieć o dachach. Ani wikol ani farba malarska nie zakryła mi połączeń. Dzisiaj kupiłem śnieżkę biały mat i będę dalej walczył z tym problemem. Robota nie posunie się więc do przodu dopóki nie będę zadowolony z ich wykończenia.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
55.JPG
54.JPG
53.JPG
52.JPG
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Chciałem zlikwidować połączenia na dachach zalewając je farbą. Niestety musiałem je całe malować w butelce,żeby to jakoś wyglądało. To był koszmar. To jeszcze nie koniec problemów. Stwierdziłem że lewy dach nie wchodzi mi na otwory. Musiałem zle go złożyć. Udało mi się jakoś je rozwiercić. Ciekawe ile jeszcze czeka mnie niespodzianek. Dzisiaj zamontowałem środkową część oraz dachy.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
60.JPG
59.JPG
58.JPG
57.JPG
56.JPG
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Żuraw Gdański

Post autor: taganc »

Te Artur nie być guma nie pękaj,dasz radę
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Nie pękam, ale czasami brakuje mi nerwów i cierpliwości. Jak nic nie sknocę to go skończę i pojadę na urlop.
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Następny etap pokonany. Tym razem nie było problemów. Poszło gładko. Oby tak dalej.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
IMG_5298.JPG
IMG_5295.JPG
IMG_5294.JPG
IMG_5292.JPG
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam.
Zamontowałem ostatni dach. Żuraw ukończony i zakotwiczony na swoim miejscu. Chyba najtrudniejsza robota jest już za mną. Pozostały do wciśnięcia kamieniczki, stateczki i beczki.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
67.JPG
66.JPG
65.JPG
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam.
Doszły kamieniczki. I tu zaczęły się małe schody. Z prawej strony zamontowałem je bez problemu, natomiast z lewej było już trudniej. Musiałem wykonać następny przyrząd. Zrobiłem go z cyrkla. Ma ruchome ramie, które pozwoliło mi docisnąć kamieniczki do żurawia. Spasowało się bardzo ładnie. Koniec coraz bliżej.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
75.JPG
74.JPG
73.JPG
72.JPG
71.jpg
70.jpg
69.jpg
68.jpg
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Żuraw Gdański

Post autor: marek1 »

Witam,uprawiasz swego rodzaju masochizm,wziąłbyś zbudował model włożył do gablotki,no słoika,ale żeby pchać to we flaszkę z taką małą szyjką ,szczerze podziwiam pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Dzięki Marek. Moje modelarstwo nie jest niczym szczególnym. Jak oglądam Wasze relacje to naprawdę niektóre prace można porównać do masochizmu.
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Doszły stateczki. Powolutku dobijam do brzegu. Patrząc na butelkę czegoś mi brakowało i wymyśliłem sobie, że zrobię niebo. Pomalowałem tylną ściankę na niebiesko. Według mnie jest lepiej.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
76.JPG
77.JPG
ODPOWIEDZ