MINI- Swan Class (HMS PEGASUS)

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Marek eska
Posty: 19
Rejestracja: 03 sie 2022, 16:40

MINI- Swan Class (HMS PEGASUS)

Post autor: Marek eska »

Po dwóch modelach od MINI MAMOLI odważyłem się wystrugać coś samemu ..więc liczę na pobłażliwość z waszej strony , jak by nie patrzeć to pierwszy mój modelik nie z pudełka .
Model z ma być do kolekcji więc utrzymuję rozmiary poprzedników (i uproszczenia) i stąd też początek tytułu ...

Model właściwie to wykorzystanie wszelkich śmieci z szuflad ,patyczki,listewki ,i niestety tektura ..jedynie pokusiłem się o kupną artylerie.
DSC_1070.JPG
DSC_1090.JPG
Burty fornir , część poniżej linii wodnej karton :( kładziony na mokro.
Dekoracje burt pierwotnie były na zasadzie że "tam coś było" ale ewidentnie mi to nie leżało .
DSC_1105.JPG
Ozdoby burt przygotowałem w programie graficznym , podobnie postąpiłem z rufą , Rzeźby z poxyliny .
DSC_1153.JPG
DSC_1155.JPG
DSC_1156.JPG
DSC_1158.JPG
DSC_1154.JPG

Maszty już się robią więc zbliżam się do decyzji dotyczącej żagli których praktycznie nikt nie wykonywał (mam na myśli zestawy Fly/Pegasus 1/64) , statek był bogaty w olinowanie i już samo to nadawało mu klimatu ,ale w tej skali to może się nie udać ...
Awatar użytkownika
wojtassS
Posty: 36
Rejestracja: 20 lis 2021, 09:09

Re: MINI- Swan Class (HMS PEGASUS)

Post autor: wojtassS »

Bardzo ładna miniaturka. Żagle jak najbardziej dobry pomysł. Może wzbogacić je o szczegóły chociażby ołówkiem.
Może przy następnym modelu pokusisz się o coś trochę większego tylko z kartonu.1/96 Są zestawy z wręgami już wyciętymi w sklejce a z zastąpieniem kartonu fornirem jak widać nie masz problemów
ODPOWIEDZ